Sirsi plast(odskusane Fat Albert ci High Roller) zvlada sneh v pohode.


sneh hej.
Myslim ze v principe by nikto z nas pracujucich do toho nesiel lebo nas cas je drahy


Ja pracujúci soma čas si nájdem ak veľmi chcem

V teme "Vychytavky" su snezne retaze na bike mozno by to stale za jedno zabite dopoludnie.

:mrgreen:

Aj hodinky si vyrábaš doma? Tiež sa to dá. Stačí trošku zručnosti.


keď si raz ľavý ani pán Boh Ti nepomože

Ľad sa rieši technikou jazdy (teda ak je nejazdím, a ak je občas fľak, tak pokiaľ som ho schopný zbadať, tak na ňom nebrzdím a nezatáčam). Zvyšok je už "vyššia moc", čiže sviňa náhoda.



Ja som pod jemným prašanom nezbadal.Zadné koliesko podskočilo, bicyklík pokrútilo a noštek polámalo.Sviňa náhoda.


vyrobna cena takehoto plastu je cca 10 EUR ak je clovek troska zrucny bude mu to trvat tak jeden den a palst vam vydrzi nie na 1 zimnu sezonu ale urcite na viac ako 2 a pohodlie, vsetky vyjazdy v zime su max do 3 hodin a pad na lade nieje nic prijemne najme ak sa to zopakuje skoro stale na tu istu sranu :lol:
vyguglite si kolko stoji cena pastu na vebe

http://www.azurobike.sk/plast-continental-21


Podľa mňa to stojí za to.Vlado a pozor na košiarnom
13.01.2009 - 11:20:42
00
Aj známy humorista RP zhrnul svoje skúsenosti s klincákmi takto: http://www.bikebase.cz/article.php?ARTICLEID=221
13.01.2009 - 13:31:11
00
tomPy to máš pravdu, že až na poľadovici. ale tu v Žiline - v lesoparku - mojej malej oblasti na "zimné radovánky" žiaľ často poľadovica býva. minulú zimu napríklad. ale spike claw som objednal až keď poľadovica bola a musel som naň dlhšie čakať. tento rok našťastie po roztopení prvého snehu sa vysušila všetka voda a až potom opäť primrzlo a posnežilo. takže teraz nie je ľad žiaden, ale uchodený utlačený sneh. ten sa ale ľahko po miernom oteplení premení na hrboľatú poľadovicu. nepríjemný povrch. ani srnka netuší kedy a ktorým smerom koleso ustrelí. :P
13.01.2009 - 17:55:48
00
Dudo v zime po Tatrach jazdievam...

warzone, nie lesne chodnicky, vyskusaj si s klincami dobre tvrdu uratrakovanu zjazdovku... :twisted:

na bezne pojazdenie mas pravdu, v nedelu som dal vylet na slickoch, bo sa mi nechcelo prezuvat, i tak še dá :wink:
13.01.2009 - 23:19:18
00
tomPy to máš pravdu, že až na poľadovici. ale tu v Žiline - v lesoparku - mojej malej oblasti na "zimné radovánky" žiaľ často poľadovica býva. minulú zimu napríklad. ale spike claw som objednal až keď poľadovica bola a musel som naň dlhšie čakať. tento rok našťastie po roztopení prvého snehu sa vysušila všetka voda a až potom opäť primrzlo a posnežilo. takže teraz nie je ľad žiaden, ale uchodený utlačený sneh. ten sa ale ľahko po miernom oteplení premení na hrboľatú poľadovicu. nepríjemný povrch. ani srnka netuší kedy a ktorým smerom koleso ustrelí. :P


Od dnes to tu /Piešťany/ vypadá na klince. Práve prší a mrzne.
14.01.2009 - 09:15:02
00
warzone, nie lesne chodnicky, vyskusaj si s klincami dobre tvrdu uratrakovanu zjazdovku... :twisted:

na bezne pojazdenie mas pravdu, v nedelu som dal vylet na slickoch, bo sa mi nechcelo prezuvat, i tak še dá :wink:

heh zjazdovky v zime nechavam lyziarom,zatial som to neskusal...ale na slickoch by si teraz v Tatrach asi neuspel,co ti budem hovorit... :P
14.01.2009 - 09:22:47
00
Kedze som jeden z mala, co si tieto plaste urobil a aj ich pouziva skusim nieco aj ja k tomu dodat. Ako priemerne zarabajucemu clovekovi mi bolo luto vyhodit peniaze na nieco o com som nemal ani šajnu. Tak som zvolil cestu " Urob si sam ". Vybral som si plaste Tioga Faktory 1,95 navrhol rozmiestnenie skrutiek, skrutky aplikoval skrutkovačkou, vnutornu stranu podlepil a bolo po ftákach. Po prvej skusobnej jazde som ich upgrejdol, pretoze skrutky trčali 2-3 mm, tak som ich zbrusil na cca 1 mm. Jazdim na nich vecsiu cast zimy ( obul som ich az ked som dal tigra na lade ) a hodnotim ich ako mierny prinos. S vahou 840 g sa mi az take tazke nezdaju hoci som to citil. V snehu nieje citit ziadny rozdiel ale na zladovatelych usekoch a lade jednoznacne drzia jak ďas. To co som na povodnych IRC Mythos nedal ani nahodou teraz bezpecne vyjazdim. Na asfalte vydavaju krasny pukotavy zvuk ( nepotrebujem zvoncek ), ale ich odpor je citelny. Takze aby som to zhrnul :
1. Cena 1 ks plast 180., sk ( dobra kupa bola )
2. Skrutky Texy do sadrokartonovej konstrukcie 0.,SK ( darovane )
3. Lepidlo Chemopren 25.,Sk
Cas na vyrobu 1 ks cca 1,5 hod.
Plast je jednoznacne lepsi na lade, ale horsi na tvrdom povrchu. Pouzitelnost je diskutabilna, pretoze jeho nasadenie je adekvatne len na ladovych usekoch, inac ho nema velky vyznam obuvat. Je mi jasne ze po tejto skusenosti sa zaobidem bez akehokolvek Winter plasta ( aj bez originalneho ) pretoze ho vlastne ani nepotrebujem, pretoze vecsinou jazdim sneh a ladu sa vzda da vyhnut.
Ako kutilovi sa mi podarilo prist k tomuto uzaveru za cca 400., Sk mam tu istu vyhodu na rozdiel od tych co si zakupili originalky :wink: za podstane vyssiu cenu. A este taka nepodarena starsia foto s vyznacenim hrotov.

Prílohy:

Tioga%20Winter%20Faktory.JPG
Tioga%20Winter%20Faktory.JPG 68.67 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil drotar dňa 21.10.2009 - 16:51:21, celkovo upravené 3 krát.

14.01.2009 - 10:14:08
00
Mám taký pocit, že plášť s hrotmi bude asi aktuálny. Vonku sú -3 stupne a prší tam. Čiže, za chvíľu bude ľadu asi dosť :lol:
14.01.2009 - 10:25:06
00
Kym si tie plaste vyrobite, tak sa ten lad aj roztopi a mozete ich odlozit na dalsiu zimu. :)
14.01.2009 - 10:29:13
00
drotik co si z tymi plastami kohosi presiel ze ostali po tych hrotoch take cervene stopy...? :twisted:
14.01.2009 - 13:05:12
00
drotik co si z tymi plastami kohosi presiel ze ostali po tych hrotoch take cervene stopy...? :twisted:
Hej ožratu veveričku po Silvestri :lol: To som iba naznačil rozmiestnenie hrotov na zadnom plasti :wink: Predny je totizto urobeny tak, aby lepsie drzal smer.
14.01.2009 - 14:14:54
00
takze to je uplne na nic co? ked tak to sa radsej ladu vyhnem alebo ostanem doma na stacionarnom.. :D
myslel som ze si te plaste spravim a bude to fajn zaberat ale je to iba taka "lacna" vychytavka..
a vyslo bi ma to nejak 130 sk + 350-550 sk za te klince a nejaky lacny plast... takze za te penaze si uz mozem naozaj konecne kupit vak s rezervoarom (ak este volaco prihodim)
14.01.2009 - 14:37:33
00
V podstate si to pochopil. Obmedzená použiteľnosť, a ak sa do toho pustíš, získaš skúsenosť, že sa ti neoplatilo s tým džubať. Možno to použiješ ročne na 1-2-3 výjazdy, inak ti to bude puchrieť v skrini. Túto skúsenosť ti však o rok ďalšia generácia mlaďasov všeumelov bez peňazí nebude veriť, takže ani prenositeľná nebude. Výsledok mi príde obzvlášť neúmerný vynaloženej námahe.
14.01.2009 - 14:42:39
00
takze to je uplne na nic co? ked tak to sa radsej ladu vyhnem alebo ostanem doma na stacionarnom..

Nevidel by som to az tak cierne. Ako som pisal na snehu je to jedno,ALE ak pri zjazde nevidis co je pod nim, tak ten pocit bezpecia a stabilita stoja za to ( a je jedno ci je to kutyil sro alebo original ). Pretoze jedna jedina zasnezena a zamrznuta mlaka od jesene ti pokazi radost z vyjazdu a o ujme na zdravi ani nehovorim. Plaste urcite maju svoje opodstatnenie, len ich miera vyuzitia je samozrejme diskutabilna. Kto da mesacne 200 km na snehu tak pre toho prinosom urcite budu. Ak to maju byt 2-3 kratke vyjazdy tak su zbytocne z dovodov ktore som hore opisal.
14.01.2009 - 14:51:28
00
Ako autor povodneho clanku o vyrobe som sa velmi pobavil nad tym ako kazdu zimu sa prepiera to iste. Vec je jasna - ak niekto ma chut jazdit v zime tak hroty maju zmysel.

Skusenostou som prisiel na to ze ich staci ovela menej a staci aby trcali asi 0.5 - 1mm. Na jedno koleso to vidim na 80 -120 vrutov.

Ich ulohou je podrzat v pripade ladovej platne, koniec koncov po cistom lade sa skutocne asi jazdi malo.

Co sa tyka dilemy - vyroba/kupa tak som za vyrobu, je s tym kopec srandy. A clovek si vie to namontovat na svoj oblubeny vzor.

Ked sa najde niekto, kto to navrta do racing ralpha tubeless a bude na tom jazdit bez duse len s tesniacim tmelom, tak ho ta celkova hmotnost nemusi az tak trapit - urcite sa da zmestit do 700gr, mozno aj menej.

Ze by tajny tip na 17.1.2009 - prvy zimny maraton?
15.01.2009 - 17:18:26
00
keyboard_arrow_up