jednoznačne najlepší tréning je v partii viacerých cyklistov. ideálne chodiť na tréningy do cyklistického klubu s registrovanými cyklistami = pretekármi. spoločné zrýchľovačky, "taliani", šprinty na tabuľky, hupy a kopce so šprintíkom v závere je to naj, čo môžeš natrénovať. aj keď ideš na tréning s menšou chuťou či unavený, tak ťa to vyhecuje do špičiek, do ktorých sa sám prinútiš len zriedka. treba rozbúchať srdce čo to dá a "vypľúť" pľúca. to je kvalitný tréning. bo keď pôjdeš sám hoci 100 km po ceste s priemerkou napr. 33 km/h, budeš síce príjemne unavený, ale stále to nebude ono.
05.11.2008 - 10:19:39
00
jednoznačne najlepší tréning je v partii viacerých cyklistov. ideálne chodiť na tréningy do cyklistického klubu s registrovanými cyklistami = pretekármi. spoločné zrýchľovačky, "taliani", šprinty na tabuľky, hupy a kopce so šprintíkom v závere je to naj, čo môžeš natrénovať. aj keď ideš na tréning s menšou chuťou či unavený, tak ťa to vyhecuje do špičiek, do ktorých sa sám prinútiš len zriedka. treba rozbúchať srdce čo to dá a "vypľúť" pľúca. to je kvalitný tréning. bo keď pôjdeš sám hoci 100 km po ceste s priemerkou napr. 33 km/h, budeš síce príjemne unavený, ale stále to nebude ono.



no...samozrejme treba aj treningy v skupinkach, sprinty treba trenovat, to ano.
ale nie vsetky treningy v skupine sa vyrovnaju treningom ktore absolvujes solo. myslim ze take jarne najazdovanie je ovela efektivnejsie v solo jazde, ked za nikym nemusim zrychlovat, ci naopak kvoli niekomu spomalovat.
a to ked idem unaveny na trening tiez nieco znamena...ked som unaveny, tak rozmrdat sa na srot na dalsom treningu moze byt kontraproduktivne...
05.11.2008 - 15:30:49
00
Stic, vidno že si nejazdil denne na spol. tréningu niekoľko rokov. Byť unavený a napriek tomu ísť vôbec (v mojom prípade) nebolo kontraproduktívne. Byť unavený už bolo horšie v lete pri dvojfázovom tréningu, ale nestalo sa mi ani raz, že by som sa pretrénoval. To je výhoda môjho tela. Jednoducho si ustráži tempo. Buď to ide a môžem vedome ešte zrýchľovať dýchanie a snažiť sa ísť nadoraz, alebo to nejde a nemá zmysel to siliť. Rovnako ako na maratóne. V živote som neprepískol tempo. Dôležité je sa spoznať ako telo na taký či onaký tréning či stravu a odpočinok pred pretekom reaguje... Akurát som na šprintoch či kopcoch obsadzoval horšie umiestnenia keď som bol unavený. Keď som mal formu, tak som bol aj sedem dní vkuse schopný trénovať naplno, hoci dva dni v týždni sa jazdil len oraz. Vtedy som si išiel 100večku naplno sólo.. A najazďovanie kilometrov sa v mojom prípade vôbec neosvedčilo. Radšej menej km, ale rýchlejšie. Ak sa ti niečo nepáči, tak sa poď biť!!! Hehe! :wink: :P
Máme rôzne názory kámo, sme rozdielny ľudia. Ozi, koľko už máš kilákov?
05.11.2008 - 16:06:29
00
Stic, vidno že si nejazdil denne na spol. tréningu niekoľko rokov. Byť unavený a napriek tomu ísť vôbec (v mojom prípade) nebolo kontraproduktívne. Byť unavený už bolo horšie v lete pri dvojfázovom tréningu, ale nestalo sa mi ani raz, že by som sa pretrénoval. To je výhoda môjho tela. Jednoducho si ustráži tempo. Buď to ide a môžem vedome ešte zrýchľovať dýchanie a snažiť sa ísť nadoraz, alebo to nejde a nemá zmysel to siliť. Rovnako ako na maratóne. V živote som neprepískol tempo. Dôležité je sa spoznať ako telo na taký či onaký tréning či stravu a odpočinok pred pretekom reaguje... Akurát som na šprintoch či kopcoch obsadzoval horšie umiestnenia keď som bol unavený. Keď som mal formu, tak som bol aj sedem dní vkuse schopný trénovať naplno, hoci dva dni v týždni sa jazdil len oraz. Vtedy som si išiel 100večku naplno sólo.. A najazďovanie kilometrov sa v mojom prípade vôbec neosvedčilo. Radšej menej km, ale rýchlejšie. Ak sa ti niečo nepáči, tak sa poď biť!!! Hehe! :wink: :P
Máme rôzne názory kámo, sme rozdielny ľudia. Ozi, koľko už máš kilákov?


som nejakych par km pred 15k. do konca roka to snad do tych 16 predsa len dorazim...
a nevravim ze jazdenie v skupine je zle, je to praveze nutnost. ale proste v istych podmienkach si myslim ze je solo lepsie.Taky LA tiez v case jeho siedmych tour mal drvivu vacsinu treningov solo:D
06.11.2008 - 14:58:21
00
tu je pekne rozpracovaný tréningový plán na sezónu 2009. Je to dobrý odrazový mostík.

http://www.ckpiestany.sk/category/ako-na-to-s-petrom/page/2/
15.12.2008 - 23:13:12
00
tu je pekne rozpracovaný tréningový plán na sezónu 2009. Je to dobrý odrazový mostík.

http://www.ckpiestany.sk/category/ako-na-to-s-petrom/page/2/

to mas pravdu, je to celkom dobre napisane .. len treba nezabudnut na to, ze aj chc niekto jazdit intervaly, alebo len frekvenciu, tak je dobre si zistit svoje hordnoty aerobneho a anaerobneho prahu lebo ak to niekto nepozna a bude sa riadit podla toho co sa tam pise, tak to je ozaj len velmi okrajove a vykonnost moc neporastie
16.12.2008 - 09:16:18
00
ide hlavne o to ako rychlo ake prevysenie ake tempo cis triedas ides stale rwonake atd az do nekonecna
13.01.2009 - 20:48:26
00
Nechce sa mi vsetky prispevky citat tak ak pisem to iste ako niekto tak pardon :oops: . Najlepsie urobis ak by si si zakupil nejaky merac tepovej frekvencie. Treningy su vacsinou stavane na iste urovne srdcovej frekvencie. Len skoda ze ti masinky stoja dost penazi. Keby ze mam peniazky tak si urcite nieco kupim. Mozno na 18tku :twisted: . Mam aj knihu Cesta k vitezstvi. Su tam rozne treningove programy od treningov na chudnutie, treningy pre zaciatocnikov az po uuplnych profesionalov. Tak to moj nazor :mrgreen:. Tepova frekvencia rulez :twisted:
13.01.2009 - 21:43:00
00
keyboard_arrow_up