Ahojte,
chcel som si vybrat nejake hydraulic brzdy na nove sezonu(momentalne mam starucke Hayes MX1).
Ale zacinam sa stracat vo vsetkych tych modeloch Shimano Deore.
Ak sa v tom niekto vyzna tak by som bol rad keby mi pomohol(nizsie pisem co som sa zatial dozvedel, neviem ci je to pravda).

Deore 485 su starsi model, premenovany nizsi model na deore(niesu tak dobre ako 525, ale daju sa obe zohnat pod 4000sk)?
Deore 525 su kvalitne, ale je to starsi model takze sa tazsie zhana?
Deore 535 je aktualny model(porovnatelny s 525, ale drahsi),535 dual control su take iste ako 535 len maju namontovany aj shifter(na prehadzovanie prevodov)?

Na koniec otazka, ci su niektore Shimano deore lepsie ako Avid Juicy Five.
Na MTBreview vysli v hodoteni zhruba na rovnako. Taktiez obe zevraj nevyzaduju velku udrzbu.
Niesom pretekar, ani profik, ale chcel by som nieco kvalitnejsie(vaha 93kg) a nech to vydrzi - na XC. Bike je uz starsi, takze tam nechcem davat ani nieco za 10-15000.

Dik za feedback.
19.12.2008 - 12:59:27
00
Vyjadrit sa mozem k 485: maju plynuly nabeh a ich reakcia je dobre predvidatelna, niesu kusave a brzdia tak silno ako jazdec pozaduje. Vozim ich na xt (180/160) kotucoch a ich brzdny ucinok je dostatocny. Zatial som ich ani raz neprehrial a to som im uz daval dost do tela. Servis u vsetkuch shimano brzdach je nadmieru primitivny a nepotrebujes k tomu ziadnu specialnu sadu ako napriklad u avidu kde potrebujes.
Pozri este sem: http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty-horske_29/Brzdy-kotoucove_83/hydraulicke_231/BR-M775_3804.html
P.S. na buduci rok sa 485 premenovali na 486 a su mierne upravene a vylepsene.
19.12.2008 - 13:28:26
00
...


dik za info. ta cena tych M775 je velmi dobra. podla toho co som cital su lepsie ako Avid Juicy 7.
mal by som jednu otazku. tym ze mam docela stary bike(na ktory som dokupil nejake nove veci), ma prehadzovacky iba deore(vzadu) a alivio(vpredu). taktiez packy brzd su spolu s prehadzovacom.
Pri vymene si budem musiet kupit aj nove shiftery. Nieje problem s kombinaciou XT brzdovymi pakami a napr deore shiftermi? Ak by to nepasovalo, tak by nemal byt problem kupit XT shiftery a napojit ich na deore/alivio prehadzovace(tie planujem tiez v buducnosti vymenit, ale zatial funguju v pohode).


Naposledy upravil Lamzor dňa 19.12.2008 - 15:44:01, celkovo upravené 1 krát.

19.12.2008 - 13:54:48
00
ja len k tomu že riadiť sa podľa porovnania niekoho iného je dosť neobjektívne a tvrdenie že XT sú lepšie ako AJ7 je dosť odvážne ... každému iné sedí a každý považuje za dobrú brzdu niečo iné ... mne sa napríklad XT nepáči a jazdím AJ7 a sedia mi úplne, takže pre mňa sú lepšie, no niektoým neyhovujú a navyše mali s nimi problémy ... ale to sa stane aj u XT akurát u Shimana je jednoduchší servis a brzdu si dokáže hocikto odvzdušniť u Avidov treba špeciálnu sadu a preto počuť často o problémoch s nimi

k porovnaniu osobne by som bral Juicy 5 sú na tom lepšie ako Deore (podľa mňa určite) ale dosť záleží či máš rad jasný a ostrý chod ktorý ti poskytne Avid alebo mäkší a citlivejší ktorý ponúka Shimano
ešte bysom do výberu zaradil novinku Avid Elixir R
19.12.2008 - 15:10:22
00
...


to urcite, kedze nemam skusenosti ani s AJ7(5) ani shimano deore(XT) tak sa mozem spoliehat len na subjektivne dojmy/informacie.
ale mne z toho vsetkeho vychadza ze najvyhodnejsi je ten set Shimano BR-M775 XT(bez diskov) v akcii za 3700kc(ktore by mali byt lepsie, lahsie na servis a hlavne lacnejsie ako AJ5).
V predajni v Bratislave mi povedali ze u nich Shimano Deore stoja ~6500sk.


Naposledy upravil Lamzor dňa 19.12.2008 - 15:43:44, celkovo upravené 1 krát.

19.12.2008 - 15:39:59
00
ak ti vyhovuje cena (mylsím že nieje zlá na tie XT) tak ber ... vyhovujú väčšine ľudí ... určite nespravíš zle

p.s. poslený príspevok sa necituje / len tak okrajovo 8)
19.12.2008 - 15:42:31
00
nj pravda, tu mi asi nestihnu odpisat 2 ludia kym napisem odpoved ;)
kazdopadne, objednam tie XTcka. myslim ze budem spokojny ;) dakujem vsetkym za pomoc.
19.12.2008 - 15:45:25
00
keyboard_arrow_up