skusali ste niekedy prejst z blavy na javorinu po stefanikovej magistrale chcem to ist
13.05.2006 - 09:25:34
00
Nic moc ak chces ist vylucne po cervenej. Blava - Baba je v pohode, ale potom zacnu dost neprijemne useky. Jednak su strme, ale hlavne neupravene. Proste skaly, kriky a pod. Okolo Smolenic si spominam ze to bolo fakt peklo. Asi bude lepsie ked pojdes dolinami po nejakych inych cestach.
13.05.2006 - 16:06:03
00
poznam to po nove mesto nad vahom.... presiel som to z noveho mesta do pezinka je to okolo 110 km
dost zabijak ale ked obides zaruby taricove skaly myslim ze jeden zly kopec sa tiez vola vapenna... uz sme tu v starsich diskusiach rozoberali ako to poobchadzat po zvazniciach a tak... vela stastia
13.05.2006 - 16:31:27
00
Tuto trasu sme sa neuspesne pokusali robit s kamaratom uz zo dva krat. Vzdy to stroskotalo bud na prisernom pocasi ked sme to za Bielym krizom museli vzdat alebo tym ze zlomil prehadzovac :cry: . Takze zatial o prejdeni len snivam. Ale urcite to ide samozrejme s tymi mensimi obchadzkami ako bolo spomenute :lol:
16.06.2006 - 12:15:52
00
Ja som zatial absolvoval len usek: Bratislava - Koliba - Biely Kriz - Pezinska Baba - Zochova chata . Najvacsi pruser na tejto casti stefanika je zjazd zo Skalnatej. To je fakt pre skusenych DH bikerov. Ja som zakazdym zliezol a postopne sa "klzal" dole drziac vedla seba bike. Inak sa po Cervenej vcelku da ist. ako je to dalej neviem, ale vsetci mi odporucali ist za Zoskou inou ako cervenou.
16.06.2006 - 17:57:37
00
Inak sa po Cervenej vcelku da ist.

David, Ty si vydupal aj stupaky na Cmelok, Certov kopec a Skalnatu? Klobuk dolu! Ten zjazd zo Skalnatej je fakt slusny adrenalin. Inak sa cely usek Certov kopec - Skalnata da obist po paralenej lesnej ceste. V sedle Javorina sa das doprava po zltej znacke a hned ako vyjdes z lesa sa das dolava po stupajucej kamenistej ceste (zlta pokracuje dalej dolu po asfaltke). Ta sa da ist bez problemov v sedla cela az za Skalnatu. Pozri si trat Karpatskeho vlka, ta ide prave touto variantou.

ako je to dalej neviem, ale vsetci mi odporucali ist za Zoskou inou ako cervenou.

Pokial nie si vysloveny masochista, doporucujem Ti obist Taricove skaly aj Vapennu (pozri prispevok od quida). Taktiez Ti doporucujem obist hreben Zarub (velmi elegantne po zelenej "zlava" ked ides od BA). Ja som minuly rok isiel z Brezovej pod Bradlom na Babu. Ked budes chciet mozem sem dat profil z HACa.

Zdar!
19.06.2006 - 07:55:46
00
daj to sem ked ta mozem poprosit
dakujem
19.06.2006 - 10:32:42
00
Nech sa paci.

img95.imageshack.us

Zaciatok je v Brezovej pod Bradlom, koniec na Pezinskej Babe. Isiel som stale po cervenej znacke okrem hrebena Zarub, ktory som obisiel po zelenej znacke a Skalnatej, ktoru som obisiel "zdola" po lesnej paralelke a na cervenu som sa znovu napojil hned za Skalnatou pred Certovym kopcom.

Na x-ovej osi je vzdialenost v km. Zlte je vyskovy profil, cervena krivka je tepova frekvencia, modra rychlost, seda teplota. Prevysenie 2199m.

Zdar!

Prílohy:

Komentár súboru: Profil trasy z Brezovej pod Bradlom na Pezinsku Babu po cervenej znacke. Netreba stahovat, je to to iste ako v prispevku. Toto zaloha pre pripad, ze by zrusili hosting obrazku.
brezova-baba-po-cervenej_web.jpg
brezova-baba-po-cervenej_web.jpg 171.91 KiB thumb_up0thumb_down

20.06.2006 - 06:00:51
00
Kvalitka, uz len sadnut na bike a slapat :lol:
04.07.2006 - 10:17:54
00
quidoo este musi dodat ze neruci (za obchvat taricovych skal) za dieru v plote a ani za previsajuce konare.... bol som tam naposledy asi pred rokom... (vtedy to bolo ako som pisal)
mozno by mohol dat aktualny popis niekto kto tam bol pred nedavnom..
jazdieva tadial niekto?
04.07.2006 - 12:36:27
00
quidoo este musi dodat ze neruci (za obchvat taricovych skal) za dieru v plote a ani za previsajuce konare.... bol som tam naposledy asi pred rokom... (vtedy to bolo ako som pisal)
mozno by mohol dat aktualny popis niekto kto tam bol pred nedavnom..
jazdieva tadial niekto?


Prave som sa vratil z Hubalovej a diera tam stale je. :D Dieru na Skalke preverim a dam vediet. Nestihol som sa tam dostat, lebo sa mi zacalo stmievat a nechcel som v tej zvernici plasit chudakov zverov.

Zdar!
07.07.2006 - 22:14:31
00
diera na skalke uz dlho nie je...
teda aspon ja o nej neviem...
vzdy som tam pouzival konarovostromovu technologiu prenosu
07.07.2006 - 22:56:39
00
diera na skalke uz dlho nie je...
teda aspon ja o nej neviem...
vzdy som tam pouzival konarovostromovu technologiu prenosu


Koncom minulej sezony (sep-okt) tam boli dokonca 2 diery. Niekolkokrat som cez ne isiel. V sobotu som tam bol a diera vpravo je zaplatana, ale diera vlavo (ked prides od Hubalovej) je pouzitelna. Je tam stiahnute pletivo asi do vysky pasu, takze sa cez to da dostat. Je tam ale trochu koprivy.

Ja som zase nikdy nepouzil "konarovostromovu technologiu prenosu". Cez diery je to jednoduchsie. BTW. Kde su tie konare?

Inak v tej zvernici na luke a pri rubaniskach bacha na hadov, ktori sa vyhrievaju na slnku. Jedneho (?uzovka?) asi meter dlheho som chudaka skoro presiel, ale v poslednej chvili som sa vyhol. Na jump cez neho som si netrufol, lebo keby mi nevysiel, asi by to neprezil.

Zdar!
11.07.2006 - 10:19:05
00
keyboard_arrow_up