co mi mozu fizly keby ma zastavili na biku a ja by som nafukal (keby mi dali fukat) mohli by mi zobrat vodicak?


toto biiaj mna zaujimalo ale asi nie
17.06.2006 - 21:59:40
00
Jazdim po Karpatoch uz 14 rokou ale taskosti som este nemal :oops: ja si myslim ze hory su pre vsetkich !!!! Vzajomna tolerancia :idea: Lesakou a lesnu straz vzdy slusne pozdravym niekedy sa opitam kam toto vedie a slapem dalej:Ale uz sa my stalo ze Horal z Gulovnicu na pleci sa mna pital kam pride po tejto ceste !!!!!!! :shock: vtedy som sa cudoval ja.
18.06.2006 - 08:26:14
00
co mi mozu fizly keby ma zastavili na biku a ja by som nafukal (keby mi dali fukat) mohli by mi zobrat vodicak?


tipujem to na nejaku pokutu, ale nejakych tolernatnejsich by si mozno aj ukecal :)
18.06.2006 - 09:10:14
00
pokuta je jasna ale ci by mi nemohli zobrat vodicak? ked jazdis pod vplyvom alkoholu autom tak ti zoberu papiere a ako by to dopadlo keby si isiel na biku :?:
18.06.2006 - 09:55:41
00
na bike nemas vodicak a z toho mi logicky vyplyva, ze ti ho nemozu zobrat :idea:
18.06.2006 - 10:03:34
00
aj podla mna. ale pokutu ti urcite mozu dat. tak uvidime ci tu nie je zaregistrovany nejaky dopravak co by nam to objasnil na 100 % :wink:
18.06.2006 - 10:06:49
00
no jasne podla toho na akych fizlou natrafite ale radsej na nich nechcem natrafit pre istotu ... dobre mi je takto
18.06.2006 - 10:40:22
00
na bike nemas vodicak a z toho mi logicky vyplyva, ze ti ho nemozu zobrat :idea:

Pocul som nazor, ze ak spravis dopravny priestupok i ked nie na aute tak ak zistia, ze vlastnis vodicak tak podla zavaznosti mozes aj onho prist. Uz neviem presne kde a ako ale vyzeralo to dost pravdepodobne.
18.06.2006 - 17:30:16
00
na bike nemas vodicak a z toho mi logicky vyplyva, ze ti ho nemozu zobrat :idea:

Pocul som nazor, ze ak spravis dopravny priestupok i ked nie na aute tak ak zistia, ze vlastnis vodicak tak podla zavaznosti mozes aj onho prist. Uz neviem presne kde a ako ale vyzeralo to dost pravdepodobne.

_____________________________________________________________

Dovolil by som si upozorniť na §22 a nasledujúce zákona č.372/1990 Zb. - Zákon o priestupkoch.
Pripomínam, že vodičom sa rozumie osoba, ktorá vedie motorové, alebo nemotorové vozidlo, alebo električku. / takto to je v zákone /.
Viete, je zaujímavé sledovať radikálnosť názorov v téme "Čo mi môžu fízli" v súvislocti s "Pivkom". Pivko je OK, ale až keď som doma a bike je odstavený a "chladne".
Nealkoholické, samozrejme, v akýchkoľvek množstvách. Zistil som, že taký nealko Radegast je celkom pitný. :D
19.06.2006 - 08:17:25
00
...Vzajomna tolerancia Lesakou a lesnu straz...

V sobotu som isiel na Biely kriz po asfaltke z Jura a zhora oproti sa po tej uzkej asfaltke vyrutil asi 80km/h "strazca lesa" (mal za sklom tu znacku lesnej straze). Ten kreten ani nepribrzdil!!!

Inak naozaj, vzajomna tolerancia je asi jedina moznost kooexistencie bikerov, turistov a zastupcov inych "druhov". Taktiez netreba zabudat na zverov a rastliny - NEPLASIT a NENICIT!!! Co ja ale nikdy v lese tolerovat nebudem su motorkari a stvorkolkari. Tych treba s lesa co najskor vystrnadit.

Zdar!
19.06.2006 - 08:41:52
00
na bike nemas vodicak a z toho mi logicky vyplyva, ze ti ho nemozu zobrat :idea:

Pocul som nazor, ze ak spravis dopravny priestupok i ked nie na aute tak ak zistia, ze vlastnis vodicak tak podla zavaznosti mozes aj onho prist. Uz neviem presne kde a ako ale vyzeralo to dost pravdepodobne.

_____________________________________________________________

Dovolil by som si upozorniť na §22 a nasledujúce zákona č.372/1990 Zb. - Zákon o priestupkoch.
Pripomínam, že vodičom sa rozumie osoba, ktorá vedie motorové, alebo nemotorové vozidlo, alebo električku. / takto to je v zákone /.
Viete, je zaujímavé sledovať radikálnosť názorov v téme "Čo mi môžu fízli" v súvislocti s "Pivkom". Pivko je OK, ale až keď som doma a bike je odstavený a "chladne".
Nealkoholické, samozrejme, v akýchkoľvek množstvách. Zistil som, že taký nealko Radegast je celkom pitný. :D


Doplnim len, ze definicia vodica je v § 2 zákona 315/1996 Z.z. o premávke na pozemných komunikáciách. Definicia nemotoroveho vozidla sa v nasej legislative nenachadza. Ak mate niekto inu vedomost, dajte mi prosim vediet.
19.06.2006 - 10:02:57
00
To David Gilmour:

Máš to v tom istom paragrafe zákona 315/1996, písmeno ´y´.


y) nemotorovým vozidlom vozidlo pohybujúce sa pomocou ľudskej sily alebo zvieracej sily, najmä bicykel, ručný vozík, záprahové vozidlo; nemotorovým vozidlom je aj vozík pre zdravotne postihnuté osoby,
19.06.2006 - 10:27:18
00
z toho vsetkeho vyplyva ze fizli mi mozu zobrat papiere ak pojdem na biku opity :(
21.06.2006 - 20:03:23
00
z toho vsetkeho vyplyva ze fizli mi mozu zobrat papiere ak pojdem na biku opity :(


a preco by si sa vozil na biku podnapity?
21.06.2006 - 21:12:55
00
nie podnapity ale siel som uz na biku a mal som v sebe par piv.
21.06.2006 - 21:50:14
00
keyboard_arrow_up