flešbeng, si robis prdel abo fakt ides na ziletku? Inak ja som mal povodne galusky, potom nejake vittorie 20-ky a neskor 23tiez vittoria, model nepamatam. Tie sirsie sa mi zdali pohodlnejsie hlavne ked som si to strihol hluchou dolinou z trstia na zliechov :D .
11.06.2006 - 21:04:13
00
diky AJETO :D
jasne ako facka
inak tie tubelessi na mtb ... nebudem klamat rozmyslam o tom uz dost dlho a na novy bajk to skusim pacnut...
treba kracat z dobou :-)
11.06.2006 - 21:17:09
00
flešbeng, si robis prdel abo fakt ides na ziletku? Inak ja som mal povodne galusky, potom nejake vittorie 20-ky a neskor 23tiez vittoria, model nepamatam. Tie sirsie sa mi zdali pohodlnejsie hlavne ked som si to strihol hluchou dolinou z trstia na zliechov :D .


nerobim si prdel, vazne uvazujem, ze po Kellys Dubnickom maratone presedlam na ziletku.... uz je to v podstate rozhodnute, uz len cakam na financie, a premyslam nad konkretnymi konponentami.... a nechavam si poradit od skusenejsich ziletkarov :)
11.06.2006 - 21:36:05
00
FLASHBANG Spomínaš dubnický maratón a financie. To sú tam teké vysoké výhry, že za to kúpiš žiletku? :D
11.06.2006 - 21:44:34
00
diky AJETO :D
jasne ako facka
inak tie tubelessi na mtb ... nebudem klamat rozmyslam o tom uz dost dlho a na novy bajk to skusim pacnut...
treba kracat z dobou :-)


Inak si aj videl ceny na tie mtb plastovky?
11.06.2006 - 22:35:35
00
Ak chceš len skúsiť, tak nekupuj extrémy - ani na dolnom pásme (cca 20-25 tis.), ani na hornom (150 tis. a viac). Stačí niečo ovešané strednou radou - Shimano 105 alebo Campa Veloce. A rám dural s karbonovým predkom a zadkom. Cena tak okolo plus-mínus 50 tis. Ak zistíš, že to nie je to pravé orechové, dokážeš také kolo do roka predať s celkom malou stratou. A ak sa ti to bude páčiť, môžeš na takom kole pohodovo pojazdiť zopár rokov.
Obutie - pri galuskách je vyššia bezpečnosť, sú ľahšie, majú nižší valivý odpor. Na druhej strane je väčší problém - prácnosť pri lepení galusky na ráfik. Doporučené plášťovky sú dobrých riešením - jazdím ich tiež. Akurát sa stráca váhová výhoda galusky.


jemny edit by PaliG
11.06.2006 - 22:48:57
00
Cena tak okolo plus-mínus 50 tis


:lol: to som zvedavy, kolko ma flasbang na tu ziletku nachystane :) ...tipujem tak desinu 8)
12.06.2006 - 01:36:05
00
rozmyslam, ze budem skladat.... bike za 50k ani 20k to nebude....
kedze si zarabam na bike sam, a som este student, tak to mam s financiami biedne..... ale rysuje sa mi nejaka ta brigada, mozno fotrovci prispeju (silne pochybujem), a nieco mam do "zasoby" nasetrene...... takze tipujem, ze by to mohla byt skladacka tak za cca 10 000-+ liter..... a ked sa naserem tak kupim toto www.vector-bike.sk .. nieje to sice ziadny special, ale na zaciatok mi to bude stacit... videl som uz aj ziletkarov , co mali ramy s favoritu a an tom zavesenu sadu Sora .... takze nevidim proble v tomto Vertecu.... :lol:

to JoKo co to znamena vyssia bezpecnost pri galuskach? ako si to myslel?
12.06.2006 - 07:12:13
00
:) tak to by som asi radsej zohnal ten favorit (ukecaj niekoho, ze to je srot, a mas to mozno aj zadarmo) a hodil na to nejaku novu sadu (Sh Tiagra/Campa Mirage) to by sa mozno cenove vliezlo (kluky, presmyk, prehadzovac, naboje, kazeta ale neviem ci ti vyda na radenie)
inak to moc v tejto cenovej hladine nevidim

vyska ramu - zavisi ci bude sloping, ale bez neho myslim tak okolo 58-60 cm (stred-horny okraj sedlovej trubky) by mohlo byt

kolesa - radsej plast+dusa, s galuskami by si mal asi viac starosti (special rafik, lepenie, tazko opravit, vozit 1 nahradnu)
12.06.2006 - 11:53:11
00
Obutie - pri galuskách je vyššia bezpečnosť, sú ľahšie, majú nižší valivý odpor. Na druhej strane je väčší problém - prácnosť pri lepení galusky na ráfik. Doporučené plášťovky sú dobrých riešením - jazdím ich tiež. Akurát sa stráca váhová výhoda galusky.

JoKo prepac, ale tohoto sa chytim. Meraniami sa zistilo, ze najnizsi valivy odpor ma 28 plast. Valivy odpor zalezi od tlaku v pneu, kedze galusky sa daju natrieskat aj na 15 atm, tak je jasna ich vyhoda. No ale tu je rozpor s tou bezpecnostou, ked ti prdne galuska s 15 atmosferami, tak mozes hadam ist aj k usnemu. No a vyzutie galusky tiez nie je nic super, vid priklad belokiho spred 3 rokov. Ale plastovky su asi takym kompromisom.
12.06.2006 - 12:15:58
00
k tym tubelessom
ked ja budem mat novy bajk, ceny pojdu prudko dole
este stale je tu nadej v smart dusi... male defekty to zalepi samo staci trosku dofukat.... 8)
12.06.2006 - 15:51:50
00
:) tak to by som asi radsej zohnal ten favorit (ukecaj niekoho, ze to je srot, a mas to mozno aj zadarmo) a hodil na to nejaku novu sadu (Sh Tiagra/Campa Mirage) to by sa mozno cenove vliezlo (kluky, presmyk, prehadzovac, naboje, kazeta ale neviem ci ti vyda na radenie)
inak to moc v tejto cenovej hladine nevidim

vyska ramu - zavisi ci bude sloping, ale bez neho myslim tak okolo 58-60 cm (stred-horny okraj sedlovej trubky) by mohlo byt

kolesa - radsej plast+dusa, s galuskami by si mal asi viac starosti (special rafik, lepenie, tazko opravit, vozit 1 nahradnu)


no, nemyslim, ze je to najhorsie ten vector (vertec) .... je to Alu 7005 ram . cize urcite lepsie, ako na favoritovi, vybavu si mozem vybrat.... SORA je za 11,5 tisic a nejaka A-50 (sa mi zda) je za 9.5 tisic
12.06.2006 - 16:13:44
00
:) tak to by som asi radsej zohnal ten favorit (ukecaj niekoho, ze to je srot, a mas to mozno aj zadarmo) a hodil na to nejaku novu sadu (Sh Tiagra/Campa Mirage) to by sa mozno cenove vliezlo (kluky, presmyk, prehadzovac, naboje, kazeta ale neviem ci ti vyda na radenie)
inak to moc v tejto cenovej hladine nevidim

vyska ramu - zavisi ci bude sloping, ale bez neho myslim tak okolo 58-60 cm (stred-horny okraj sedlovej trubky) by mohlo byt
kolesa - radsej plast+dusa, s galuskami by si mal asi viac starosti (special rafik, lepenie, tazko opravit, vozit 1 nahradnu)


no, nemyslim, ze je to najhorsie ten vector (vertec) .... je to Alu 7005 ram . cize urcite lepsie, ako na favoritovi, vybavu si mozem vybrat.... SORA je za 11,5 tisic a nejaka A-50 (sa mi zda) je za 9.5 tisic


kamos ma taky a myslim ze to nieje alu 7005 ale cr-mo
12.06.2006 - 16:45:48
00
no, sorry.... nie Alu, ale Alloy....
tu je link...http://www.vector-bike.sk/sk/road/htm/a050.htm

co vy na to? si myslim, ze v tej cenovej kategorii je to vynikajuce....
12.06.2006 - 18:56:40
00
no, sorry.... nie Alu, ale Alloy....
tu je link...http://www.vector-bike.sk/sk/road/htm/a050.htm

co vy na to? si myslim, ze v tej cenovej kategorii je to vynikajuce....


aha tak on ma asi niejaky iny model :oops:
12.06.2006 - 19:28:28
00
keyboard_arrow_up