No a kde si nechal partaka? (Maja),,, Tak ja som to planoval zapichnut uz v klastore no asi som ti to nehovoril,tusim som to majovi spominal,ze tam koncim.Inak super trasa a dufam ze na rok som tam zas, (snad uz aj s prilbou na hlave :oops: ) bola to fakt pekna trasa,,, :D


jj,. veď práve. Maja som ešte ukecal ísť aspoň na Stráne že tam dáme pivečko. 2 mesiace bol bez biku, takže do ZA a späť by už nedošiel, no a ja som sa s tým už zmieril že teda sám nejdem. Súhlasím s tým že trasa je veľmi pekná, určite si ju obehnem aj mimo termínu OMH 2009 :wink:
14.09.2008 - 09:30:54
00
Naša dnešná partia na OMH


Všetci sme sa dali do kopy už v Lesoparku - Evka, Kiri, Majo, Berco, lonsdale, Iceman a Lord Klaymen. Za rosinským družstvom Evka nevieme prečo začala stúpať po hrebeni k lesu. Čakali sme ju veľmi dlho pod zjazdom z lesa. Keď neprichádzala, tak sme sa ako slimáci posúvali ďalej celou rajeckou stranou až po Vríčanské sedlo. Pri tomto tempe som myslel, že sa na nás dotiahne aj partia z Cyklopozitívneho klubu. Martinská strana bola už vychutnaním si jazdy. Na jednom úseku sa za mnou stratil lonsdale. "Dobili sme baterky" na Kolibe, rozlúčili sa s Kirim a Majom a s chuťou sa pustili do záverečnej tretiny cyklotrasy. Pod hrádzou sme sa Lord Klaymen, Iceman, Berco stretli pri guľáši. Prišiel nás pozrieť aj trochu maród Lapierre.

Vďaka za fotky fóristom - Buli, lonsdale, Iceman, Kiri a aj Katkovi. Vystihujú všetko :D . O rok znova.
14.09.2008 - 10:05:38
00
Súhlasím s tým že trasa je veľmi pekná, určite si ju obehnem aj mimo termínu OMH 2009 :wink:



No takties by si ju rad presiel kedykolvek,az teda sa ti nebude chciet samemu isto sa rad pridam,,, :wink:
14.09.2008 - 17:47:49
00
Ja by som bol aj za čiastočné sprestrenie tohto okruhu nejakým úsekom na martinskej strane, ktorý by prípadne nahradil napr. asfaltku z Kláštora do Valče, panelovú cestu a pod. Myslím, že chalani z MT by mohli dať nejaké tipy...ale na druhej strane chápem, že nie všetci účastníci by to zvladli...
My sme napríklad nezbehli po ceste až k ATC Turiec a potom späť hore po tej lesnej asfaltke, ale klasicky po žltej značke sme prekrížili asfaltku na Martinky a potom po trase Fatranského maratónu...ten prudký korenistý úsek v lese pred asfaltkou sa dá pri istej zručnosti vyšlapať do 3/4 a záver už človek potlačí...nestratíš zbytočne nadmorskú výšku a aj tá zvažnica čo nasleduje je fajn...
14.09.2008 - 18:16:16
00
Máš pravdu. Ja som čakal, že sa pôjde tak, ako ste šli nakoniec vy. Je zbytočné klesať po asfalte až do Vrútok a hore zase po asfalte. A taktiež by som bol za menej asfaltu. Šak kto by to nezvládol, mohol by ísť kratšiu trať, alebo ísť niektoré úseky po asfalte, tak ako sa šlo teraz.
15.09.2008 - 10:04:33
00
Práve v Lopušnej doline, kde sa napájalo na žltú značku som chvíľu čakal na Berca a všimol som si tam ešte oranžovú šípku v protismere z minulého roku. Určite by táto "skratka" bola zaujímavejšia ako asfalt k ATC Turiec a Javornou dolinou smer Saračníky, presne tak ako to prešiel a píše Katko.
15.09.2008 - 12:42:23
00
Archív TV Patriot - krátky zostrih zo štartu cyklomaratónu... 15.9.2008 28:25
http://www.tvpatriot.sk/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=56
22.09.2008 - 08:08:37
00
OKOLO MARTINSKÝCH HOLÍ :lol:
Variant trasy „A“ pre terénuchtivých

Niektorí navrhujete úpravu trasy „A“ tak, aby úsek štátnej cesty Vrícko – Kláštor pod Znievom a prípadne aj úsek „tankovej betónky“ od Trebostova nad Podstráne bol v rámci možností nahradený terénnym variantom.
Myslím si, že 80-90 % účastníkov netúži po ďalšom sťažení trasy, vedenej v spomenutých úsekoch po tvrdých cestách avšak s minimálnou autopremávkou a nezriedka s vynikajúcimi výhľadmi najmä na Veľkú Fatru a údolie Turca. Napriek tomu chápem tých neskôr narodených, dobre trénovaných, jazdiacich väčšinou na kvalitných strojoch (aj ja som zjazdil v 40-ke kadečo a to ešte na Favorite) a predkladám im nasledovný tip.

Z Vríčanského sedla (948) po Č znač. hrebeni cez úbočie Kútika (1025) – sedlo(1000) – na Skalky (1190) 3,2km. Pred Skalkami treba niekoľko stoviek metrov bicykel potlačiť, odmenou je vynikajúci výhľad a nádherná prírodná scenéria samotného vrcholu. Zo Skaliek zjazd do sedla (1000) a po krátkom stúpaní a zjazde príjemný výstup na Jankovú (1163) 5,95km – náročný zjazd (za mokra v závere radšej vpravo cez les) do sedla pod Úplazom (990) 7,25km. Z neho (ešte pred orientačným stĺpikom) odbočíme vpravo do protismeru na neznač. klesajúcu zvážnicu. Po 1,15km z nej odbočíme vľavo a zostúpime výrazne klesajúcou cestou na rázcestie M a Z značky v závere Slovianskej doliny (805) 9,4km. Stadeto je možnosť pohodlne zostúpiť Slovianskou dolinou na rázcestie pri rybníkoch „Brčná“, ďalej po základnej trase do Valče – nad Trebostovo – a po „tankovej ceste“ nad Podstráne atď.
Ak chceme pokračovať v teréne, z rázcestia (805) začíname stúpať po Z znač. ceste. Zelená zakrátko odbočí vľavo strmo hore. My pokračujeme ďalej po ceste, ktorou vystúpime na pekné horské lúky(930). Nimi stúpajúcou serpentínou vľavo a vpravo opäť do lesa. Onedlho prichádzame do príjemného sedla medzi Javorinou a Hnilickou Kýčerou (1040) 11,85km. Cesta sa stáča doľava a 1,5km klesá do 975 m n.m. Kratším stúpaním do 1000m. V nasledujúcom dlhom klesaní sa zvážnica začína obtáčať okolo Bludnej hory (1095) a po východe z lesa nám poskytne prekrásne výhľady do hĺbok Valčianskej doliny a na okolie. Zjazd zakončíme na rázcestí v lokalite Kúpeľ s poľovníckou chatou v závere Valčianskej doliny (734) 17,35km. Začíname vystupovať po M znač. zvážnici. Na rázcestí (875) prejdeme ponad potok a ďalej už bez M značky krátko klesáme a potom vytrvalo stúpame na rázcestie pri skalisku (960) 21,05km, odkiaľ je opäť výborný výhľad. Stočíme sa vľavo a zarastajúcou, mierne stúpajúcou zvážnicou prichádzame na Č znač. hrebeň nad sedlom Maríková (či Majbíková ?) (1040) 23,35km. Vpravo po Č znač. hrebeni náročným stúpaním na Hornú lúku (1299) a zjazdom do sedla (1215) 26,35km. Záverečným stúpaním s vytlačením, resp. vynesením bicykla na Veterné (1441) 28,0km. Hôľnatým výhľadovým hrebeňom na najvyšší bod Veľkú lúku (1476) 29,55km. V nasledujúcom dlhom zjazde sa obtočíme vľavo okolo vysielača na Krížave a cez Zázrivú a Dlhú lúku zostúpime do sedla pred Minčolom (1258) 33,25km. Odbočíme vpravo do protismeru na Ž znač. chodník. Ním na rázcestie so zvážnicou (1158) 34,35km. Vľavo po zvážnici (na rázc. neodbočiť vpravo) na rázcestie viacerých ciest (955). Naďalej klesáme, spočiatku krátko s M značkou, z nej vľavo po neznač. zvážnici cez Kamenný potok (908,8) až na rázcestie s hlavnou zvážnicou z Vrútok na Polom (812) 40,5km. Vľavo po mierne stúpajúcej ceste s cykloznačením (neskôr aj so Z turist. značkou) nad Lipovec (1025) a vľavo krátkym stúpaním na najvyšší bod (1030 m n.m.). Od orientačného stĺpika „Saračníky“ spolu s Č a Z značkou do sedla Javorina na Polome (968) 45,3km. Podľa základnej trasy zjazd nad Stráňavy – do Višňového – a do Žiliny.

Oproti základnej trase (102km) jen tento horský variant kratší a meria 95,6 km.
Prevýšenie sa samozrejme zväčší na + 2600m (oproti +2170m) a náročnosť stúpne na***** (t.j. najvyššia).
Doporučujem použiť mapu VKÚ Harmanec „Martinské hole“, 5. vydanie, kde sú zakreslené všetky vyššie uvedené cesty.

Príjemné „bajkovanie“ praje autor trate Oďo Ďurčanský.
24.09.2008 - 23:35:05
00
Oďo, perfektný príspevok. Len aby sa nám ešte oteplilo, až si môžeme ešte v horách zabikovať :D .
25.09.2008 - 06:14:40
00
...pekné
25.09.2008 - 08:55:02
00
Tak, Oďko. Už som si to prečítala,no ja určite otávam pre budúce ročníky pri pôvodnej alternatíve, ale pre tých šílencov je to skvelá možnosť.
26.09.2008 - 12:24:44
00
......O M H... že vraj.... 19.09.09...pekný dátum :wasntme: ...TERY...napíííš čosi ;)
08.09.2009 - 13:48:18
00
čo s tým má Terry? inak ten dátum nie je pekný, vtedy idem na maratón do Istebny ;(
08.09.2009 - 13:55:06
00
To je záležitosť Oďa Ďurčanského. A ten neviem či sa už vrátil z Chorvátska.
A Terryho zbytočne vyzývaš, ten odcestoval na Brač v nedeľu s takmer celým klubom. Tí si už močia hemoroidy v Jadrane.
08.09.2009 - 16:07:08
00
Pôvodne som sa chcel zúčastniť aj ja , ale svokrovci zorganizovali v prípade akého - takého počka brigádu s pílením dreve na dedine , takže mám o víkend opäť postarané ...
Ináč počko nevyzerá najlepšie , ale ten avizovaný guľáš na námestí môže byť po tom všetkom celkom fajn .
08.09.2009 - 16:15:09
00
keyboard_arrow_up