normalne do etikety patri aj mnozstvo pravidiel o obliekyni. tak dalsim pravidlom by mohlo byt: jazdit vzdy s cistym bikom a vypratym dresom :D


a ty si odkial padol?!.......... nie, zeby som sa vyzival, ked mam zasrany bike, ani nieje prijemne, ked je prepoteny a spinavy dres, ale nemozem stale sedet v garazi a lestit bike....
18.06.2006 - 20:09:34
00
inak s tym zdravenim v krcmach a pohostinstvach je to celkom pravda.. ne zrovna v centre blavy ale v dedinkach :D
ak tam dojdete jak mumlajuci mackovia alebo normalne s Dobry den je uplne ina reakcia krcmara a okolia.. :wink:
18.06.2006 - 20:25:45
00
normalne do etikety patri aj mnozstvo pravidiel o obliekyni. tak dalsim pravidlom by mohlo byt: jazdit vzdy s cistym bikom a vypratym dresom :D


a ty si odkial padol?!.......... nie, zeby som sa vyzival, ked mam zasrany bike, ani nieje prijemne, ked je prepoteny a spinavy dres, ale nemozem stale sedet v garazi a lestit bike....


ale sak to bol len vtip :lol: , ani ja neumyvam bike kazdy den
18.06.2006 - 20:28:09
00
inak s tym zdravenim v krcmach a pohostinstvach je to celkom pravda.. ne zrovna v centre blavy ale v dedinkach :D
ak tam dojdete jak mumlajuci mackovia alebo normalne s Dobry den je uplne ina reakcia krcmara a okolia.. :wink:


ja mam skusenosti, ze to plati aj v meste...samozrejme neberiem "disko podniky" :wink:

k teme:
momentalne dost malo bikujem a stretavam este menej bikerov, takze nezdravenie z ich strany nebadam...ale malo by to byt ako v turistike - kazdy pozdravi kazdeho (vacsinou). a tiez sa priklanam k teorii, ze cim lepsi (a hlavne drahsi) bike, tym namyslenejsi clovek :roll:
18.06.2006 - 20:28:48
00
Kedysi mi môj cvičiteľ horolezectva hovoril: V hore sa treba aj stromu pozdraviť!
18.06.2006 - 23:05:51
00
ja mam dnes prvu pozitivnu skusenost so zdravenim....som totiz taky nanapravitelny idealista a kazdeho, kto mi co len trosku nepripada ako vikendovy cyklista, poctivo zdravim....tu v karpatoch casto (rozumej 97%)bez odozvy....no ale dnes som bol doma, mincol-vrutky-martinky-turie a bol som milo prekvapeny, ze kopec ludi zdravilo skor ako som to stihol ja :oops: dokonca ma pozdravil jeden ziletkar (prvy pozdrav od ziletkara vobec), ktory si to fical z martiniek a zakrical to srdecne a nahlas :) az moje srdco pookrialo 8) takze je to asi krajom, alebo ja neviem....tie karpaty su predsa len taky lesopark, skoro ako v meste, tam sa tiez nikto nezdravi....
19.06.2006 - 00:40:10
00
to ta ako napadli kvoli tomu, ze si im nepozdravil ??? fiha, no u nas v dedine keby som vosiel a pozdravil nahlas tak hned mam 10 vodiek na stole...:))

Na Silici - vosiel som do krcmy s uplne vysusenou papulou, takze ten sipot velmi asi pocut nebolo a od vedlajsieho stola sa ozvalo nieco v tom duchu, ze co ten cech (vtedy kazdy s batohom bol pokladany za cecha) nevie ani pozdravit, netrebalo by mu dat po papuli ... trocha som ich sokol, ze viem madarsky a dlho sa ospravedlnovali. Nebola to priama hrozba, ale nepriatelstvo viselo vo vzduchu. Vobec ma rozculuje dodnes ten pocit "nasej krcmy" na slovensku. Je to nasa krcma a neradi tu vidime cudzich. Sucasne ale placu, ze turisticky ruch nefunguje, pretoze sa vlada on nestara.
19.06.2006 - 08:21:21
00
normalne do etikety patri aj mnozstvo pravidiel o obliekyni. tak dalsim pravidlom by mohlo byt: jazdit vzdy s cistym bikom a vypratym dresom :D


A ty ho nezehlis? :)
19.06.2006 - 08:22:38
00
Čo sa týka zásad plne súhlasím s Pištom

Pokiaľ hovoríme o "víkendových", netreba ich odsudzovať, pretože zrejme len nevedia že je taký zvyk. Ja keď ich stretnem, pozdravím obzvášť zreťeľne a obvykle sú z toho trochu prekvapení a ponáhľajú sa odzdraviť.

V horách a odľahlých končinách zdravím každého.
19.06.2006 - 09:35:17
00
pozdravím každeho, kdo vyzerá na bikera, alebo aspoň vzdialene pripomína, že robí to čo ho baví. Vo vzdialenejších miestach aj turistov.
poďakujem, ked si chytia psa, aby sa neplietol po ceste, ked ma turisti pustia pred seba, uvolnia cestu ....
snažím sa pomôct, jedného žiletkára sme nakladali do sanitky po kolízii s autom, mal viac šťastia ako rozumu, lebo mal len pobúchane telo a v háji kotník SPD nevyplo, bol bez prilby a preletel cez auto, predpokladám 50km/hod.
Zase mám aj mínus, lebo pri zjazde po asfalte som odzdravil bikerku na kraji a až po pár km som si uvedomil, že to nemusel byť pozdrav, ale zastavovanie pre poruchu :oops:
19.06.2006 - 10:53:52
00
U nas sa zdravia aj vikendovy jazdci, a niekedy aj vrucnejsie ako ti pravoverni bikeri... Ale ked vyjdem na cestu (podotykam, ze na cestaku) tak je to bieda...

Napr. cerstva skusenost, zo vcera, idem takym zjazdikom a pocujem za sebou hluk, obzriem sa a vidim bikera, pustil som ho pred seba a isli spolu, na dalsom stupani sme zastavili, pokecali, mal okolo 55 az 60, tak by to asi malo vyzerat... pohodicka...
19.06.2006 - 11:04:55
00
normalne do etikety patri aj mnozstvo pravidiel o obliekyni. tak dalsim pravidlom by mohlo byt: jazdit vzdy s cistym bikom a vypratym dresom :D


a ty si odkial padol?!.......... nie, zeby som sa vyzival, ked mam zasrany bike, ani nieje prijemne, ked je prepoteny a spinavy dres, ale nemozem stale sedet v garazi a lestit bike....

ja to riesim gala oblecenim na zvlastne kulturne udalosti na biku- napr zastavka v krcme a pod :roll:

Prílohy:

DSCF0845.jpg
DSCF0845.jpg 206.5 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF0844.jpg
DSCF0844.jpg 242.82 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2006 - 11:26:21
00
Z vlastnej skúsenosti viem , že sa neoplatí zdraviť MTB cyklistov a žiletkárov , ktorí nenosia prilbu . Neodzdravia , však Ťa nepoznajú . To nie sú ani bikeri ani cyklisti . Bez urážky . Skôr ako oni , pozdraví peší turista.
19.06.2006 - 11:39:47
00
Prial by som všetkým vidieť vodákov v Čechách. Resp. českých vodákov, je jedno kde.
Niečo také, že by sa nepozdravili jednoducho nie je možné. To neprichádza do úvahy.
19.06.2006 - 14:11:34
00
To je pravda. Tiez malokedy stretnes motorkara co by nepozdravil kolegu na motorke. :lol: Inak Cervo ma pravdu tiez som si vsimla ze akosi tento mily zvyk zdravit sa vymizol z ciest aj lesa. Ked dakoho pozdravis bud as ani neotoci alebo poera o co ti ide. Zopar rokov dozadu to bolo ine. :(
19.06.2006 - 15:09:34
00
keyboard_arrow_up