nejake haibike sa objavili v extreme-bike na bazovej, ale neviem ktore modely - pripadne sa tam skus zastavit... mozno ta tam oslovi aj nejaky felt, focus alebo gary fisher...
16.09.2008 - 12:54:21
00
dream: zloženia a vlastnosti bežných Al zliatin sa dajú ľahko nájsť a ono tam ani nejde o zloženie ako o tie vlastnosti
rozdiel pocítiš hlavne na ušetrenej hmotnosti, a môžu to byť až stovky gramov
niečo sa mi donieslo, že niektoré zo zliatin nemajú v láske ani hydroforming... ale zas je to na výrobcovi aby prototypy poriadne potrápil a pustil do predaja to, čo mu vyjde optimálne
skandium pri jeho dosť vysokej cene sa do bežných zliatin nepridáva, ale zbežne som pozeral že sa vyskytuje v 6xxx aj 7xxx radách... a na mechanických vlastnostiach sa prejaví dosť výrazne, zas nejakých pár desiatok až sto g dole... len je otázka, či sa to oplatí za tie prachy... inak nárast ceny samozrejme nezodpovedá cene prísady, ale aj výpalnému za to, že sa im ju tam uráčilo dať...

Wladix:
1) mam pocit, ze ste ma mozno trocha precenili v tom, co jazdim. Mam 28 a za sebou navrat na bike po 5tich rokoch. tuto sezonu (vlastne len leto) som odjazdil na 8-rocnom biku po GO (komplet hard).

ja mám o 9 viac a minulý rok som sa po 5 rokoch posadil na bike, navyše to bol "presad" zo žiletky na MTB - to bolelo! no a rok uplynul a ako vidíš, upgradujem...
2) jednak pre mna prechod na kvalitny HT bude super zmena a jednak vlastne neviem, ci buduci rok odjazdim tolko aby som si uzil aspon bike za 20 k nie to este za 30k.

za rok ZATIAĽ najazdených 2k km a nebyť bahnitej zimy mohlo byť aj lepšie...
3) lepsi pocit budem mat z kvalitneho HT ako z menej kvalitneho fulla.

ten Haibike je asi suterén z toho, čo sa ako-tak oplatí kúpiť (jednočap nebudiaci dôveru - ale majú aj lepšie a navyše by sa k tomu mal vyjadriť niekto, kto to mal pod riťou, lebo zdanie z obr. môže klamať), ale taký Nerve XC od Canyonu za cca. 1000 EUR, to rozhodne nie je menej kvalitný full... tohtoročné modely síce UŽ nie sú - a budúcoročné EŠTE nie sú (ono aj to závisí od konkrétneho modelu) - ale ako tu správne poznamenal Kiri, vyzerá to, že na tomto modeli okrem zvýšenia zdvihu na 120/120 ešte prepracovali zadnú stavbu aj smerom aby ešte lepšie potláčala nežiadúce správanie pri šliapaní...
4) aj tak neviem ako by som sa dostal k tomu haibiku - cez net ani v ZA kupovat nebudem.

Nemám bariéru ani voči netu (u Canyonu jediná možnosť) ani voči vycestovaniu (keď mattovi dorazí kontraband zo Slimákožrútska, vyrážam do Partizánskeho)... bike je najlepšie vyskúšať naživo.
16.09.2008 - 13:12:24
00
Tulenik, ty si vazne trieda. Vzdy zasnem, ake nove slovne spojenia vymyslis:)
16.09.2008 - 13:14:50
00
Viac ako 23-25 za to nedam, skor pojdem k 20k hranici. ak to dopadne tak, ze sa budem citit limitovany, nemam problem vymenit. Ale zatial by som naozaj len rad vedel aky HT najlepsie za take ceny...
16.09.2008 - 14:29:00
00
keyboard_arrow_up