Ahojte,

neviete mi niekto poradiť horskú trasu z Lipt. Hrádku do Banskej Bystrice? Niečo nie veľmi náročné, aby som to zvládol....

Vopred Ď A K U J E M

Rišo
05.06.2006 - 13:25:14
00
ziletka alebo XC?
ked ziletka tak mas na vyber jedine donovaly a certovicu... certovica je lepsia... menej aut...
ak si XC tak to je tazsie... pochybujem ze existuje lahka trasa cez nizke tatry a este k tomu na taku dlhu vzdialenost... vela stastia
05.06.2006 - 14:30:27
00
Cierny Vah, sedlo Priehyba do Helpy a dalej vlakom :)
Tusim je to cele asfalt, takze je skor pre trekovy bike ako MTB.
05.06.2006 - 19:21:49
00
Prestahuj sa do BA. 8)
05.06.2006 - 20:52:48
00
Ten Čierny Váh je sice asfalt, ale pekná trasa. Dá sa aj na druhú stranu: Hrádok, Ján, Sv. Kríž, Partiz. Ľupča, Lipt. Lúžna, Hiadeľské sedlo... Pozri mapu. Teda ak bike.
05.06.2006 - 21:34:20
00
Ten Čierny Váh je sice asfalt, ale pekná trasa. Dá sa aj na druhú stranu: Hrádok, Ján, Sv. Kríž, Partiz. Ľupča, Lipt. Lúžna, Hiadeľské sedlo... Pozri mapu. Teda ak bike.

Na ten Cierny Vah sa uz dlhsie chystam. Nemas tip na turu tak, ze zacina aj konci pri vlaku? Bo zos Kosicoch od ruky. :D
06.06.2006 - 07:55:15
00
to pišta:
išiel som to viac krát:
KE Štrba vlakom, na stanici sa vydaš popri trati po perone smer LM a asi po 400 m prejdeš do ľava podjazdom popod železnicu....a ideš poľnou cestou smer Nizke T. dajak prejdeš cez stavbu novej dialnice (minuly rok to bola len velka jama) a okolo nejakého "pravedého osidlenia" sa dostaneš na staru cestu (asfalt) Štrba - Važec po nej, až na jej "vrchol" a zasa odbočiš doĽAVA :oops: popri hnojisku :-) nedá sa minúť......cez lúky do lesa na dobru lesnu cestu, ktorá ta dovedie až na asfaltku tou pokračuješ doPRAVA :oops: smerom k spodnej nadrži a tu sa da, bud dalej po asfaltke na Ranč ku Gaburovcom Svarín (ale bez urážky je to poriadny bratislavsky pako :-( ) ale :evil: žial asi jedine miesto na jedlo a pitie.
odtial sa vratiš spať, po asfalte (bez aut) na hornu nádrž (treba vidiet uspechy socializmu) dalej po značke do Východnej asfaltom do Važca vo Važci po starej ceste popri cintoríne smer Štrba - malo aut a tou istou cestou z "vrcholu" asfaltky medzi V a Š na stanicu v Štrbe na vlak...
ak sa dobre pamatám okolo 65 km. v pohode :-)
alebo od gaburovcov dalej po asfalte do Kralovian a popri Váhu do L. Hrádku, alebo až do L. Mikuláša na vlak.
HOWGH
popozeram nejaké foto doma a dodám......ak najdem
nejako sa mi strany poplietli a to som dnes ešte nepil..... :twisted:
asi preto :idea:


Naposledy upravil LL dňa 06.06.2006 - 14:58:12, celkovo upravené 1 krát.

06.06.2006 - 10:58:34
00
No ja som myslel Čierny Váh z Kráľovej Lehoty - Svarín(tu možnosť odbočiť a vyšlapať na hornú nádrž) - Čierny Váh - dolina Ipoltica(cesty idú po oboch stranách potoka, ale krajšia je tá po ľavej strane akoby v protismere) - dolina Ráztoka a potom po žltej tur. cez Priehybu až do Heľpy.
Alternatívou Priehyby je podľa mňa krajšia trasa cez sedlo pod Veľkým Bokom. Pod horárňou v Ráztokách odbočíš zo žltej doprava dolinou pod V.Bok. Výšľap serpentínami do sedla. Odtiaľ po žltej doľava na Zadnú Hoľu, ďalej po zelenej popod Homôlku až do Polomky. Cesta dobre značená a na biku zjazdná, v úseku sedlo-Homôlka neskutočné výhľady.
06.06.2006 - 13:19:55
00
to pišta:
išiel som to viac krát:
KE Štrba vlakom, na stanici sa vydaš popri trati po perone smer LM a asi po 400 m prejdeš do ľava podjazdom popod železnicu....a ideš poľnou cestou smer Nizke T. dajak prejdeš cez stavbu novej dialnice (minuly rok to bola len velka jama) a okolo nejakého "pravedého osidlenia" sa dostaneš na staru cestu (asfalt) Štrba - Važec po nej, až na jej "vrchol" a zasa odbočiš do PRAVA popri hnojisku

Ak mas na mysli toto (medzi bodmi 1 a 2 zjednodusene bo je to na susednej mape) tak skusim. Pre istotu ale pojdem doprava/dolava opacne, nez doporucujes. :P :P :P

Prílohy:

CiernyVahm.jpg
CiernyVahm.jpg 204.72 KiB thumb_up0thumb_down

06.06.2006 - 13:26:58
00
tak tak ako vravíš :-)
OPRAVIL som,
ale aj to štulove sa mi zda celkom dobrééé....
06.06.2006 - 15:00:25
00
Je to trochu malé, ale Pišta čo tak zbehnúť až dole do Heľpy. Keď som na to pozeral, celkom by som si to niekedy dal. Ale potom cca 70 km po asfalte sa mi moc nechce, ale v krajnom prípade....

Prílohy:

Helpa.gif
Helpa.gif 151.56 KiB thumb_up0thumb_down

06.06.2006 - 18:43:37
00
Pred tromi rokmi som pomáhal robiť trať Okolo Slovenska. Jednu etapu som vymyslel od Čertovice do Kráľovej Lehoty, ďalej na Čierny Váh, do Štrby a s cieľom na Štrbskom Plese. Prešiel som si to na jeseň pol roka predtým a páčilo sa mi to, zdalo sa, že tam sa môže lámať etapa. Akurát som mal obavy, aby lesáci nenechali spustenú rampu.
Napriek tomu, že preteky sa išli až koncom augusta, ostalo po zime na ceste hodne posypového materiálu. Balík išiel v dvoch lajnách, prach, sem-tam nejaký defekt, sem tam nejaké to preskočenie z lajny do lajny na zalepenie diery v lajne ponad ten bordel na prostriedku cesty (skôr cestičky pre jedno auto). Zažil som kúsok Paris-Roubaix live. Išiel som za balíkom s hlavným rozhodcom, Talianom, čakal som, že bude pindať, kam sme preteky vyhnali. Ale on si spokojne chrochtal, že sa niečo deje, konečne sú poriadne preteky... A v cieli nenadávali ani pretekári, vedúci tímov si to pochvaľovali a nespokojní boli iba mechanici - mali hodne prehadzovania gúm a aj viac čistenia bicyklov.
06.06.2006 - 19:24:26
00
Hovoril si o vlakovom spojení. Z Heľpy i Polomky chodia vlaky aj do KE. Sem-tam občas.
06.06.2006 - 21:42:42
00
Je to trochu malé, ale Pišta čo tak zbehnúť až dole do Heľpy. Keď som na to pozeral, celkom by som si to niekedy dal. Ale potom cca 70 km po asfalte sa mi moc nechce, ale v krajnom prípade....

Pozeram svojim tulavym okom do mapy. Vyzera to zaujimavo. Presiel si to? Ta cast od Raztok do Priehyby a potom ten padak na Helpu - na to staci normalne zdravotne poistenie? :shock:
06.06.2006 - 22:09:59
00
To pista: nikdy som tam nejazdol, ale podľa mapy sa mi to páči
07.06.2006 - 08:02:09
00
keyboard_arrow_up