Hudbu si pustim(taku udernu) niekedy pred vyjazdom, aby som rozpumpoval adrenalín..A este mam jeden specialny pripad. pri zjazde z Lubochnianskeho sedla si pustam, potichu, na mobile mission impossible na dodanie kuraze.
Ale si myslím, ze sluchatka vobec nepatria na bajk. Totiz potrebujete pocut co sa predsa deje okolo. Je to kvoli bezpecnosti.
29.05.2006 - 08:29:56
00
Moja vlastná skúsenosť-keby som asi pred 3 rokmi nemal prilbu tak si tu s Vami dnes nepíšem.Rýchlosť "len"40km/hod. elegantný oblúčik a následný pád na asfalt priamo na hlavu,prilba Bell na odpis.Odvtedy mám prilbu rád,aj keď nie vždy ju aj nosím :oops:
29.05.2006 - 08:32:16
00
v KE bol asi pred troma rokmi prípad bajkera (kamarata :-()
bez prilby, cestou domov od Ťahanovského tunela k sudkom, po tme nohy v SPDčkach.......po smiešnej kolízii s chodcom,
pád priamo na hlavu.........bez prilby........prasknutá lebka, skončilo to po asi 3 mesiacoch bezvedomia.......na cintoríne......
tak, že pokračuj "hore bez a s hudbou" .....
29.05.2006 - 08:32:50
00
Hudbu na biku nepocuvam vobec, aj ked som nad tym uz uvazoval. Ide tu hlavne o tu bezpecnost, jazdim dost po ceste a potrebujem pocut co sa deje za mnou. Dalsi dovod je ten, ze ked sadnem na bike chcem sa odreagovat a vycistit si hlavu. Preto chcem vplyvy, ktore mi pripominaju sedenie pri pocitaci, pozeranie TV alebo nedajboze robotu :P odstranit.
K tej prilbe asi tolko. Nosim ju a jednu som uz po zrazke s autom rozflakal :cry: Ale mohlo to dopadnut aj horsie.
29.05.2006 - 09:27:44
00
Skusal som...mam mp3 player - maly a lahky..ale neni to ono.Ved do lesa idem,lebo tam je krasne a ticho a vtaky spievaju a nepotrebujem ,aby mi v usiach hucala muzika...
Muziku som pocuvaval pri lyzovani,ale aj to uz som skoro uplne prestal.Mozno tak na nejakej lahkej "konzumnej" zjazdovke.Zistil som,ze sa potom menej sustredim a to by ma na narocnej,rychlej trase mohlo prist draho.V mojom pripade to pre bikovanie plati dvojnasobne...
29.05.2006 - 10:05:51
00
To sa ani nezdá, ale keď opomeniem prehlušenie okolitých zvukov hudbou, tak hudba dosť znižuje koncentráciu. To pociťujem v aute. Keď je nejaký chaos na ceste, tak automaticky stišujem hudbu.
29.05.2006 - 10:58:17
00
skusal som pocuvat hudbu, ale tak ako pisal audino tak znizuje to koncentraciu a mam pocit ze to rozhadzuje rytmus pri tahani

s tym autom som si to vsimol, ked chcem ist trocha viac na hrane tak vypinam radio automaticky 8)
29.05.2006 - 11:13:25
00
neviem, ci poznate pripad Ondra Papanka? mal prilbu .... aj tak mu bola na dve veci.... tym nechcem povedat, ze je to zbytocnost, ale premna to nieje priorita....
k tym zvukom..... aj ja ked mam pochybnosti (drsnejsi teren, prudky zjazd, cesta, ...) tak zlozim sluchatka.... niekedy je dobre aj bike pocut, ale podla mna je muzika vynikajuca vec aj na bike! 8)
29.05.2006 - 16:21:07
00
no hudbu jednoznacne mozem....velmi mi to pomaha pri vyslapoch ale aj pri zjazdoch....

ked idem na cestu pomedzi auta tak stisujem alebo zhodim jedno sluchatko aby som mal prehlad....

inak do kopca pocuvam elektroniku, nieco rytmicke aby som udrzal kadenciu a z kopca najradsej FooFighters, Rage Against the Machine, Sepultura niektore veci od Metallicy, par veci od Linkin Park a z podobneho suuudka....
29.05.2006 - 16:36:59
00
neviem, ci poznate pripad Ondra Papanka? mal prilbu .... aj tak mu bola na dve veci....


No neviem, ci je to argument. Daj si radsej opacnu otazku, kolkym ludom prilba ten zivot zachranila.

Ja som prilbu zacal nosit, ked som hodil tigra cez bike a pristal hlavou asi 10 cm od hnusnej skaly. A to na celej lesnej ceste dovtedy nebola ani jedna skala. Kamarat ju zacal nosit, ked narazil do auta, ktore mu nedalo prednost a stravil 3 dni v kome. Ja by som na tvojom mieste radsej do prilby investoval - urcite radsej ako do hocicoho ineho.
29.05.2006 - 16:46:23
00
Flashbang si sympatický mladý chalan,nechaj si poradiť od tých čo už majú zlé skúsenosti,raz im možno budeš vďačný.A nemusíš mať hneď prilbu za 5 000,aj tá najlacnejšia je lepšia ako nič
29.05.2006 - 18:06:14
00
aj ja som uvazoval o hudbe na biku je to hazard a to ze mas len jedno ucho ti po niekolkych rokoch pouzivania moze sposobit vazne nasledky na sluch podla mna by bola good vec keby som niekde zohnal take repraciky malicke co by som hodil do vaku aj s diskmenom a hotovo pocul by som vsetko uz som mal take ale rozrezal som kable a uz som ich dokopy nedal co vy nato reprak v ruksaku ale to by musel byt taky maly a lsaby aby to utiahol ten diskmen
29.05.2006 - 18:32:21
00
ked som bol mladsi o par rokov tak som nahodil walkman do batoha, nejaku metalovu kazetku do nho (najradsej na biku som pocuval Debustrol, Cradle Of FIlth, Megadeth, Dimmu Borgir, Kreator), no uz teraz nepocuvam...
a ktej prilbe: taktiez som ju nenosil, mal som aj krkolomne pady ale vzdy som nejak spadol tak, ze hlava bola maximalne mimo nebezpecenstva ;)
no kupil som new bike tak uz akosi patrila aj prilaba k tomu :)
29.05.2006 - 19:20:37
00
ja mam integralku a v nej aj vez hudby pocujem "vela"
29.05.2006 - 19:49:01
00
ale ved to je odveci ist do lesa bikovat aby si clovek oddychol a pritom pocuvat hudbu aspon podla mna....
29.05.2006 - 20:38:33
00
keyboard_arrow_up