robia kadejake testy (ano, aj na hepatitidu), zakladne infosky najdes napr. tu http://www.ntssr.sk/nts/index.php?option=com_content&task=view&id=48&Itemid=30

podmienky darovania krvi :arrow: http://www.ntssr.sk/nts/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=30

ale ten zauzivany postup je taky, ze pred kazdym odberom najskor vyplnis dotaznik http://www.ntssr.sk/nts/files/Dotaznik_darcov_krvi_pracovisk_NTS.pdf, potom Ti odoberu vzorku krvi, z ktorej spravia zakladny krvny obraz, potom ides k lekarovi, ten skontroluje dotaznik a hodnoty z krveho obrazu, odmeria tlak ap. ... potom ides na samotny odber krvi... dalsie rozbory krvi sa robia az potom, a ak by nebolo nieco v poriadku, poslu Ti list a oznamia Ti docasne alebo trvale vylucenie z darcovstva...
24.11.2008 - 00:15:30
00
robia kadejake testy (ano, aj na hepatitidu), zakladne infosky najdes napr. tu http://www.ntssr.sk/nts/index.php?option=com_content&task=view&id=48&Itemid=30

podmienky darovania krvi :arrow: http://www.ntssr.sk/nts/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=30

ale ten zauzivany postup je taky, ze pred kazdym odberom najskor vyplnis dotaznik http://www.ntssr.sk/nts/files/Dotaznik_darcov_krvi_pracovisk_NTS.pdf, potom Ti odoberu vzorku krvi, z ktorej spravia zakladny krvny obraz, potom ides k lekarovi, ten skontroluje dotaznik a hodnoty z krveho obrazu, odmeria tlak ap. ... potom ides na samotny odber krvi... dalsie rozbory krvi sa robia az potom, a ak by nebolo nieco v poriadku, poslu Ti list a oznamia Ti docasne alebo trvale vylucenie z darcovstva...


.....alebo ta poslu na dalsie vysetrenia, pripadne aj mas menej bohatu krv napr na zelezo tak recept a sup do lekarne.Ale nie je coho sa bat.Ved co je prednejsie, ak chces pomoct...
24.11.2008 - 10:28:01
00
Tak aj ja som sa stal minulý týždeň darcom krvi po prvý krát :wink: Nebolo to nič hrozného a rozhodne pojdem hned pri ďalšej príležitosti :)

..tak vitaj v klube...ved sam uvidis ako telo bude reagovat... :D ...
24.11.2008 - 10:31:47
00
Neviem zatial je to ok...myslis ze sa nejak prejavi ta troska krvi co chyba?...ja pocitujem ze mi rychlejsie bije srdce ked sa ponahlam..ale ako rychlejsie ako zvycajne..len neviem ci si to len nenamyslam :lol:
24.11.2008 - 18:26:51
00
Raz som skusal ci pojazdim na biku trochu narocnejsi okruh, a to bol taky maly zadrhel. Vykon klesol skoro na 50%....malantnost, krv z nosa...totalne ako pri chripke.... tak asi...teraz praktizujem po odbre vypiujem liter ribezloveho :wink: pobubam tak 2-3 hod a.... :lol:
27.11.2008 - 09:08:13
00
Tak aj ja som sa stal minulý týždeň darcom krvi po prvý krát :wink: Nebolo to nič hrozného a rozhodne pojdem hned pri ďalšej príležitosti :)

Sory ale na toto sa nedalo reagovat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
28.11.2008 - 13:00:33
00
dalsia prilezitost je asi dva krat za rok...Mozno on chodi furt...
28.11.2008 - 13:09:42
00
vsak dlasia prilezitist je v aprili...tak co bolo na tom nepochopitelne?...zase ziadny normlany clovek si nebude mysliet ze chodim davat kazdy den krv nie?....ze Mike7400???...si vobec nemusel reagovat :roll:
28.11.2008 - 16:14:11
00
Preposielam Vám plagát vianočnej akcie na odber krvičky pre detskú onkológiu. ktorý sa bude konať dna 16.12.2008 v priestoroch bratislavského Magistátu a bude to druhý ročník. Minulý rok sa na tomto podujatí zúčastnili moderátori televízie JOJ, ktorí aj darovali krvičku. Tohto ročníka sa zúčastnia aj olympionici Horschnogerovci a morálne príde podporiť túto akciu aj Dominik Hrbatý. Televízia Markíza bude vysielať z odberu krvi priamy vstup.
Prosím, príďte podporiť dobrú vec, pomôžete tým našim malým, veľkým bojovníkom... Zároveň si môžte v predajni Green bike zakúpiť žltý náramok, z ktorého zisk z predaja ide na pomoc detskej onkológie. Bližšie info na www.greenbike.sk alebo www.cyklistidetom.sk
Info o Vašej účasti prosím vopred na obchod@greenbike.sk.
Všetkým vopred ďakujem.

Prílohy:

plagat.jpg
plagat.jpg 195.07 KiB thumb_up0thumb_down

28.11.2008 - 18:45:05
00
Ludia kto ide zvas zajtra do ke darovat krv? Ja este z kamosom ideme cca o 8,00 do spitalu na terase.
Ozvyte sa a hlavne sa zajtra pridajte bude sranda jak minule :-D
18.01.2009 - 19:35:52
00
Aj Apollo dáva vitamíny, no sú to také šunty, že sa mi nechce ani cestu do poisťovne merať.
Inak, myslím si, že najvzácnejšiu tekutinu na svete by si mohli trošku iným spôsobom ceniť. Nevravím, že finančne, ale nejaké tie výhody pre darcov, takých mnohonásobných...ale aj prvodarcov nejak motivovať.To čo je dnes-že napr. 15% zľava do sauny-to je o h.....
A oceňovanie bronzových, strieborných a zlatých darcov- trapné.Za zlatú plaketu som dostala 15 cm gýčovú vázičku.
Trebárs mesto by mohlo dať nejaké voľné vtupenky na celý rok neviem kam- kino, divadlo, alebo plaváreň,ich to nestojí nič a človeku to spraví radosť.
Za tie roky som im tam nechala vyše 20l krvi. Ale tu to berú dosť samozrejme.


súhlas :!: ....s tou motivaciou prvodarcov je to slabé.Skoda, ze sa už nedá znížiť základ dane, tusím to bolo 2000 Sk za odber....no a tiež nie každý zamestnávateľ je tak humanisticky založený, aby dal na nevyhnutnú dobu čas na zotavenie po odbere.Niektorým trvá aj 2 dni, kým sa dajú opat do "povodneho stavu" 8)
....co sa týka ocenovania darcov, ja som pri bronzovej plakete dostal navýše rezeň+salat+2dcl červeného :shock: , teraz budem mat striebornú plaketu a neočakavám nič iné.:cry:
- chce to lepsie benefity...napr.danový bonus
20.01.2009 - 07:57:15
00
No mňa na na krv dotiahol tatko ešte "léta páňe 1981"aj som chodil poctivo,len potom v 87-mom čo pri Trnave havaroval rakúsky kamion s našimi krvnými konzervami som si povedal,že dosť,komunistické swine na tom zarábali poza chrbát poctivých darcov.No a po mojej dosť ťažkej operácii som si povedal,že to skúsim znova.A zase bola aféra z vývozom.Tak som si povedal,že to nemá zmysel,v každom bordeli je ešte väčší bordel(či už komunistický alebo ten "demokratický").Dotiahnem to do zlatej plakety a potom uwidím.Ako tak počitam keby som neprestal tak by som už mal Kňazovického medajlu.Čo už,snáď niekomu tých pár kquapiek pomôže,aj keď radšej darujem plazmu.
22.01.2009 - 10:50:21
00
Ludia kto ide zvas zajtra do ke darovat krv? Ja este z kamosom ideme cca o 8,00 do spitalu na terase.
Ozvyte sa a hlavne sa zajtra pridajte bude sranda jak minule :-D

Môj termín 20.január tak sorry...
22.01.2009 - 10:53:49
00
No mňa na na krv dotiahol tatko ešte "léta páňe 1981"aj som chodil poctivo,len potom v 87-mom čo pri Trnave havaroval rakúsky kamion s našimi krvnými konzervami som si povedal,že dosť,komunistické swine na tom zarábali poza chrbát poctivých darcov.No a po mojej dosť ťažkej operácii som si povedal,že to skúsim znova.A zase bola aféra z vývozom.Tak som si povedal,že to nemá zmysel,v každom bordeli je ešte väčší bordel(či už komunistický alebo ten "demokratický").Dotiahnem to do zlatej plakety a potom uwidím.Ako tak počitam keby som neprestal tak by som už mal Kňazovického medajlu.Čo už,snáď niekomu tých pár kquapiek pomôže,aj keď radšej darujem plazmu.



bohužial máš pravdu, ja mám tiez interné info, že s krvou sa v nemocniciach dosť plytvá aj v súčasnosti.... :( , ináč čo sa týka darovania plazmy alebo krvných doštičiek, tak minule som bol s kolegom darovať krv a obidvaja sme mali celkom slušné hodnoty hemoglobínu(on trochu vyššie), bolo treba surne darovať krvné doštičky - kolega súhlasil, napichli ho do lavej a ruky, urobili okruh, aby išla krv otela a filtrovala sa(tým sa zachytavali krv.doštičky)..., potom musel mat pauzu 6 mesiacov od darovania krvi a v tomto období sa niekedy cítil dost unavane a malátne. Takže ja by som do toho nešiel.
23.01.2009 - 08:45:17
00
je to sice rychlo ,ale zajtra 7.4.2009 odber Poliklinika SNV. Ak sa chcete pridat Spisiaci ,smer jasny :arrow: :-)
06.04.2009 - 08:17:19
00
keyboard_arrow_up