Včera som si kupil po 12 rokoch bycikel - Meridu Crossway TFS 500-V Sport a rád by som sa vybral za priatelkou do Brodského pri Kútoch...

Ako by som sa co najjednoduchšou a najmenej frekventovanou cestou dostal zo Záhorskej Bystrice pri Braislave a Česko-slovenský prechod v Brodskom?

Ďakujem...
29.08.2008 - 12:38:44
00
Uff, to je na dlhe pisanie. Skratim to:

1. Bud stale pozdlz Moravy po cyklotrase (po Zahorsku Ves to poznam, dalej som nesiel, no podla mapy tam je, neviem ale ako zjazdna), ktora ta vypluje na hlavnu cestu pred Kutami, odtial to je uz len do 10km do Brodskeho.

2. Vedlajsimi cestami cez Devinske Jazero, Zohor, Lab, Plavecky Stvrtok do Malaciek. Odtial 6.5km po hlavnej do Velkych Levarov, dalej po vedlajsej cez Zavod, Moravsky Sv. Jan do Sekuli. Potom po hlavnej do Kutov (6.5km) a uz len zvysny kusok (cca 4km) do Brodskeho.

3. Klasickym hlavnym tahom cez Stupavu a Malacky do Kutov a nakoniec Brodskeho. Sice najfrekventovanejsie z tych moznosti, no premavka je tam vcelku nizka.
Moznosti by bolo, najlepsie je zohnat si (ak nemas doma) Podrobny (alebo Turisticky) atlas SR 1:100 000 (pri. ak chces aj CR tak existuje Spolocny atlas SR+CR 1:100 000; oba od VKU Harmanec), v ktorom si lahko naplanujes cestu. A zide sa aj inokedy. :wink:
29.08.2008 - 18:01:22
00
http://www.bicyba.sk/kmorave/infrastruk ... rasy_2.htm
29.08.2008 - 18:05:39
00
A cestu z Moravskeho Sv. Jána do Brodského po hrádzi niekto poznáte?
31.08.2008 - 09:43:09
00
ja osobne som bol len v janovi ... ale myslim ze tie cesty tam nie su prilis frekventovane .. nebal by som sa privelmi ;-]
31.08.2008 - 10:08:50
00
Ok a trasa z Devinskej do Sv. Jana? Je bezpecna? Jazdi tam vela cyklistov? Neda sa tam zabludit? Kolko to asi trva z Devinskej do Jana?
31.08.2008 - 10:18:57
00
Ak mas na mysli cestu DNV-Mor. Sv. Jan (popri dialnici), tak vela cyklistov tam asi nejazdi (co by tam robili?) a premavka je tam celkom nizka (vzhladom na vedla leziacu dialnicu). Kolko to trva? Dost cudna otazka. Podla priemerky. Niekto da 35, iny 30, dalsi 25, henten 20 a niekto da ledva 15. :wink: Zo Zahorskej Bystrice po hlavnej cez Stupavu a Malacky je to 41km. Cez DVN a Zohor po menej frekventovanych cestach to bude o nejakych 10-15 viac.

EDIT: Cyklocesta pozdlz Moravy je cyklistami trosku frekventovana asi tak po odbocku na bufet U stareho bicykla (cca 10km za DNV), potom po Vysoku pri Morave a Zahorsku Ves stretnes len niekolko vyvolenych a dalej budes mat stastie, ak niekoho stretnes. Mimochodom je to okolo 55-60km).


Naposledy upravil tmax dňa 31.08.2008 - 10:52:15, celkovo upravené 1 krát.

31.08.2008 - 10:42:22
00
Mal som na mysli cyklocestu popri Morawe...
31.08.2008 - 10:44:42
00
Vyskúšaj, uvidíš... Lebo chystáš sa na to ako stará dievka na prvú súlož.

Keď nebudeš vládať, vždy máš možnosť sadnúť na vlak.
31.08.2008 - 23:02:51
00
Hehe :)))))
02.09.2008 - 10:10:46
00
pREDSALEN ESTE JEDNA OTÁZKA...

za Bratislavou od lamača ide popri diaľnici smerom na Záhorie cesta... Neviete kde usti ? A je možné sa po nej dostat na moravsku cyklotrasu?
05.09.2008 - 16:55:40
00
To je bývalá hlavná na Brno. Na konci Stupavy sa dá odbočiť doľava na Záhorskú Ves a odtiaľ na moravskú cyklotrasu.
05.09.2008 - 20:37:58
00
Kedze Ti tu nik uplne celu cestu nepopisal, skusim ja, uz som to zopar krat isiel...
Zo Zahorskej Bystrice, chod po hlavnej do Stupavy, tam odboc na Vysoku pri Morave, chod az do Vysokej pri Morave, je to dost malo frekventovana cesta... Prejdi Vysoku pri Morave a na jej konci odbocis dolava ( pri plynovych zasobnikoch a rurach )... Odtial mimo cesty po asfaltovom chodniku ( byvala signalka ) az do Zahorskej Vsi... Drz sa stale cyklotrasy, po par metroch za Zahorskou Vsou odbocis dolava, smer Suchohrad...prejdes cez Suchohrad, na jeho konci opat dolava popri druzstve vyjdes opat na signalku a asfaltovu cestu, ktora Ta dovedie do Gajar...hned na kraji musis odbocit dolava a po nejakych sto metroch doprava ( je tam vsade cykloznacenie ), Gajary vlastner obides a busdes pokracovat po signalke az po malolevarsky most, cez rieku Rudavu... Prejdes cez neho, tam mas dve moznosti, bud budes pokracovat po znacenej cyklotrase ( odbocis za mostom doprava, alebo budes pokracovat po neznacenej asfaltke vlavo... Obidve cesty Ta dovedu na cestu Moravsky sväty Jan - Hohenau...
Ked pojdes tou lavou, tak tuto cestu prekrizujes a budes pokracovat priamo... Cesta Ta dovedie na hradzu, ktora je penetrovana ( asfalt s posypom )... Takto sa da pohodlne dostat az na hranicny priechod... Len este treba davat pozor na odbocenie vlavo cez rieku Myjavu, je tam taky modry zelezny mostik... ak to prebehnes, tak dojdes na hlavnu cestu, musis prejst cez most apo druhej strane Myjavy sa vratit spat... Ta penetrovana hradza Ta nepusti a vyvedie Ta presne pri hranicnom priechode Brodske - Lanzhot...
Ked pojdes pravou cestou, tak prides tiez na cestu Moravsky sväty Jan, ale na nej musis odbocit dolava a ist cca 2 km na najblizsiu krizovatku asfaltiek a tam odbocit doprava a dalsi popis mas v predchadzajucom odstavci... Upozornujem vsak, ze od malolevarskeho mosta je cast oboch ciest rozbita, ale po pra km sa cesta opat dostane do slusnej kvality... Osobne chodim tou lavou asfaltkou... Z nej nikde neodbocit..a ist po nej az po cestu Moravsky svaty Jan - Hohenau...
Ak by si mal nejake dotazy napis mi sukromnu spravu...
07.09.2008 - 16:41:20
00
keyboard_arrow_up