ako deti v skolke. :twisted: jake embargo preboha? ten chodnik patri vsetkym a kazdy si po nom moze prejst kedy len chce. co myslis ze ti ho niekto ukradne, ked na neho musite davat take velke embargo? :lol:


Plne súhlasím.


Kto chce, nech si to zverejní a kto nechce, nech si užíva embargo. Pripadá mi to trochu priblblé hrať sa na "FÓRE" na schovávačku. Čím je viac chodník rozjazdený tým lepšie. Cez "HUPYKY" sme v r. 2003 jazdili často cez vysokú žihľavu, jednu odbočku, ktorá je dnes už výrazná, bolo pre neznalého ťažko nájsť. Mali sme radosť, keď sme taký pekný úsek mohli niekomu ukázať. A rád som ich aj zakreslil do trasy 1. ročníka košického bikemaratónu. A začalo sa tam jazdiť, a už zarastené úseky zarastenými nie sú.

Mne osobne na jeho-michalkovom singletracku viac vadia tie umelo vyrobené skoky cez padnuté stromy. Vždy si predstavím, že tam nejaký mládežník ostane polámaný ležať, že sa to bude riešiť a vyšetrovať, a že pribudnú tabuľky "Zákaz vjazdu s bicyklom". Trochu to preháňam, ale schválne. Buďme radi, že nás aj na tých úzkych chodníkoch tolerujú a nikto nikoho aj napriek blbému zákonu nenaháňa.

... a motorkári, keď už o ňom nevedia, tak sa skôr, či neskôr o ňom dozvedia. Tí z Maše a z Klátova, aj tí z Družstevnej to však majú trochu od ruky. Koniec-koncov podľa platného zákona tam motorkári nemajú čo hľadať tak, ako aj cyklisti.

Navrhujem netajiť, nerobiť do očí bijúce úpravy, radšej jazdiť a samozrejme priebežne čistiť od padnutých konárov a iného svinstva. Povolené sú aj malé nenápadné úpravy, ako je napr. ten nájazd na protisvah cez potôčik upravený priečne položenými polenami.

Nechcel som sa nikoho dotknúť a úprimne vyhlasujem, že všetkým aktivitám, o ktorých vyššie čítam fandím. Len s rozumom a mierou!
15.10.2008 - 09:58:50
00
laco, ty v jednej vete "fandis", v druhej napises, ze ti to vadi. Vsetky upravy su tam spravene tak, aby sa to dalo plynulo prejst bez skakania. ale robte si co chcete, nemam energiu na toto, dookola to iste. nech tam jazdia motorkari, pekne nech to rozjazdia, aspon na 2m sirku, potom sa tam uz vojdu aj stvorkolkari, alebo to rovno vyasflatujme, to bude asi najlepsie riesenie. budeme mat unikat v kosiciach - po horach na ziletke. pekny den!
15.10.2008 - 10:21:22
00
Sorry, nepoznám ťa, Vlado, ale tušil som, že sa ťa to asi dotkne. Ešte raz sorry! Ale toto je FÓRUM a fórum bolo už v starom Ríme miesto, kde sa ľudia schádzali, aby mohli diskutovať.
15.10.2008 - 10:30:56
00
laco, ty v jednej vete "fandis", v druhej napises, ze ti to vadi. Vsetky upravy su tam spravene tak, aby sa to dalo plynulo prejst bez skakania. ale robte si co chcete, nemam energiu na toto, dookola to iste. nech tam jazdia motorkari, pekne nech to rozjazdia, aspon na 2m sirku, potom sa tam uz vojdu aj stvorkolkari, alebo to rovno vyasflatujme, to bude asi najlepsie riesenie. budeme mat unikat v kosiciach - po horach na ziletke. pekny den!

vlado pri vsetkej ucte k tebe - ty si naozaj myslis ze ak budeme polohu toho singlaca poctivo tajit na tomto fore, ze sa o nom ziaden motorkar nedozvie?
osobne si myslim ze ak by tam motorkari chceli jazdit, tak tam uz davno jazdia. a mozno prave upravy ktore sa tam robia (mostiky cez padnute stromy) podnietia motorkarov ist to tam vyskusat. motorkar totiz to tazke hebedo (motorku) cez padnuty strom neprenesie. zato ty by si bike kludne mohol - ale ako sa zda radsej si postavis mostik.

netreba sa hned urazat - mali by sme vsetci drzat spolu. radsej ako stavat mostiky, kazdy nech poctivo pri prejazde singlom odprata napadane konare co objavi a pod - uplne by to stacilo. ked vsade postavime "mostiky" tak uz nebude treba ist do lesa, staci mi prejst sa po meste - tam je mostikov dost.
15.10.2008 - 10:34:45
00
len taká maličká pripomienka: :!:
po tom chodníčku sa jazdilo dosť dávno pred tým "ako ho fórum slávnostne objavilo" :P
(aj bez mostíkov a pod...) :cry:
nič v zlom: ALE mostíkom to začína a ..... asfaltom končí :shock:
(trošku s nadsádzkou) 8)
15.10.2008 - 10:42:38
00
miso - tym ze tu nebudeme davat popisy chodnika, mapy atd sa aspon znizi sanca, ze to motorkari najdu. atie mostiky mozes stale kludne obijst a preniest bajk cez strom

co takto prijst diskutovat o tomto a singloch vseobecne cez vikend, ked sa bude doznacovat novy cyklochodnik na jahodnej. ja by som bol velmi rad, keby ste prisli.
15.10.2008 - 10:48:00
00
co takto prijst diskutovat o tomto a singloch vseobecne cez vikend, ked sa bude doznacovat novy cyklochodnik na jahodnej. ja by som bol velmi rad, keby ste prisli.

ja slubujem ze dojdem a pokecame. neviem ci budem mat casu zostat cely cas (neviem ako dlho to bude trvat) ale aspon na debatu o dalsom postupe pri zveladovani cyklotrati v okoli kosic pridem. daj potom vediet kedy a kde.
15.10.2008 - 12:34:40
00
na www.slomba.sk uz je vyzva. zatial neviem ci sobota, alebo nedela
15.10.2008 - 12:56:35
00
OK, pridem
15.10.2008 - 16:00:53
00
nuz pridem ked vyzivas : )
15.10.2008 - 18:44:47
00
:arrow: Zajtra (streda 15.10.2008) o 15:15 vyrazam na maly porobotny vyjazdik. Len tak Druzstevna -> Sokol -> Kralova studna -> Diana -> Loky.

Pojdem to 1. krat tymto smerom. Neviem kolko to je, ani ako dlho sa to pojde (deadline je 18:00 - vtedy zacne byt vazna tma), trasa vedie aj po asfaltke (info pre ortodoxnych odporcov asfaltu). Kludne sa moze kazdy pridat. Vyrazam o 15:15 od Sudkov.

Miso a kde si bol dneska o 15.15 hod? Prisiel som ku sudkom o 15.16 a nikoho nikde tak som ta isiel "nahanat" po urcenej trase. No dakujem ti pekne. Tesne pred Sokolom pri lyziarskom stredisku som odbocil do lava potom tiahle stupanie k Strasnemu Jarku, potom doprava a prudkym stupanim 4km/520m na hreben a dalej trocha klesanie na Kralovu studnu. To prudke stupanie nie je zjazdne. Je to prudke , je tam vela listia a plno konarov pod listim, zadne koleso s Kendou Nevegal mi preklzovalo. Tlacil som jak somar. Ale v lese na hrebeni bolo krasne, srny sa len tak prehanali po lese. Jednu chvilu som pochyboval ci som nezabludil, nastastie mam MIO 702 a OZIexplorer pomohol, lebo uz som bol mimo chodnika. Takze nabuduce ta uz nebudem nahanat po trase. Najazdil som 32 km.


Naposledy upravil lakko dňa 15.10.2008 - 21:00:19, celkovo upravené 1 krát.

15.10.2008 - 20:51:03
00
Miso a kde si bol dneska o 15.15 hod? Prisiel som ku sudkom o 15.16 a nikoho nikde tak som ta isiel "nahanat" po urcenej trase. No dakujem ti pekne. Tesne pred Sokolom pri lyziarskom stredisku som odbocil do lava...

jooooj. a preco si nenapisal ze pojdes?! :evil: nikto nepisal ze ide, tak som isiel inde! do frasa. o 15:05 som isiel okolo sudkov. v sokoli si mal ist dalej az do dediny. tam hore k lesu a potom ide pekne relativne mierne stupanie po peknej lesnej ceste az ku kralovej studni.
sakra ved preto som to tu pisal, aby sa dakto ozval a aby sme sa dohodli. skoda no. snad nabuduce.
15.10.2008 - 20:59:26
00
lakko:
..treba viac trénovať, to si myslíš, že Michalka len tak trindy-lindy dobehneš...?!?! :lol: :lol: :lol:

P.S. Vďaka za tip na víkend
15.10.2008 - 21:00:27
00
Nevedel som ci to stihnem do 15.15 tak som radsej nepisal. No nic, sak este snad bude moznost. Este mi chyba 83 km do tohosezonnych 5000 km a 860 nastupanych do 70 000 vyskovych takze este urcite niekde vybehnem.
15.10.2008 - 21:05:59
00
lakko:
..treba viac trénovať, to si myslíš, že Michalka len tak trindy-lindy dobehneš...?!?! :lol: :lol: :lol:

P.S. Vďaka za tip na víkend

Momentalne mam natrenovane, "trham asfalt" lebo som zhodil 10 kg, mam najazdenych dost vela km, takze som si veril, ze ked je minutku predo mnou ze ho chytim.
15.10.2008 - 21:14:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up