Nazdar bikery. Neviete náhodou kde získať nejaké mapy Slanských vrchov? Keď môžte pomôžte.Poznám tam dosť dobrých tras a chcel by som k ním nejaké mapy.
22.04.2006 - 21:10:31
00
V kazdom vlkom knuhkupecttve a vyraba to firma vku harmanec...
21.05.2006 - 08:59:03
00
Ak u vas nemaju posli mi adresu, kupim poslem. Este verim ludom, ze mi vratia peniaze. :P
21.05.2006 - 09:03:05
00
Zabudol som dodat ze to su dve mapy: Severna cast od Dargova po Hanusovce a juzna cast od Dargova po madarsku hranicu. Takze si nasetri tak tri stovky.
21.05.2006 - 09:06:05
00
Uz tretikrat a naposledy mozeme to zjednodusit: www.vku.sk maju tam aj predak.
21.05.2006 - 09:54:29
00
Chcel by som niečo iné.Tieto mapy o ktorých hovoríte niesú dobré.Mne sa minule podarilo zohnať snímky z lietadla,ktoré robyla Slov. vod. spol. zmenšilo sa to a bolo to super lenže boli to snímky nížin na vých. Slovensku. tak asi niečo takého.
06.06.2006 - 16:02:20
00
Chcel by som niečo iné.Tieto mapy o ktorých hovoríte niesú dobré.Mne sa minule podarilo zohnať snímky z lietadla,ktoré robyla Slov. vod. spol. zmenšilo sa to a bolo to super lenže boli to snímky nížin na vých. Slovensku. tak asi niečo takého.


Tuším sa to volá ortofotomapy. Voľakedy som mal nekajý link na ne, ale mne to nevyhovovalo, tak som to zabudol. Ak by som to niekde objavil, dám vedieť.
Ale pozor, nížiny a otvorené terény sú v pohode, lesné cesty a chodníky nemusia byť vôbec vidieť.
06.06.2006 - 16:34:38
00
ortofotomapy nie su podla mna vo velkom nikde spristupnene...rozne institucie, ktore ich vyuzivaju a digitalizuju totiz vyvalia stotisice nato, aby to nejaky ten vrtulnik so speeeci kamerou nafotil....kamos s tym robi, a akonahle by s tym opustil kancel, tak je to trestny cin :wink:
06.06.2006 - 16:38:45
00
Našiel som iba nejaký obrázok z tých čias, ale podľa mňa je to na bike nanič.

Prílohy:

Roznava.jpg
Roznava.jpg 202.58 KiB thumb_up0thumb_down

06.06.2006 - 18:09:48
00
treba napisat manikom z Google Earth nech zaostria optiku na druziciach na Slovenske pohoria a hned mame ortofotomapy. A zadarmo :). Zatial sa podla toho v urcitych oblastiach da celkom slusne orientovat
06.06.2006 - 18:35:16
00
Serva pripajam subor ktory si mozes naimportovat do google earth

Sem som umiestnil lokality všetkých (aspoň dúfam) dedín z regiónu Zvolena, Banskej Bystrice, Banskej Štiavnice a Krupiny, z výseku, ktorý je v Google Earth nasnímaný vo vyššom rozlíšení ako okolie (dva obdĺžniky jeden približne od od severu od Banskej Bystrice až po Kráľovú pri Zvolene, druhý väčší začína na severe kdesi od Šturca a na juh siaha až po cca Hontianske Nemce).
Veľakrát som skúmal na bajku lesné cesty, cestičky a niekedy aj neschodné húštiny a mnohokrát mi pri orientácii pomohol práve Google Earth, keďže mapy obsahujú dosť často mätúce označenie hlavne lesných ciest.
Dúfam, že ti môj zoznam pomôže.
Ak si este najdem cas mozno nahodim aj trasy - akurat ze vo free verzii google earth sa nedaju robit linky ;(( iba body a polka mojich tras prechadza do 'rozmazaneho' uzemia ...
11.06.2006 - 20:45:22
00
sor zabudol som to zazipovat a server ma neupozornil ...
Rozbal zip subor a v google earth ho nacitaj pomocou Ctrl+O, dediny sa zobrazia v priecinku Temorary places.

Prílohy:

Komentár súboru: Dediny regiónu ZV, BB, BS, KA
obce_zv_bb_bs_ka.zip [10.2 KiB]

11.06.2006 - 20:49:19
00
v konferach boli odkazy na
ortofoto slovenska
http://www.podnemapy.sk/lpis/viewer.htm
mapy slovenska
http://www.geoportal.sk
12.06.2006 - 21:30:17
00
Chcel by som niečo iné.Tieto mapy o ktorých hovoríte niesú dobré.Mne sa minule podarilo zohnať snímky z lietadla,ktoré robyla Slov. vod. spol. zmenšilo sa to a bolo to super lenže boli to snímky nížin na vých. Slovensku. tak asi niečo takého.



Nič lepšie ako VKU mapy neexistuje, nevyzna sa v nich asi len ten kto nevie čítať
04.08.2006 - 08:54:35
00
to tadeas: nemozem s tebou suhlasit, aj ked si to napisal trikrat 8)
v spominanych mapach je toho sice vela, ale na bajkovanie to velakrat nestaci. Niekedy su tam vyznacene nezmyselne neexistujuce lesne cesty, ine, ktore existuju, vyznacene nie su :roll:
Proste sa na tie mapy neda stopercentne spolahnut.
04.08.2006 - 09:50:25
00
keyboard_arrow_up