cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
Sony pokracuje tam kde skoncila Minolta, takze argument ze Sony nieje na trhu tak dlho ako Canon a Minolta je mimo.
25.01.2009 - 15:11:39
00
vôbec nie je mimo lebo minolta digi boli nepodarky a nemali dostatok prostridkov aby dobehli Canon a Nikon tak to strelil gigantovi sony a minolta sa radšej venuje kopírkam kde je výborná.Problém sony je v tom že robí všetko a už to nie je to čo to bývalo,Kedysi pred 10-12 rokmi sa hovorilo že keď televizor tak Sony a ked video ta Panasonic.To už dávno neplatí.Sony Tv su raidne kazové hlavne po skončení zaruky a ten ich servis v BA des a hruza.Som ochotný oceniť prácu ludí ale 10€/1 min servisu a 2,4€ sk zato že ti to prímu na servis a dalšich 2,4€ sk zato že ti odovzdaju je ***** vela.Ale dosť to je o fotení téma.
25.01.2009 - 15:24:38
00
Oficialne vsak pre Pentax nic nerobia, preto si nemozes rozsirit vyber o objektivy inych parametrov od Tokiny v porovnani s original Pentaxom

Naopak - Tokina robí tie najoficiálnejšie Pentaxy. Všetky objektívy Pentax videli továreň Tokina zvnútra. Svojimi ešte nezloženými črevami.
25.01.2009 - 16:24:21
00
To ze robi Tokina a Pentax spolocne na vyvoji optiky je prd platne :
1. sortiment/tempo uvadzania na trh u Pentax objektivov je podla mna ich slabou strankou. Roadmapu novych skiel netreba brat vzdy vazne, napr. DA* 60-250 je avizovana urcite uz 2 roky...Ak robia 2 firmy na tom istom, predpokladam ze by to malo byt aj vidno na sortimente....
2. ak si nevyberiem Pntax, mam moznost vyberat este realne objektivy Sigma a Tamron s inymi parametrami (ohniska, clony, kvality..) nez originaly od Pentax. Nie vsak v pripade Tokiny ako alternativneho vyrobcu skiel. :mrgreen:
25.01.2009 - 17:38:45
00
Chcel by som sa touto cestou popýtať aj na používanie filtrov.Nemám s tým žiadne skúsenosti :roll: .
Používate ich? Sú bezpodmienečné nutné a ak áno,tak za akých podmienok?
Vopred dík za info :idea:
08.02.2009 - 06:32:24
00
UV ako ochrana proti prachu, škrabancom, striekajúcej vode
polarizák na zdôraznenie oblohy (nevhodný na ultraširokáče), odstránenie reflexov (pozor, nie všetkých)
tie by som určite zvažoval
na krajiny je celkom dobrá vec ešte gradientový filter, ja používam Cokin systém (farebné zmrdoviny sú ti nanič, ale sada sivých gradientov...) - na vyrovnanie priveľkých kontrastov
08.02.2009 - 07:47:07
00
O.K.
Riešim kúpu zrkadlovky SONY alfa 200 (ako som už písal) a výrobca na svojich stránkach doporučuje tri filtre - ochranný proti prachu a pod.,ako píšeš tulenik,ako 2- pre fotografovanie krajiniek a 3- na fotografovanie pri dlhých expozíciach.
Myslíš,že do základnej výbavy foťáku tieto filtre patria?
08.02.2009 - 08:55:12
00
trochu divne napísané, to je tým, že Sony je firma elektronická a nie fotografická a ich sales manageri asi nezvládajú mluvu kmeňa fotografického - v každom prípade neber nijaké obyčajné sklo ako protiprachovku, ale UV, a to kvalitný UV, multi-coated antireflexné vrstvy
to 2 a 3 hentak napísané mi nič nehovorí... a pre toto by som nič od Sony nekupoval, nič ich nezachráni, že majú komplet know-how Minolty keď sa kkti nevedia ani fotograficky vyjadrovať a zavádzajú hentaký pre mňa ako desiatky rokov fotografujúceho nezrozumiteľný consumer newspeak...
08.02.2009 - 10:42:48
00
Tož dík za info.Niečo mi to dalo,uvidím čo ďalej :idea:
08.02.2009 - 11:58:53
00
A ak chceš nejaké mantry tak Hoya a B+W ;)
08.02.2009 - 12:59:37
00
Ja by som chcel všetko,čo je k máni ... akurát neviem čo to je mantra,či Hoya.No a B+W,to už vôbec namám šajn o čo kráča :( .
Aby som to trochu uviedol do poriadku,musím povedať,že som fotil kedysi pradávno ruským Zenitom,čo by zrkadlovkou,potom som dlhý čas fotograficky abstinoval a zo 3 roky fotím na kompaktík.Teraz mám potrebu vyjsť z tej krabičky na mydlo von a pustiť z uzdy svoju kreativitu... :idea:
Takže asi tak.
Zatiaľ som si vymyslel,že kúpim vyššieuvedený foťák v sade s dvomi objektívmi,statív,spúšť...a potom uvidím,čože ešte budem potrebovať.Nechám to proste dozrieť.
Tuleník,prezentuješ niekde svoje diela? Ja tuto...http://flog.pravda.sk/
08.02.2009 - 16:58:00
00
UV filter skratka patri ku kazdemu objektivu ako kefa k hajzlu.

pozri si napr.HOYA PRO 1 - dobry pomer cena vykon. Nezabudni, ze filter sa kupuje vzdy podla typu objektivu, tzn. na 77mm ide 77mm filter, na 52mm 52mm, na sirokace slim.

AK mi posles PMkou sirku objektivu, napisem ti kde sa to da rozumne kupit (mozno mam aj doma v zasuvke).

M
08.02.2009 - 18:27:39
00
Mantra je posvätná formulka ktorej opakovaním doblba sa vypatleš do stavu ... ehm, vraj osvietenia. V každom prípade do stavu platenia bezprácneho života guruom.
Zenit mám dodnes, žiaľ, ten Praktica systém s prenosom clony kolíčkom patril k menej spoľahlivým a tak automatika ide len na čestné slovo. Super je, že na pentaxácke seťáky idú 52ky filtre :P v istom momente som začal brať kompakt, najprv filmový, potom digitálny, s kilovým Zenitom sa holt blbo lezie, no a skončil som pri Pentaxe ako jedinej dostupnej environmentálne utesnenej digitálnej zrkadlovke. Inak mám doma aj celý bordel na chemický proces, len akosi nie je čas a priestor...
Momentálne robím na jednom trošku zatajenom projekte ;)
S filtrami sa to dá vyriešiť aj tak, že kúpiš ten najširší priemer a redukcie na menšie, alebo to celé vyriešiš systémom Cokin alebo niečím podobným (optická kvalita Cokinu sa nechytá na DOBRÉ sklené filtre).
08.02.2009 - 18:58:10
00
mgx ale nehovor
08.02.2009 - 18:58:51
00
Hoya a B+W ;)

Tak som to prelustroval a pozdáva sa mi to.
Díky za typy :idea:
14.02.2009 - 09:04:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up