co sa tyka ciganskych psov tak tie su tak naucene ,u nas nebol problem tych havkacov vidiet ako idu oproti autam som sa trochu chudoval ze sa uhybali ( ti vodici ) ale zase nadruhej strane, koli posranemu psovy mat poskriabane auto sa asi neoplati , a starosta sa necinne prizera nato ako volne pobehuju po dedine, dakedy to odchytavali a bol pokoj .....
17.11.2008 - 13:01:03
00
co sa tyka ciganskych psov tak tie su tak naucene ,u nas nebol problem tych havkacov vidiet ako idu oproti autam som sa trochu chudoval ze sa uhybali ( ti vodici ) ale zase nadruhej strane, koli posranemu psovy mat poskriabane auto sa asi neoplati , a starosta sa necinne prizera nato ako volne pobehuju po dedine, dakedy to odchytavali a bol pokoj .....

Poškriabaný lak v 50tke ak vezmeš 18kg vážiaceho psa tak máš komplet predný nárazník a možno aj chladič fuč . Kamos ***** v 40tke psa a odtrhol na 307 cely nárazník a to už bola v servise iná pálka :cry:
17.11.2008 - 18:31:58
00
postukam prehadzovackou a uskocia

Mnohokrát to nepomôže,niekedy ani zapískanie.Sprvoti som myslel,že sú všetci nahluchlí,ale potom mi to docvaklo :idea: ,že keď idem odzadu k chodcovi,tak ten má vlastne ušné laloky otočné opačne,ako treba a tým má zníženú funkciu odposluchu.
23.11.2008 - 08:55:38
00
Ja mam so psami viacero skusenosti, respektujem ich rovnako ako bodavy hmyz pred ktorym radsej utekam hned ako ho zaregistrujem. Pamatam si ked som si daval svoju prvu velku trasu na starom biku znacky Fort a zjazdoval z Ploskej do zaveru Belianskej doliny, je tam taka chata ci horaren. Presiel som cez potok a potom kukam okolo chaty pobehovali dva psi ako zo serialu Doktor z hor. Samo ze hned ako som sa prebrodil cez potok kukli na mna a uz aj ku mne bezali. Ani sekundu som nerozmyslal a vyskocil na prvy strom co som mal po ruke. Po asi 20 min stravenych na strome ludia z chaty vysli von a psi usli za nimi, takze som rad ze som vtedy nemusel spat na strome.
Potom este skusenost tiez z dvomi polovnickymi psami. K tym som sa najskor pomaly priblizoval, presiel som okolo prveho ale ked som prechadzal okolo toho druheho ten sa zamnou hned otocil a isiel seriozne po mne, tak som na to dupol co to dalo, a veru mal som stastie ze to bolo dolu kopcom inac by ma zbierali po celej Remate.
Takze vsetkym zelam uspesne uniky.
01.12.2008 - 13:25:55
00
ale to niekedy nejde unikat ,
minule si idem po odlahlej ceste a boli tam zo tri domky no a z jedneho z nich vybehol taky havkac ze som chvilu uvazoval ci to neotocim ,ale potom som to riskol a v pohode psisko si ma ani nevsimol hoci isiel oproti mne a bol tak na 4 metre odo mna pri strete ( na sirku cesty ) jak som po nom skulil , ale isiel som bez jedineho prihovoru vpred iba mozno to bolo odstrasujuce ze mi hucali plaste takze ja radim :-) min 2.5 na obe kolesa a ficis bez obav , heh sa celkom cudujem ze to dava taky zvuk, bo ked idem po ceste tak uz zo 40 metrov sa ludia otacaju ,coze to ide za nimi ( myslim chodcov ) :-)
01.12.2008 - 17:25:03
00
Ozivim temu!! Uz ma to fakt dnes dopalilo!! Dalsi absloutne nevychovany pes sa po mne rozbehol v lese na kolibe! Maly fracek! Videl som uz zdialky rodinku s takym malym az stredne velkym psom a uz podla celkoveho chovania skupiny som tusil problemy, tak som sa rozhodol si ich pekne obist aspon 15m oblukom (mali tam deti a ked vidim deti tak moja jazda smeruje vzdy k tomu aby aj napriek ich nevyspytatelnemu spravaniu nebola sanca ich anilen ohrozit ci vystrasit) ale maly dement sa po mne ajtak rozbehol a nedal pokoj ani zanic! Majitelia sice nanho kricali ale pes ich mal max nahaku.. Kedze sa psov nebojim a slapat ozlomkrky sa mi uz vonkocom nechcelo tak som spomalil, ze snad ho to prestane bavit a aj som si zahucal(doteraz som mal stym pozitivne skusenosti) ale pes podho ma kusat!!(nastastie len petu na tretre chnapol) vycvkaol som nohu a prvykrat som ho moc netrafil a az po druhej ci tretej kopacke co mu fakt, ze sadla dal akotak pokoj!! A to bol relatyvne maly pes.. keby to je volaky doberman tak netusim co by som robil lebo na to gule nemam aby som ho kopal zajazdy..
Mate dakto typ na daky dobry sprej alebo daco na taketo krajne nudze..? (ftedy som bol skalopevne rozhodnuty, ze budem brat zosebou pistol a taketo cholericke bestie budem strielat ale to vzhladom k vahe a velkosi zbrane a hlavne pravdepodobnosti, ze to bude treba to neprichadza do uvahy)
Dik za rady..
01.03.2010 - 18:30:09
00
no tak môžeš si zaobstarať Poplašnú pištol, to by ich malo tiež vystrašiť, ja inak nosím kasér, otázne je ako sa bude stíhať jednu alebo druhu vec použiť :D ale snáď to zvladnem, zatial ma naháňali len také psi mensieho vzdrastu /po kolena/ ale tam stacilo pridať a dalo sa to , prestalo ich to baviť skôr ako som ja prestal vládať ale obávam sa že táto metóda nebdue platiť na niečo vačšie :D
01.03.2010 - 18:38:06
00
mna a kamarata raz nahanal kaukaz, no nebolo nam 2x vsetko jedno :sweat: , len mozno dodam ze za to moze blbec moj kamarat ktory ho provokoval peknu chvilku az kym sme sa nedostali na uroven konca pozemku kde mal ten psisko otvorenu branu, ste mali vidiet tie bomby co sme dali :rofl:
01.03.2010 - 18:44:36
00
2 biohazard: Skvelý príspevok, pobavil si ma, hlavne tým sprejom :rofl: :rofl: Ani mňa psy neobľubujú, záleží od jedinca. Niektorým utečiem a iný sa skludnia keď spomalím
01.03.2010 - 20:36:25
00
No mne sa pred dvoma dnami stali nieco podobne v okoli Devinskej, vyjdem na cestua pri branke pekny vlciak, ale akosi som sa mu nepacil najskor zacal stekat a tak ze co idem dalej no ked, ale ked sa svina po mne rozbehol nebolo mi vsetko jedno, nastastie nemal moc velkz zaujem o mna a vzdal to.
Inak co robit v pripade napadnutia velkym psom je dobra otazka, je otazne ci stihnes pouzit kaser a vytiahnut ho z vacku ked sa do teba havko zahryzne...a pokial si ho majitel nevie ustrazit a pokial budem ozaj brutalne napadnuty pouzijem aj ja brutalnu silu...jednoducho ruky nohy avsetko co okolita priroda da
01.03.2010 - 20:55:14
00
nebudes stihat ani registrovat okolitu prirodu a nie to este nieco hladat, treba si chranit krk...psi, teda vacsi idu instinktivne po krku
01.03.2010 - 21:04:24
00
No, ono az tak velky problem s pohryzenim nie je .. co sa tyka takychto nahodnych eventov s vlciakom ... maximalne to konci trochou krvi a modrinami. Horsie je to okolo toho .. totiz ... ide o moznost prenosu besnoty. Raz som to absolvoval .. a moc happy som z toho nebol :(

Na bajku ked je clovek, tak pes po nom ide obvykle po lytku ..

Naviac .. este ked som cital raz davno clanok, ako besna (ako skutocne besna) vevericka zautocila na pneumatiku cyklistu, a dohryzla mu ju .. :tmi: :sweat:
01.03.2010 - 21:07:16
00
nebudes stihat ani registrovat okolitu prirodu a nie to este nieco hladat, treba si chranit krk...psi, teda vacsi idu instinktivne po krku

Sogi daj pozor!Tento ide inštinktívne po krku!Ale dočiahne maximálne po koleno :)

Prílohy:

08022010-001.jpg
08022010-001.jpg 431.11 KiB thumb_up0thumb_down

01.03.2010 - 21:17:23
00
videl som ho skakat, kludne by si dal aj salamparok ked si trosku podskoci :o auuuu.....
01.03.2010 - 21:18:23
00
to je Mailo? :P
01.03.2010 - 21:27:22
00
keyboard_arrow_up