policajti nemaju dovod ta stopnut, a uz vobec nie davat ti fukat, pokial nejavis znamky pozitia vecsieho mnozstva alkoholickych napojov.... a par piv (mysli sa vecsinou 2, max 4, lebo aj 12je parne cislo :D) ta az tak nerozbije.... a vobec.... nepi :lol:
21.06.2006 - 22:06:25
00
no 4 velke piva v 30°C ta v hladnom stave mozu tak pomotat, ze na bike ani nenasadnes :)
22.06.2006 - 16:25:09
00
z toho vsetkeho vyplyva ze fizli mi mozu zobrat papiere ak pojdem na biku opity :(

to som myslel len cisto hypoteticky, ci je to mozne :wink:
22.06.2006 - 19:05:34
00
Toto zacina byt o pive a nie pravnom stave. 8)
23.06.2006 - 08:57:10
00
vcera som videl jeden pad a to ma motivovalo k napisaniu.co ak do mna narazi iny biker a sposobi mi tym skodu?alebo v tom pade to bolo tak ze decko bachlo jednemu typkovi do predneho kola a bola osmicka ako hrom.kto to ma zaplatit?
23.06.2006 - 10:20:23
00
no podla mna ten co to sposobil ved to neni lacna zalezitost to nemusi byt len osmicka ale aj nieco horsie
23.06.2006 - 10:22:15
00
Skoda hradi, ten kto ju zavinil.
23.06.2006 - 10:54:13
00
dobre ale co ak sa nedohodneme?urobila by s tym nieco policia?alebo v zakone nie je nic o tom?
23.06.2006 - 11:18:09
00
policia zasahuje, len ak je skoda nad 5000 Sk, ci nie?
23.06.2006 - 16:24:33
00
policia skor zasahuje ked ju nie je treba a nezasahuje ked je jej nevyhnutnost do oci volajuca....

a kedze bajker je ucastnik cestnej premavky moze sa mu dat fukat... a nemam to priamo od zdroja ale jeden znamy hovoril ze jeho znamy dostal pokutu za opilost za rajdami :D :D :D
23.06.2006 - 16:26:56
00
policia skor zasahuje ked ju nie je treba a nezasahuje ked je jej nevyhnutnost do oci volajuca....

a kedze bajker je ucastnik cestnej premavky moze sa mu dat fukat... a nemam to priamo od zdroja ale jeden znamy hovoril ze jeho znamy dostal pokutu za opilost za rajdami :D :D :D



a preto na bajku iba kofolu ;) alebo teda hlavne...aj ked neviem si predstavit ako by policia nahanala nejakeho bajkera po meste :roll: no skusat ani necem
26.06.2006 - 21:24:19
00
tot rozdiel medzi cyklistom ( http://spravy.pravda.sk/v-petrzalke-zab ... ronika_p12 ) a bajkerom
bajkeri nie su skodna :!:
04.07.2006 - 17:29:09
00
....skratka co by ste ocakavali od tohto statu ako prvy krok??? :?:


Ja by som zacal tym, ze by som zakazal vstup do lesa lesakom a polovnikom. Tito su podla mojich (dlhorocnych) skusenosti najvacsimi skodcami v lese. A bikeri? Spravajte sa ohladuplne k prirode, lebo ked si ju znicime, tak nebudeme mat kde jazdit! Turistov neohrozujte a ked nejakeho stretnete, vyhnite sa a pozdravte ho. Uvedomte si, ze (naozajstni) turisti hladaju v prirode presne to iste co (naozajstni) bikeri - klud a aktivny relax. Ja viem, ze cast turistov su zabedneni kreteni, ktori povazuju bikerov za skodnu, ale to by nam nemalo branit v tom, aby sme sa (aspon k tym slusnym, ktorych je chvalabohu vacsina) spravali slusne. Turisti maju hlboko zakorenenu predstavu, ze les patri im. Treba ich neustale presviedcat o tom, ze tak ako oni, aj my bikeri mame na pobyt v lese rovnaky narok a ze prirodu nenecime o nic viac ako oni. Samozrejme sa treba tak aj spravat - ziadne jazdenie krizom-krazom lesom, brutalne driftovanie, jazdenie po rozbahnenych cestickach a lukach, na ktorych po nas ostanu vyryte hlboke brazdy a donicena vegetacia.

Ja si myslim, ze ziadny zakon nikdy nic v lese nevyriesil a nevyriesi. Ved tu mame zakon o ochrane prirody a to, co vidim v lese (aspon u nas v Malych Karpatoch) mi vobec nepripada, ze by priroda bola nejako chranena. Prave naopak - ako to sledujem, tak les sa najviac drancuje poslednych par rokov. Parkrat sa mi stalo, ze som isiel po znamej streke a zrazu som mal blby pocit, ze som zabludil, lebo som mal zafixovane, ze cela cesta ide lesom a ja som zrazu bol na cistine. Ti *$%^&% lesaci proste rubu hlava-nehlava a najlepsie dohola. A o tom, co lesaci dokazu narobit na lesnych cestach radsej ani pisat nebudem, lebo toto je slusne forum a vyrazy, ktore by som musel pouzit by neboli vhodne.

Kazdy, kto vchadza do lesa, by si mal uvedomit nasledky svojho konania. Myslim, ze priroda je dost velka na to, aby sme v nej dokazali vsetci spokojne kooexistovat. Ked sa budeme v lese vsetci spravat ohladuplne k prirode aj k ostatnym, bude to na osoh vsetkym.

Zdar!


No máš plnú pravdu prednedávnom sa mi podarilo natrafiť na 2 ujov v zelenej Octavii čo si to šinuli po lesnej ceste - bol som na účelovej -totálne rozdrbanej ceste na modrej značke v nemenovanom pohorí - samozrejme že väčšinu značiek zrejme lesníci pri ťažbe zoťali a ujo lesník spustil: Kde sa to do pi.. je... , vy chcete ku... aby som skončil v base? To neviete, že je tu poľovačka? Kua tak ja som rád, že som konečne našiel nejaký orientačný bod (chata) a on na mňa takto. Takže podľa neho je horšie keď on bude v base - ale ja budem mať dieru v hlave - tak kto na tom bude horšie? Samozrejme som vzhľadom na jeho nasranosť povedal, že som zablúdil - čo aj bola pravda - a povedal som mu nech si miesto kde prebieha poľovačka označia - som zvedavý čo by povedal keby z lesa po tej istej značke sko som išiel ja vypochodovala celá trieda turistov s deťmi -to by ma teda fakt zaujímalo. Howgh.
15.09.2006 - 23:51:00
00
Znovu sa vraciam k tejto téme. Dobrá pomôcka pri otázke pohybu v lesnom teréne je aj samotný lesný zákon. Ten mi je skvelou oporou pri občasných stretnutiach s nervóznymi zelenými mužíkmi.
Oplatí sa prečítať si hlavne § 30 a 31
Je tam aj kompletka o právach a povinnostiach lesnej stráže.
Celý dokument nájdete na: www.wolf.sk/lesnyzakon.php
Pozor! nedá sa aplikovať na časť územia národného parku s najvyšším stupňom ochrany.
11.06.2007 - 09:17:41
00
Znovu sa vraciam k tejto téme. Dobrá pomôcka pri otázke pohybu v lesnom teréne je aj samotný lesný zákon. Ten mi je skvelou oporou pri občasných stretnutiach s nervóznymi zelenými mužíkmi.
Oplatí sa prečítať si hlavne § 30 a 31
Je tam aj kompletka o právach a povinnostiach lesnej stráže.
Celý dokument nájdete na: www.wolf.sk/lesnyzakon.php
Pozor! nedá sa aplikovať na časť územia národného parku s najvyšším stupňom ochrany.


JJ ja som zákon čítal aj pred incidentom, ale vtedy som nemal pri sebe občianku, tak som nechcel vyskakovať aby som náhodou 'neprestrelil'. :?
11.06.2007 - 15:33:43
00
keyboard_arrow_up