nazdar nevie te mi niekto poradit po kazdom bikovani mam velke bolesti vkrizoch staci ze som na biku hodinu a cely tyzden sa neviem riadne zohnut bolest mi vystreluje az do stehna. sedacku mam dobre nastavenu (podla navodu co som si nasiel) bike je moja velikost .lekar mi povedal ze sa moc namaham ale nemam ten pocit za celu sezonu som najazdal 3400km co nie je nic moc .nematu niekto podobny problem alebo daku skusenost ako sa toho zbavit ? :roll:
23.01.2009 - 18:49:59
00
mňa hneva krčna chrbtica. pomaha strečing, plavanie, posilovňa( boľave partie cvičiť malou vahou, veľa opakovani) a pri jazde pretrasať ruky a nohy.
23.01.2009 - 18:53:11
00
Aj mna bolia krize, ked dlhsie sedim na biku. Napr. ked idem cca 1.5h stale po ceste tak ma bolia krize, po bolesti to zacina trpnut... ked sa to neda vydrzat tak si dam 5 min prestavku a idem zase ale potom sa skracuje cas za ktory ma zacianu boliet. Takze predpokladam ze keby idem par hodin s prestavkami tak mi nebudu pomahat ani prestavky...

Ed: Inak starsi ludia by povedali ze my este nemame vediet co su to krize :D ...Kam to speje dnesna mladez?
23.01.2009 - 18:58:37
00
jj... tak po 30ke sú už degeneratívne zmeny na chrbtici v podstate normálne, a ak to máte skôr, tak buď z toho, že ste niečo za mladi preháňali, alebo zanedbávali (teda zlý je aj nepohyb, aj napr. prepaľovanie pri športe). Preto my dedovci máme radšej fully (vysokozdvižné) :P
treba si uvedomiť, že pred čo ja viem 500 rokmi sa ľudia týchto zmien spravidla nedožili, lebo zařvali ešte predtým na úraz alebo banálnu infekciu - človek nie je robený na len tak mírnix dírnix prežitie 100 rokov (nie že sa to nedá, ale holt tancovať v 100vke nebudete)
takisto si nepomôžete ak si v čo ja viem 20ke poviete že dosť bolo hnitia a začnete - pekne zostra (a vo vyššom veku to je ešte horšie), začiatok musí byť tak pozvoľný, aby ste si nič nepoškodili ... inak ... 3400 ročne to nie je zrovna málo pre bežného pracujúceho človeka čo má aj iné záujmy... v každom prípade to chce ortopéda a neurológa, tá vystreľujúca bolesť si ich pýta
23.01.2009 - 19:40:23
00
Asi to bude zlým výberom rámu, zlá geometria, vzdialenosť medzi riadítkami a sedlom.
23.01.2009 - 19:43:32
00
Preto my dedovci máme radšej fully (vysokozdvižné) :P

Mimoriadne táraš... Za deda sa tu môžem označovať len ja, ty máš do tejto kategórie ešte ďaleko... Ako som tu už písal, dedo nie je veková kategória, ale rozmnožovacia. Ty môžeš byť maximálne tak starec, ale pri mne patríš ešte furt medzi zasranov.

No a ja ako dedo oznamujem, že mám najradšej full-hard.

A pre junáčika odkaz - napíš, aký ťažký batoh vozíš a ja ti napíšem, ako veľmi ťa bolí chrbát...
A ešte by som ťa musel vidieť zo zadu ako sedíš pri pedálovaní.
23.01.2009 - 19:48:45
00
Ja by som sa asi najskor pohral s posedom- kratsi predstavec, posunut vyssie riaditka, sedlovku s mensim offsetom. Potom by som skusil nejak zvysit mieru pohodlia- uz boli spominane fully, ale mohli by stacit aj napr sirsie plaste s lepsimi tlmiacim schopnostami alebo karbonova sedlovka. Dalej pomaha aj krize udrziavat v teple- bud nosit batoh(ma aj ine vyhody) alebo ladvinovy pas.
Este som nasiel toto: viewtopic.php?f=10&t=12879&view=previous
23.01.2009 - 19:53:56
00
raz sa mi stalo ze pri prudsom zabere do pedalov mi ako keby seklo v krizoch a tyzden som ledva chodil na bike som ani nepomyslel ale odvtedy zatial nic (musim si zaklopat)a liecil som to klasicky octanovou mastou :D
23.01.2009 - 20:24:01
00
Drahí moji, tak k tejto téme môžem po dlhšej dobe na fórum niečo pridať, pretože už 4 mesiace je to moja parketa.
Neviem, kto písal o tom vystreľovaní do končatiny. Tak presne takto sa prejavuje posunutá platnička- volá sa to protrúzia / ľahšia forma/ alebo až prasknutá platniča- hernia.
Je to spôsobené dlhodobím nevhodným držaním tela / čo môže byť napríklad aj zlým nastavením Biku/, prípadne následok zlého držania tela- skoliózy. Ale čo je veľmi dôležité, bolesti sa stupňujú zachladením. Na bicykli pri výjazde sa riadne spotíme, potom nás dolu kopcom prefukne / nie len v zime/ a koniec. Každý z Vás si zarába na tento problém, skôr či neskôr. A nehovorím o tých čo chodia aj v extrémnom počasí.
Ja od októbra som sa dopracovala k chronickej protrúzii, tri krát som od vtedy skončila na infúziách v nemocnici. Spoľahlivo Vám problém ukáže až vyšetrenie magnetickou rezonanciou. No samozrejme ako tu už spomenul Tulenik, najskôr k neurológovi.
Ja momentálne absolvujem liečbu Ozonoterapiou, robí to primár neurológie, je to relatívne novšia metóda, kedy mi pomocou ihiel do miesta problému vpravujú zmes ozónu a kyslíka. Je to 10 terapií a bolí to ako sviňa. Tak si prestavujem, keď niekoho picnú do chrbta strelnou zbraňou.
A čo je najhoršie, s akýmkoľvek športom pol roka pauza, včetne plávaniaa všetkého. A na bicykel v teréne možno už nikdy. Akurát tak okolo diela v turistickom posede.
Tým chcem povedať, dávajte si na seba pozor, neriskujte svoje zdravie, lebo je to frustrujúce sedieť doma a čítať na fóre, kto kde bol.
23.01.2009 - 20:35:29
00
Ja to riešim tak že poviem mame nech si mi sadne na chrbát a keď to pukne(tak zdravo) tak je dobre alebo urob mostík
23.01.2009 - 21:00:59
00
:shock: :)
23.01.2009 - 21:16:21
00
no nieco na tom predstavci bude , mam fulla iba 2 meisace ale hned po prejdeni cca 50 km aj ked z toho bola 25 km asfaltka vyjazdu ma rozbolely krize , a to mam z chrbticou problemy stale krize ma neboleli nikdy , tak som vymenil predstavec 100 mm za 50 mm a pohoda na cestaku plati pravidlo ( pre mna teda na sto pro ) ze ked sedis a opieras sa o riaditka mali by sa ti prekryvat s oskou predneho kolesa , toto som dodrzal a krize uz nebolia. A ked bikujete nozke drzat pri sebe !!
23.01.2009 - 21:18:20
00
no zasa až tak nestrašte:
1. spravny posed ...to jest nastavenie bajku - hlavne pozor napr. na dlhy predstavec - trvalo napnute krčne a križove partie a s tym spojene extra namahanie pri prechode terennej nerovnosti (CHRBTICA TIEž MUSI PRACOVAT TAK AKO "VIDLA")
2. naučit sa a APLIKOVAŤ (minimalne po bajkovačke) spravné relaxačno posilovacie cvičenia na chrbticu, celý den sedite za monitorom, potom v aute a potom "trošku" bajkujete, čim extremne, nevhodne a hlavne jednostrane zatazujete - chrbticu

vo vačšine prípadov to nie je také tragické, ako popisuje Alenka,
hlavne ked sa to nezanedbá v prvopočiatku a nie je to po úraze
a osobne by som to riešil najprv rehabilitaciou - trakciou, cvičením a až potom "sebapoškodzovaním" s prispenim pána primára :P

bikermarco: pri tomto home made postupe začni študovat zpletané kolesa pre invalidné vozíky (nič v zlom)
23.01.2009 - 21:38:26
01
no priznám sa len 3 krát som to spravil
Chrbát ma bolel keď som začal aktívnejšie bicyklovať a po niakom čase si asi zvykol a prestal boleť
23.01.2009 - 21:52:19
00
u neurologa som bol nafasoval som rehabilitaciu bol som na parafinovych zabaloch a ukazali mi dake cviky ale ziadna ulava ani po mesiaci .Necele try tyzdne som nebajkoval a bolest bola skoro prec potom som sa bol trochu previest tak na hodku nic narocne a bolest je tu znova.Diagnoza u lekara bola ze sa pretazujem skolioza sa neukazala a nemam cvicit cviky na rozsah pohyblivosti.Inac na chrbte vlacim batoch tak do 3kg a bike mam http://www.marinbikes.com/2008/int/bikes/specs_palisades_trail.php
24.01.2009 - 17:11:08
00
keyboard_arrow_up