konečne niečo zo ŽIVOTA........dobrééééé mal by si zmenit nick na SIMSON :-)
26.05.2006 - 11:41:23
00
3 hodiny nic nepijes pri vykone?


V mojom pripade sa o nejakom vykone asi hovorit neda. Jazdim priemerne tepy okolo 145-150 sem tam vyletim na 180 (moj ANP je 168), takze ziadna slava. Inak mam taky pocit, ze bez pitia vydrzim trochu viac ako ostatni, ale mozem sa mylit.

Zdar!


Rozmýšľam či založiť novú tému Hlaďák, ale zmestí sa to aj tu. Busic ver mi jedna horalka nic moc, a bez vody chudák organizmus. Mal som hlaďák raz v živote a verte že som bol na sračky, odvoz domov zo Starej Bystrice autom, čakal som na našich v krčme, triaslo ma jak osiku, proste neurobíš nič. Takže radšej zober ionťák a papanie a nešpekuluj. :P


Ono namyslat si, ze vydrzis viac bez vody nez ini, je scestne... skodis len sam sebe a tepy 150, to sa ti zda byt malo na to, aby si nemusel pit?


Nie, nie, nie... nepochopili sme sa. Moje poznamky o (ne)piti a (ne)jedeni pocas mojich vyjazdov boli iba suche konstatovanie stavu. Ja viem, ze to nie je uplne ok, ale (tu humusnu) vodu z vodovodu nepijem a nie vzdy mam doma zasoby flaskovanej vody (modry Rajec, zelena Miticka). Ked nic nemam (co sa stava casto, lebo som lenivy ist do obchodu), proste sa vyberiem "len tak". Uz sa stalo aj take, ze som zobral vodu a cely cas som sa jej nedotkol - proste nebolo treba.

Spominanu horalku vozim naozaj iba pre pripad krajnej nudze. Poslednu som dokonca musel vyhodit, lebo jej presla zaruka. Proste mi mojom flakani sa malokedy dostanem na hranice mojich moznosti. Nehovorim, ze som to uz neprepalil, ale snazim sa neprecenovat sa a vyjazdy prisposobujem momentalnej vykonnosti. Ja uz nemam ziadne vykonnostne ambicie - jazdim cisto pre dobry pocit, takze operativne skratenie streky alebo zvolnenie tempa mi nerobi ziadny problem. Navyse, pri hladaku (samozrejme pri dodrzani patricnych tepov) sa zacne odburavat tuk, co mi pri mojom sedavom zamestnani a obrastenosti tukom vobec neprekaza :-).

Verte mi, ze tyranie sa smadom a hladom nie je moj ciel a ked zistim, ze pocas mojich vyjazdov mavam smad a hlad, urcite s tym nieco urobim. Neberte ma prosim ako vzorovy priklad - proste ja takto jazdim a takto to citim.

Zdar!
26.05.2006 - 12:48:01
00
ja som spozoroval aj na sebe,ze ked je von nejakych 22 stupnov,pod mrakom a hlavne vlhko,tak ani ja vela nepijem...teda tak po 3 hodinach uz musim,ale inak ma to ani nenapadne...jest uz vobec,...aj ked sa uz k tomu snazim prinutit...
26.05.2006 - 16:22:29
00
to busic: nepit na kole je dost blbost, pit treba aj ked nemas pocit smadu, to iste plati aj o jedeni, lebo ked to pride je uz neskoro...
A k vode z vodovodu, kde byvas? Co je zle na pitnej vode? Myslim ze flaskova mineralka nie je az tak moc super proti obyc. vode. A uz vobec nie, ked pijes iba tu mineralku. A horalka po zaruke? Tak v tom uz vobec nevidim ziadny problem... Nabuduce sa ozvi, mozno sa tu o nu pobijeme... :lol:
26.05.2006 - 17:28:13
00
2busic: a hlavne dost pochybujem o tom odburavani tukov pri hladaku, to si asi myslime iny hladak. Pri nasom hladaku ides zdochnut a telo z 3/4 nefunguje, o nejakom odburavani tuku sa mu ani nesniva.
30.05.2006 - 14:52:53
00
Nazdar mtbikeri!

2busic: a hlavne dost pochybujem o tom odburavani tukov pri hladaku, to si asi myslime iny hladak. Pri nasom hladaku ides zdochnut a telo z 3/4 nefunguje, o nejakom odburavani tuku sa mu ani nesniva.


Ja pod hladakom rozumiem stav, kedy telo spali glykogen (za normalnych okolnosti asi po 45-80 minutach makania). Signaly su jednoznacne, zacnes citit mierny hlad, vyletia Ti tepy a prestanes vladat busit. Ak chces palit tuk, musis zvolnit tak, aby si sa dostal do zony spalovania tuku (u mna 114-133, vseobecne 60-70% maximalnej tepovky). Ked budes busit dalej, tak sa po chvilke rozbijes uplne. Toto ale skuseny biker ako Ty Giro vie. Takze to vyzera, ze pod "hladakom" rozumieme rozne veci.

to busic: nepit na kole je dost blbost, pit treba aj ked nemas pocit smadu, to iste plati aj o jedeni, lebo ked to pride je uz neskoro...
A k vode z vodovodu, kde byvas? Co je zle na pitnej vode? Myslim ze flaskova mineralka nie je az tak moc super proti obyc. vode. A uz vobec nie, ked pijes iba tu mineralku. A horalka po zaruke? Tak v tom uz vobec nevidim ziadny problem... Nabuduce sa ozvi, mozno sa tu o nu pobijeme... :lol:


Byvam pri Bratislave a reportaze o katastrofalnej kvalite vody z vodovodu uz boli niekolkokrat aj v TV. Niekedy tecie uplne hrdzavo-zemita smardlava voda. Fakt nemam v umysle nieco take pit. Ako som napisal, vacsinou pijem stojovu vodu Rajec alebo hypotonicku Miticku. Cas od casu pijavam aj Fatru, Budis a Korytnicu.

A exnutu horalku s radostou darujem. :-)

Zdar!
30.05.2006 - 15:20:13
00
bez jontaku a minimalne ceralnej tycinky na bike ani nesadnem!!! zostat hladny,smedny a trapit sa nema zmysel!!!!
30.05.2006 - 15:24:46
00
vacsinou pijem stojovu vodu Rajec alebo hypotonicku Miticku. Cas od casu pijavam aj Fatru, Budis a Korytnicu.
A exnutu horalku s radostou darujem

Ty si riadny tvrďas-horalka je na biku super,párkrát som už pil aj vodu s horského potoka a jedol surové hríby aby som vôbec dorazil domov,o oberaní všeliakých plodov ani nehovorím
:wink:
30.05.2006 - 15:51:56
00
bez jontaku a minimalne ceralnej tycinky na bike ani nesadnem!!! zostat hladny,smedny a trapit sa nema zmysel!!!!


Cas od casu ma. Trenujes tym moral.


Ty si riadny tvrďas-horalka je na biku super,párkrát som už pil aj vodu s horského potoka a jedol surové hríby aby som vôbec dorazil domov,o oberaní všeliakých plodov ani nehovorím
:wink:


To, ze vydrzim bez vody a jedla tie 2-3 hodinky, zrejme suvisi s intenzitou zataze. Myslim, ze pri takom flakani ake prevadzkujem ja, by to vydrzal kazdy.

Zdar!
30.05.2006 - 16:36:10
00
bez jontaku a minimalne ceralnej tycinky na bike ani nesadnem!!! zostat hladny,smedny a trapit sa nema zmysel!!!!


Cas od casu ma. Trenujes tym moral.


Ty si riadny tvrďas-horalka je na biku super,párkrát som už pil aj vodu s horského potoka a jedol surové hríby aby som vôbec dorazil domov,o oberaní všeliakých plodov ani nehovorím
:wink:


To, ze vydrzim bez vody a jedla tie 2-3 hodinky, zrejme suvisi s intenzitou zataze. Myslim, ze pri takom flakani ake prevadzkujem ja, by to vydrzal kazdy.

Zdar!


moral??? :?:
30.05.2006 - 21:16:00
00
Pred tym som si braval len dva keksiky coop jednota, ale raz som to skusil aj s rozkom s tokajskou salamou a od teraz si na dlhe trasy beriem vzdy styri rozky (okolo 100km) a na kratke (60km) si zvycajne beriem aspon dva keksiky.
30.05.2006 - 21:35:49
00

moral??? :?:


moral = morálka (z lat. mos = vôľa)

zdroj: http://www.ii.fmph.uniba.sk/~filit/fvm/moralka.html


Pod moralom na biku mam na mysli schopnost zatat sa a nezlozit sa pri nezdare alebo za blbych okolnosti. Myslim, ze dobry moral je to, co oddeluje zrno od pliev. A nielen na biku.

Zdar!
31.05.2006 - 12:26:26
00
tentoraz musím súhlasiť.
31.05.2006 - 20:35:12
00
myslis si ze tyranie sa od hladu a smedu na biku pri treningu je pestovanie si moralky??? tak to si asi este poriadne hladny nebol, lebo ak ano tak by ta ta moralka velmi rychlo presla a uz by si sa tomu snazil urcite predist!!!
01.06.2006 - 01:23:21
00
Neviem celkom presne čo myslíte tým pojmom "hlaďák"
Ja si už asi 2 roky dávam cca raz za mesiac DEŇ BEZ JEDLA. Večera a potom celý druhý deň nič, ale naplánujem si nejakú fest dlhú túru s riadnym prevýšením.(v zime skialp.) Celý deň len voda-čaj a jedlo až ďalšie raňajky.
No a za celý čas pocit hladu len chvíľu na začiatku - asi keď telo prechádza na zásoby. Inak nič. A samozrejme tempo je trochu voľnejšie.
Verte mi, bez jedla sa dá vydržať dlho. Muky si asi robíme sami, keď príde pocit hladu, v batohu nič, krčma, obchod bohove ďaleko a človek stále myslí na žrádlo. To bude asi ten hlaďák.
01.06.2006 - 09:45:03
00
keyboard_arrow_up