Moze mi niekto fundovany povedat, kde je hranica medzi aerobnym a anaerobnym pasmom? Ako sa to da zmerat, spocitat, urcit? Proste nieco o tom, lebo clovek tu o tom cita, le netusim, kde ta hranica lezi.
28.05.2006 - 22:27:38
00
http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm
28.05.2006 - 22:48:05
00
Najprv si zmeras
1. pokojovu pulz frekvenciu
2. vypocitas (220 - vek)- pokojova pulz = srdcova rezerva
3. vypocet dolnej hranice Aerobneho pasma = srdcova rezerva x 0,6 + pokojova pulzova frekvencia
4. vypocet hornej hranice Anaerobny prah = srdcova rezerva x 0,9 + pokojova pulz frekvencia

- ak budes mat nejake otazocky tak sa kludne obrat beham v tom
28.05.2006 - 23:47:32
01
Najprv si zmeras
1. pokojovu pulz frekvenciu
2. vypocitas (220 - vek)- pokojova pulz = srdcova rezerva
3. vypocet dolnej hranice Aerobneho pasma = srdcova rezerva x 0,6 + pokojova pulzova frekvencia
4. vypocet hornej hranice Anaerobny prah = srdcova rezerva x 0,9 + pokojova pulz frekvencia

- ak budes mat nejake otazocky tak sa kludne obrat beham v tom

ku tym cislam tak +- 30 tepov a trafis sa :wink:


ako tu uz odznelo od pistu alebo este lepsie zbehni v blave ku sportovemu lekarovi kde ti spravia spiro a budes mat anaerobny prah +-10 tepov presne alebo do ciech k sportovemu lekarovi kde ti spravia laktatovu krivku a budes prahy o ktorych sa pise na kpo.cz +- uplne presne...
29.05.2006 - 01:08:00
00
dik za rychle reakcie.
ta rada ist za lekarom..., nemam ich rad. ako sa vravi, clovek je zdravy, kym nebol u doktora.
zatial mi to bude stacit nejako "od oka".
29.05.2006 - 01:26:27
00
Najprv si zmeras
1. pokojovu pulz frekvenciu
2. vypocitas (220 - vek)- pokojova pulz = srdcova rezerva
3. vypocet dolnej hranice Aerobneho pasma = srdcova rezerva x 0,6 + pokojova pulzova frekvencia
4. vypocet hornej hranice Anaerobny prah = srdcova rezerva x 0,9 + pokojova pulz frekvencia

- ak budes mat nejake otazocky tak sa kludne obrat beham v tom

ku tym cislam tak +- 30 tepov a trafis sa :wink:


ako tu uz odznelo od pistu alebo este lepsie zbehni v blave ku sportovemu lekarovi kde ti spravia spiro a budes mat anaerobny prah +-10 tepov presne alebo do ciech k sportovemu lekarovi kde ti spravia laktatovu krivku a budes prahy o ktorych sa pise na kpo.cz +- uplne presne...

tak samozrejme ze to nieje natolko presne ale ako si to chces doma vypocitat mas spiroergometer v pivnici??+ - 30 si trosku prehnal nie!!!
29.05.2006 - 02:36:38
00
2 rely: Presne udaje sa asi pohybuju podla momentalnej kondicie. Pokial neide o trening profesionala ma vyznam sa prebijat k exaktne stanovenym hodnotam? Aka velka je chyba medzi takymto vypoctom a laboratornym testom?
29.05.2006 - 08:10:43
00
rely: nadych vydych, nadych vydych. su veci ktore doma pri zrkadle a ani nejakym "vypoctom z internetu" nezistis. a toto je jedna z nich ;)
ale ano prehnal som s tymi 30 tepmi co sa mojho vypoctu tyka pre minulu sezonu. podla tvojho vypoctu by sa mi AnP zdvihol o 27 tepov oproti realu. ani nevies ako rad by som bol keby to bola pravda :oops:
29.05.2006 - 13:15:29
00
Hranicu medzi aeróbnym a anaeróbnym pásmom relatívne jednoducho a lacno zistíš metódou hrubého poťažkania:
Skús ísť s kamošom (kamoškou) po relatívne rovnej ceste. Pozri, akú máš rýchlosť a aký máš pulz. Rýchlosť by mala byť malá a pulz nízky. A rýchlosť by mala byť aj vyrovnaná. Keď máš ustálenú rýchlosť aj pulz, trošku pridáš. A opäť ustáliš rýchlosť a počkáš, kým sa ustáli aj pulz. A opäť pridáš. Okrem toho, že jedným okom pozeráš na cestu, druhým na budíky a samozrejme musíš sa rozprávať, preto si bral so sebou kamoša (kamošku). Keď zistíš, že zrazu nemôžeš dokončiť vetu bez nádychu, tak si prešiel z aeróbneho pásma do anaeróbneho. No a keď to urobíš viackrát a vypočítaš si priemer, tak si zistíš hranicu medzi pásmami s dosť vysokou presnosťou.
29.05.2006 - 22:38:08
10
no praktik sa nezaprie :-)
len pozor, lebo predpokladám, že ked je tam "kamarátka" tak hranica na "stratu" odpovede može byt niekde úplne inde...... :lol:
hlavne pri vhodnej debatke :twisted:
30.05.2006 - 09:18:17
00
keyboard_arrow_up