rad by som sa pridal k vam cestarom (ja som povodne aj chcel jazdit cestu pred cca 4 rokmi ked som este nevedel co je kotucova brzda a odpruzena vidla) ale u nas v meste vznikol MTB klub a prehovorili ma tak som sa dal na MTB a nelutujem .... ale po 2 rokoch sutazenia a trenovania na cesta ma laka cim dalej tym viac (aj preto som sa rozhodol kupit novy cestak) ale viem ze na ceste by som nemal sancu ked sa neudrzim v pelotone a dojdem niekde posledny sam :roll: cize skusim nejaky ten pretek ale sutazne asi nehrozi mozno raz ked nato budem mat ...
to matt vdaka za ponuku prepac ale nasiel som toto a za rovnaku cenu ....
11.02.2009 - 12:37:29
00
ja som teda isiel iba mtb maraton a to je kulturna akcia prejdes trasu v tempe na ake zrovna mas, dojdes do ciela, das si gulas, pokecas s kamosmi, pozres kto vyhral, vyhras v tombole a prasis domov...kdezto na ceste dojdes zapises sa a ide pretekat, plus sa cely cas ssutredis aby si nepadol, pripadne niekoho nezhodil a este sa aj dobre umiestnil a dobre taktizoval, dojdes do ciela nic nevyhras, je ti na grc, prezleces a ides domov bez medaily max s par bodmi :)...takze rozdiel je tam jasny a aj v startovnom je jasny rozdiel :arrow: takze asi preto to nieje taka pohodicka :)
11.02.2009 - 12:41:26
00
nj aj v tom obdivujem cestnych pretekarov keby okolo mna islo 100ludi a 40-50km/h asi by som raz dva rozbil ten balik .... ked vidim niektore hromadne pady na ceste ... :cry: na mtb aspon do mäkkeho spadnem :)
11.02.2009 - 12:48:16
00
matt zas dával ponuku ktorá sa neodmieta? už čakám, kedy začne stavať pizzeriu a odo mňa odoberať najnovšie modely obuvi od Betonelliho, Armaturiniho, Cementiho a Panelliho...
11.02.2009 - 13:09:58
00
Este mam par dotazov na vas ziletkarov...
1.ako dlho vydrzia na cestaku plaste ?(aspon cca kolko KM v priemere) ja som na svojej favoritke nikdy nemenil ale to som tam mal take hrubsie ...
2.ako dlho vydri retaz kazeta a kluky v KM ? mslim campagnolo veloce alebo aspon taky priemer
3.aky je rozdiel resp co je lepsie shimano ci campagnolo ?(nechcem pocut odpovede ze co je lepsie pizza ci hamburger ... kazedmu chuti ine to viem ale predsa nejake rozdiel tam su) mne je campa sypatickejsia hlavne povodom ze IT a nie JPN ... ale neznamena ze musi byt lepsia ...
4.je na slovensku nejaka cestna seria pretekov ako napr CMS pre MTB maratony ? resp ako je to s cestnymi pretekmi ? su tu aj nejake etapakay na styl TdF ?
5.Nikdy vas nelakal triathlon ? keby som vedel plavat dam sa nato :)

6. ospravedlnujem sa za mozno hlupe otazky ale berte ma ako babatko na cestaku(favorit sa nepocita to nemalo so ziletkou nic spolocne) ked som si tak prezeral cestaky tie drahsie tak normalne niektore ramove sady povazujem za umelecke diela ... naozaj su krasne ... u MTB je to viac o funkcnosti ako krase ....
11.02.2009 - 20:16:52
00
TAkže:
1. vydrz plášťov zalezi od vyrobcu a druhu plastu, spravneho tlaku a povrchu na ktorom jazdis...ale mne vydrzali Michelin Krylion Carbon na nasich slavnych slovenskych cestach :evil: 8 000 km. :)
No su plaste, ktore sa menia uz po 3 000 km, i menej.
2.campagnolo veloce retaz..alebo chorus ( ja mám) vydrzi okolo 4 500 km mne...ale aj to zalezi od toho ake prevody tahas a ci tahas silovo... setrenim vydrzi aj viac...ale ja aj tak po 4 500 menim, neriskujem, ze sa mi roztrhne...
3.neviem porovnat, shimano som nemal...ale campa sa mi viac paci...mnohi vravia ze ma lepsie prevody a vacsiu vydrz...ale fakt neviem objektivne porovnat
4.to si najdes na nete, nepretekám, neviem
5.mna nie...
6.oprava: favorit ma vela spolocneho so ziletkou, pretoze ziletka vznikla z favoritu...favorit je zaklad, predchodca modernej ziletky...akurat ze s dobou sa menil dizajn a material...to je vsetko...
11.02.2009 - 21:05:25
00
na zaciatok preteky :) :arrow: viewtopic.php?f=21&t=18151&st=0&sk=t&sd=a&start=30
plaste podla pouzitia su treningove aj zavodne cim viac gumy tym viac km...retaz vidis ocami a rukami kedy je ko...km nepoznam...ked menis seriozne retaz kazeta vydrzi vela tak isto aj prevodniky campa je krajsia resp stara bola 09 uz je grc...a funkcna je paradne takze nieje co riesit a je z italie
a triatlon ma nelaka lebo som cyklista to znamena ze rad jazdim na bicykli...triatlon nema s cyklistikou nic, iba na to aby si dosiel dociela zneuzijes bicykel... :) a vymysleli ho cigani :arrow: dobehli na kupalisko zaplavali a odisli na bicykli :lol: ...kazdopadne nic nemam proti ciganom ale tento vtip prischol na ich skupine :)
tak asi tolko si myslim ja
11.02.2009 - 21:10:46
00
cize plaste by mi sezonu mohli vydrzat,2x retaz,campa je v pohode tak som spokojny :wink: normalne ste ma tak nalakali na cestu ze nevem ci nepresedlam ... uvidim na jarnej klasike ... je nejaky pretek aj skor ?
11.02.2009 - 21:21:43
00
sak si pozri ten kalendar dal som ti link ...nebud zase taky pojaseny :wink: skoro v kazdom je aj Vp cize verejny pretek...to je pre tych co maju chut a bicykel...ostatne kategorie su pre tych co maju licenciu :)
11.02.2009 - 21:39:26
00
Plášte cca 10-12 tisíc, reťaz campa chorus/record 7-9 tisíc, kazeta centaur - zatiaľ cca 20 tisíc, stále OK, prevodníky podobne (môj odhad výdrže je okolo 30-35k). Voľakedy bol jasný rozdiel medzi shimanom a campou, campa sa vyznačovala tvrdosťou chodu a presnosťou radenia. Shimano malo menej čiteľné polohy, dnes je však všetko inak, povedal by som že aj naopak. Osobne sa mi vidí, že tá campa čím ďalej, tým horšie. Začalo to brzdami, pokračuje to pákami, ten ultratorque systém sa mi najskôr celkom pozdával, ale teraz vidím na ňom aj nejaké muchy.
Raz som vyskúšal triatlon, mám to ešte v pláne. Sú tam však 2 problémy pre cyklistu. Prvý - jazda na biku po vylezení z vody, vcelku nepríjemné s rizikom ochorenia pri škaredšom počasí. Druhý - prechody medzi jednotlivými disciplínami. Skús si niekedy udrieť na svojej novej žiletke 20km bomby, potom ju hoď do trávy a skús utekať :-)
11.02.2009 - 21:44:51
00
Toto je druhý príspevok, ktorý ma potešil Vieš prečo, však? :)
11.02.2009 - 21:46:55
00
co sa tyka tych pretekov chcel som si vybavit licenciu ale ze vraj ako junior nemozem byt BKP(bez klubovej prislsnosti) starsi mozu ... a kedze nie som v klube (sice som BTVT ale sme len ako OZ nie oficialne CK lebo nemame trenera ... ) cize z licencie asi nic ...
co sa tyka tej vydrze to som velmi rad lebo na MTBcku idu komponenty ovela rychlejsie retaz a plaste do 2000km atd ...
na ceste sa bojim hlavne padov .... to je dost neprijemne .... a aj dnesna premavka uz nie je bohvie co ...
11.02.2009 - 22:08:52
00
Na SZC je im úplne jedno, či máte trénera alebo nie. Stačí predložiť registráciu OZ, zaplatiť poplatok a dostanete licencie. Potrebné papiere na vyplnenie sú na stránke szc.
11.02.2009 - 22:22:17
00
jaaaaj to somm nevedel ... opytam sa predsedu ...
11.02.2009 - 22:30:50
00
ja som teda isiel iba mtb maraton a to je kulturna akcia prejdes trasu v tempe na ake zrovna mas, dojdes do ciela, das si gulas, pokecas s kamosmi, pozres kto vyhral, vyhras v tombole a prasis domov...kdezto na ceste dojdes zapises sa a ide pretekat, plus sa cely cas ssutredis aby si nepadol, pripadne niekoho nezhodil a este sa aj dobre umiestnil a dobre taktizoval, dojdes do ciela nic nevyhras, je ti na grc, prezleces a ides domov bez medaily max s par bodmi :)...takze rozdiel je tam jasny a aj v startovnom je jasny rozdiel :arrow: takze asi preto to nieje taka pohodicka :)

Nemôžeš porovnávať cestné preteky s MTB maratónom... Aj cestný maratón je spoločenská akcia, príležitosť stretnúť sa, pokecať si. A navyše si môžeš pokecať nielen v cieli, ale aj na trati. Tí, čo chcú vyhrať, sa ponáhľajú do cieľa a potom friško preč. Tí ostatní si trať pohodovo prejdú a potom posedia. Pár príkladov:
Príloha:
Komentár súboru: Schwechat
Schwechater-10.jpg
Schwechater-10.jpg 123.88 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

Komentár súboru: Morbisch
P1060993.JPG
P1060993.JPG 221.49 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Wildon
P1100624.JPG
P1100624.JPG 266.28 KiB thumb_up0thumb_down

11.02.2009 - 22:36:34
00
keyboard_arrow_up