no ja tie brzdy nejazdim a ani som ich neskusal ale isty cas som sa o ne tiez zaujimal a jeden pan predavac mi povedal taku vec ze: hydraulicke V-cka byvaju vacsinou nastavene velmi, velmi blizko rafku a ze ked nahodou niekde pri jazde spravis osmicku, tak ze sa dalej ani nepohnes kym ich dako nepovolis...

neviem co je na tom pravdy bo som ich potom nekupil, ale neurobil som tak kvoli tomu co mi povedal...

ahoj no neviem co ti mam k tomuto povedat. je to asi tak bli(y)zko od rafiku ako klasicke vecko. ked dostanes osmicku a odpojis vecko tak si bez brzdy - ked sa ti to stane na zadnej a pojdes cez nejaky strk tak to nie je stastne riesenie. inak akoze osmicku ked dostanem tak ju jak tak docentrujem aby som dosiel domov ale este sa mi to nestalo. inak brzdu mozes z jednej strany povolit rychloupinakom a ked zo sebou nosis naradie tak z druhej strany ju povolis imbusom 5(ten najpouzivanejsi). takze ked mas aspon trochu dobry rafik tak nie je co riesit. inak vyhodu vidim v bezudrzbovosti. teda za 4 mesiace co ju jazdim som na nu ani raz nesahal a vcera som odvzdusnoval - za 5 minut som nemal co robit a olej tiez nie je drahy. vebrejky a mech. kotuce(konkretne tektra) som musel stale dotahovat a do bovdenou liat olej(bovden Jagwire aj s tymi prachovkami). nevyhoda je samozrejme cena
01.06.2006 - 21:25:45
00
Mám HS 22 asi 7 rokov a úplne bez problémov určite lepšie ako mech. kotuč. alebo lacné V- brake.Gumičky mením tak cca raz za 1 rok teda menil som lebo som teraz dlhšie obdobie nabol na BIKE a raz ročne odzvdzšniť preventívne. U mňa celoročnú udržba žiadna.Od začiatku používania bez akej kolvek chyby.Keď som ich kupoval v tom čase za kopec prachov tak nebola iná voľba buď klasické brzdy alebo hyg.magure
Mám aj Juliu a tiež naprostá spokojnosť.Myslím si že aj tie HS11 by mali byť bez problémov.
23.06.2006 - 08:18:58
00
keyboard_arrow_up