cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
No zrovna Hoya a B+W filtre nepatria k najlacnejsim, a ak potrebujes dokonca na nejaky sirokac 77mm a navyse SLIM moze sa to dost predrazit. Neboj sa ist aj do lacnejsich, zalezi aj od toho ake sklo pouzivas ak si neni perfekcionista ani to nepoznas. Ono zas je nelogicke na zrkadlovku za 15 tisic a setovy objektiv davat 6-7 tisicovy polarizak ze. :)
15.02.2009 - 01:51:51
00
A čo povieš na tento typ ...http://www.megafoto.sk/Fomei/55-mm-cirkularny-polarizacny-filter :?:
15.02.2009 - 06:39:56
00
sHTiF nie je seťák ako seťák ;)
najlacnejšie riešenie je najširší filter aký tvoje sklá žerú plus potrebné redukcie
alebo ak nehráš až tak na optickú kvalitu ale skôr sa rád hráš tak opäť systém Cokin kde je c-pol za 72 € ale s tým adaptérom máš pokrytý široký rozsah priemerov
http://www.megafoto.sk/scat/cokin-system
http://www.mafra.sk/cokinkreativnysystem.html
http://www.cokin.com/
15.02.2009 - 09:50:57
00
Ak si začiatočník, a nemáš peniaze navyše do fotografovania, môžem doporučiť čínu, ja som vzal tento filter a môžem skonštatovať že funguje... keďže nemám s čím porovnať tak neviem posúdiť rozdiel medzi drahým a lacným polarizákom :roll:
15.02.2009 - 10:04:20
00
kiri možem ti zodpovedne prehásiť že obrovský
15.02.2009 - 11:53:02
00
Este toto stoji za zhliadnutie : http://www.digivig.cz/
Su to filtre KOOD, system rovnaky ako cokin, su dokonca kompatibilne, cena nieje az taka vysoka a podla recenzii pomerne kvalitne (hlavne prechodaky oproti cokin prechodakom). Osobnu skusenost nemam.
15.02.2009 - 12:02:20
00
bez polarizacneho filtra ani nechodim vonku fotit, ja mam konkretne nejaky rowi, co ma stalo pri pri priemere 52 mm okolo 1500,-Sk a je v pohode. Aj ked dnes by som mozno zainvestoval do B+W, resp. Hoya, kedze posledne menovany je prepojeny s Pentax-om.
O zmysle UV filtra dost pochybujem, je to zbytocne dalsi opticky clen pred objektivom zhorsujuci kvalitu obrazu ... :x
15.02.2009 - 12:20:40
00
bez polarizacneho filtra ani nechodim vonku fotit, ja mam konkretne nejaky rowi, co ma stalo pri pri priemere 52 mm okolo 1500,-Sk a je v pohode. Aj ked dnes by som mozno zainvestoval do B+W, resp. Hoya, kedze posledne menovany je prepojeny s Pentax-om.
O zmysle UV filtra dost pochybujem, je to zbytocne dalsi opticky clen pred objektivom zhorsujuci kvalitu obrazu ... :x


Vobec nie. :wink: Kebyze mas objektiv za par litrikov a nahodou ho poskriabes tak je urcite lepsie nosit tam dake UVcko radovo lacnejsie a pri poskriabani ho zahodit/vymenit ako cely objektiv. Uloha UVcka je hlavne chranit objektiv pred mechanickym poskodenim!
15.02.2009 - 12:27:57
00
kazdy objektiv stoji par litrikov, vratane setovych :) na fotak a cocky objektivu si davam sakra pozor, pouzivam krytku + skoro vzdy nosim nasadenu slnecnu clonu, a k tomu tiez casto CPL takze "nema problema"... :)
15.02.2009 - 13:00:28
00
kiri možem ti zodpovedne prehásiť že obrovský

:cry:
15.02.2009 - 13:08:20
00
marp presne ako píšeš je to zbytočný člen v optickej sustave kupiš drahý objektív zo super svetelnosťou a dodrbeš ho tým že tam treskneš UV filter celé zlé
15.02.2009 - 13:32:53
00
rasto ale co tym dodrbes? je jednoduchsie vydat niekolko stovak eur za novy objektiv nez par eur za UV filter?
15.02.2009 - 13:43:12
00
zombi pišem svetelnosť objektívu. Za 15 rokov fotografovania som ani raz nepoškriabal objektív ako na kinofime tak ani na hazikovi.UV filter na výsledu fotku nemá žiadne vplyv myslím pozitívny prečo ho použivať.Pochopim to iba u reportážnych fotografov ktorý menia neustále a v zhone objektívy a hadžu ich do brašien ako zemiaky zažil som to x krát až sa mi vlasy ježili ale jeho dopoveď bola nerieš snimka je doležitejšia ako nejaký objetív ten je už dávno zaplatený.Ak s vecami zaobchádzaš primerane jeho určeniu nevidím jediný dôvod použivať UV filter.Ono vieš pri 50 a viac litrových objektívoch platíš okrem iných veci aj za svetelnosť a to nie malé paniaze tak prečo si ju kaziť a dehonestovať UV filtrom? Ja to beriem takto ale každý samozrejme nech si spraví podla seba slobodná volba.Skrôr ten objektív poškriabeš keď ho budeš neodborne čistiť myslím prednú čočku ako to že ti tam ustrelý nejaký kamienok alebo nevie čo.
15.02.2009 - 14:05:16
00
tak pochopim napriklad v atelieri velky vyznam nema, nuz ale aky uz je ubytok svetla na uv filtri? z mojho pohladu je to zanedbatelne... ale ide aj o cistenie, no nie je lepsie cistit zaspineny uv filter nez priamo objektiv?
15.02.2009 - 14:34:53
00
palo32: kood je vynikajúci!
rasto: indoor - tam by som UV asi neriešil, pokiaľ by to nebolo v nejakom prašnom zasratom alebo inak divnom prostredí, ale vonku bez neho ani na krok... a UV filter neruinuje svetelnosť nijako výrazne, keby si napísal, že zhoršuješ ostrosť a vyrábaš parazitné reflexy tak OK (oboje je dobrým dôvodom kupovať starostlivo antireflexne vybavené modely), ale vtedy/vždy máš možnosť na ten záber, kde by to vadilo (pri zrkadlovke to v hľadáčiku vidíš, pokiaľ nie je hľadáčik typu "zatmenie Slnka") dať filter dolu
15.02.2009 - 15:40:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up