a že prečo mi to nedrži tretru...
odlomena predna časť na SPDčku :| :cry: ale aspoň druhá strana SPDčka je funkčná
(asi pred troma mesiacmi sa to stalo)

Prílohy:

Komentár súboru: SPD (odlomena časť)
DSC_0108.JPG
DSC_0108.JPG 82.07 KiB thumb_up0thumb_down

07.01.2009 - 21:17:38
00
Majitelia Durin Race 08 POZOR!

Týka sa to diskovej aj V-break/disc verzie Durin Race 80/100
http://www.service.magura.com/en/start.html

Nevedel som kam inam to dať, nech kompetentní posúdia!
10.01.2009 - 15:39:22
00
Dnesna vyberovka aneb zlomit sa da vsecko :)
dolekop.com

dolekop.com
ht+dvojkoruna zaruceny ospech
dolekop.com

dolekop.com
11.01.2009 - 14:51:24
00
radšej si ani nepredstavujem aké zverstvá s tým robili
11.01.2009 - 15:23:01
00
to htcko ma dost tenku tu hlavovu trubku. sa ani necudujem, ze ju tak vyvalil, len mi nejde do hlavy, ze v tom smere, i ked pri dopade sa to da....
11.01.2009 - 19:38:04
00
mozno OT :oops: ale...
.... kamosov pes neodolal :lol:
v ziadnej banke neuspel, ma vraj skusit NBS v BA :roll:

Prílohy:

Komentár súboru: sry za kvalitu
12012009.jpg
12012009.jpg 204.66 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2009 - 21:03:25
00
aj pes meni menu :-)
12.01.2009 - 21:04:23
00
tak to neviem, ci mu vezmu v nbs, nakolko chybaju dost znacne casti tych bankoviek.
psom zjavne chutia drahe veci. kamaratovy som objednaval camel, co mu psik spapal...
12.01.2009 - 21:22:51
00
Niektore tie bankovky su podla mna OK, kedze maju nad 50% plochy. Tie mu mali zobrat (myslim, ze s poplatkom, resp. nevratia celu hodnoty bankovky). A to, ci to mozu odmietnut by som si overil zajtra priamo na centrale NBS a ak konali nespravne, tak by som si dal zavolat nadriadeneho tej pracovnicky co to odmietla zamenit a bol by som velmi asertivny. A ak by mali este aj potom problem, tak by som pozadoval pisomne stanovisko, ze to odmietaju zamenit a potom by som to riesil s NBS a aj podnetom na SOI resp. bankovy dohlad - ked budu buzerovat oni mna, tak aj ja ich. Kto to kedy videl aby som musel kvoli vymene bankovky ist do BA...

http://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/spravy-vseobecne/detail-tlacovej-spravy/_dualny-penazny-obeh-a-vymena-hotovosti-po-1-januari-2009

Výmena necelých alebo inak poškodených korunových bankoviek a mincí sa odo dňa zavedenia eura uskutočňuje len za eurá a len do skončenia období ustanovených na výmenu.

Náhradu za takéto bankovky a mince poskytuje NBS a banky, a to okrem prípadov ak:
- je podozrenie, že bankovky alebo mince sú falšované alebo pozmenené, že ich poškodením bol spáchaný trestný čin, alebo že pochádzajú z trestného činu,
- celistvá plocha bankovky nepresahuje polovicu pôvodnej plochy bankovky alebo ide o necelé mince,
- bankovky alebo mince sú zničené alebo stratené, poškodené za účelom ich znehodnotenia alebo nie sú identifikovateľné.
12.01.2009 - 22:38:41
01
Jezusko aj ty používaš slovo asertívny skôr ako eufemizmus pre "nasertívny"? teda mierne agresívny ešte ako-tak v medziach predpisov? :)
12.01.2009 - 23:14:34
00
my sme uz raz skladali 5000 korunovu bankovku v NBS ako puzzle (bola roztrhana na male kusky - kocur sa hral). bankovku bez problemov vymenili.
12.01.2009 - 23:40:48
00
Ja len historická poznámka, že tak ako čapek "zaviedol" slovo robot, tak autorom slova "asertívny" je Jára da Cimrman. Len aby sa nezabudlo. Česť majstrovmu dielu.
13.01.2009 - 02:15:19
00
Vysvetli. :)
13.01.2009 - 09:21:31
00
Z úcty k cimrmanovmu géniu nechcem vytrhávať veci z kontextu. Takže prikladám celistvý a objasňujúci výňatok. Hlavne úvodná časť je dosť poučná( a navyše aj demolačná a teda vhodná do tohto threadu). :lol:

Každé malé dítě ví, že osobnost Járy da Cimrmana značně ovlivnila vývoj téměř každé technické disciplíny. Málo je však známo o jeho působení na zcela odlišném vědeckém poli. Dovolte, abych vás seznámil s Mistrovou činností na kolbišti psychologie.

Tímto vědeckým oborem se velikán začal zabývat po smrti svého přítele doc. Kratinohy, který ve jménu výzkumu právě na tomto poli obětoval život. Možná že to bylo krátké manželství, co přimělo docenta Kratinohu, aby opustil pohodlné místo univerzitního kantora a začal se zabývat problémem ženské logiky. V té době se aktivně stýkal s Cimrmanem, který ho v celé záležitosti podporoval. Doc. Kratinoha začal svou teorii budovat doslova na zelené louce. Zcela přirozeně si nejdříve musel vytvořit sadu nástrojů, o které by mohl svůj výzkum opřít. „Základní entitou,“ čteme v Kratinohových poznámkách, „je pro mne ženin výrok, který však není výrokem v pravém smyslu slova.“ Doc. Kratinoha pro své potřeby rozšířil tehdy již známou výrokovou logiku.

Zatímco v klasické vystačíme s výrokem pravdivým či nepravdivým, v Kratinohově ženské výrokové logice rozlišujeme výrok pravdivý, nepravdivý a ženský. Při svém výzkumu Kratinoha často propadal skepsi. „Bojím se jediné věci,“ uvádí ve svém deníku, „zdali to, co je předmětem mého zkoumání, vůbec existuje.“ Po několikaleté cílevědomé práci se přecejen začal blížit cíli. Cimrman, který se s ním v té době často stýkal, celou věc komentuje: „Začal být zničehonic veselejším a veselejším. Předtím se nikdy nesmál a najednou se dokázal hlasitě smát celé hodiny. Tvrdil, že zanedlouho bude jeho výzkum u konce.“ Cimrman v té době nemohl tušit, jak krutou pravdu tato poznámka skrývá. Již za pár dní Kratinoha telefonoval Cimrmanovi. „Sdělil mi, že konečně objevil princip ženské logiky,“ píše dále ve svých poznámkách Cimrman. „Bylo mu však dosti špatně rozumět, neboť se celou dobu silně smál. Ještě nikdy předtím se nesmál tak silně jako teď.“ Než však Cimrman stačil dorazit do badatelova bytu, postihla Kratinohu již zmíněná tragédie. Záhada smrti, při níž zdemoloval veškeré zařízení bytu, otloukl stěny a jež mu zanechala úsměv i v posmrtné křeči, se pitvou brzy vysvětlila. Doc. Kratinoha se do slova a do písmene umlátil smíchy. Princip ženské logiky si s sebou odnesl do hrobu a stal se tak dosud jediným člověkem, který v tomto směru dosáhl poznání. Zaplatil však za to cenu nejvyšší.

Cimrman, který se po Kratinově smrti snažil rekonstruovat jeho badatelský postup, daleko nedošel. „Vše mi v tomto oboru připadá jakési mlhavé, nejisté a vůbec,“ píše, a právě tato věta dala název dnes progresivnímu vědnímu oboru.

Popularitu dnešní disciplíny FUZZY LOGIC způsobuje především fakt, ze se tato opírá o Cimrmanovy-Kratinohovy výzkumy na poli logiky ženské. Zájemce o uvedenou problematiku odkazuji na příslušnou technickou literaturu. Co se však dnešním generacím bohužel nedochovalo, je Cimrmanův Žensko-člověčí slovník frází.

Přestože se Cimrman přestal ženskou logikou zabývat, u psychologie ještě nějaký ten čas zůstal. Při svých častých potyčkách s bytnou začal vypracovávat tzv. strategii tvrdého chování. Při jedné hádce se bytná neovládla a vybuchla hrozbou: „A -ser ty mě!“ Tento výkřik Mistra inspiroval k pojmenování nového oboru. Cimrman ve svých poznámkách říká: „Chovala se prostě ASERTYMně.“ Název ASERTYMně byl později zkomolen a dnes bychom řekli, že se chovala ASERTIVně. Asertivita se bohužel nedochovala v původní historické podobě. Postupně doznala značného zjednodušení.

Například Cimrmanovy metody „hladový pes“, „zakouslé klíště“ a „obtížný hmyz“ postupně zdegenerovaly na metodu „poškozený váleček fonografu“, kterou dnes známe pod názvem „přeskakující gramofonová deska“.

Snad jen na okraj by bylo dobré dodat, že Cimrman definoval také čtvrtý stupeň vzteku. Stalo se tak ještě za života doc. Kratinohy. Jedné srpnové neděle docent Mistrovi ve své pracovně předváděl, spíše v žertu, svou definici tří stupňů vzteku. Zavolal na náhodně zvolené telefonní číslo.

„Boubelík,“ ozvalo se z aparátu.

„Dobrý den,“ děl Kratinoha. „Je tam, prosím vás, pan Novotný?“

„To je asi omyl,“ odpověděl hlas. „Tady žádný pan Novotný nebydlí.“

Kratinoha zavěsil a teatrálně zvedl prst. „To je, prosím, první stupeň vzteku. Teď vám ukážu druhý.“

Zavolal na stejné číslo a opět se dožadoval pana Novotného.

„Už jsem vám jednou říkal, že tady žádný pan Novotný nebydlí,“ pronesl na druhém konci již mírně podrážděný hlas.

Docent Kratinoha zavěsil a po chvíli znovu vytočil to samé číslo, dožaduje se pana Novotného.

„Zatracený chlape!“ křičel hlas ze sluchátka. „Kolikrát jsem vám říkal, že máte zatraceně špatný číslo! Zatraceně, už mi voláte sna...“

Docent zavěsil a pousmál se. „Tak to je třetí stupeň vzteku, pane kolego.“

„Zajímavé,“ odpověděl Cimrman. „Já však znám ještě čtvrtý stupeň vzteku.“

„Skutečně?“ opáčil docent. „To mi musíte někdy předvést.“

„Klidně hned teď,“ odvětil suverénně Mistr. Přistoupil k aparátu a vytočil ono známé číslo znovu.

„Boubelík, prosím,“ zaznělo vztekle.

„Dobrý den,“ řekl Cimrman velmi milým hlasem. „Tady je Novotný. Nenechal mi tam někdo nějaký vzkaz?“
13.01.2009 - 09:38:04
01
Nadherne. Zda sa, ze Majstrov pribeh by stal za precitanie. :)
13.01.2009 - 11:16:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up