Zdrar,
mam taky mensi problem planoval som kupu RS reba ale necakane som musel znizit rozpocet :| Nasiel som slusnu akciu na recona a zaujimalo by ma ci ma zmysel ho menit za skareba(ide mi hlavne o citlivost). Vdaka. :wink:
19.02.2009 - 16:06:35
00
Uff tak pokiaľ si pamätám referencie, Indián je menej citlivý. RS máva z výroby dosť malé odpory, pre chýbajúcu negatívku bude Recon menej citlivý a pre väčší objem vzduchu menej progresívny od Reby, ale je to celkom zlatá vidla.
19.02.2009 - 16:09:40
00
tulenik : ten recon nebude mat ani pozitivnu komoru :D
19.02.2009 - 16:27:53
00
U Skarebu závisí od konkrétního modelu (tím myslím včetně ročníku).

Verze které jsou kombinace pozitivní pružina + vzduch jsou na tom s citlivostí i v originále celkem slušně, s Reconem to bude podobné.

Ale nešel bych do něj, ty tenoučké nožky jsou prostě hrozně málo, tuhost hrozná s kotouči katastrofa (pod mojemi 70kg se Skareb kroutil jako vrtule, bylo to tedy ta horší varianta, tedy s kotouči).
Dále u Skarebu, který obsahuje pozitivní pružinu je komplikace, že je většinou třeba vyměnit pružinu, aby měl rozumný průběh. Pro lehčí jezdce je ta pružina moc tvrdá a pak vzduch když se nafouká málo, tak je ok počátek zdvihu (kde to ovlivní pružina i vzduch), ale snadno chodí vidlice na doraz (konec ovlivňuje už jen vzduch).
Když se vymění pružina za měkčí, tak se může přifoukat a je dobrý počátek i konec zdvihu.

Doma ještě na jednom kole (které je už delší dobu manželky) Skareb je a je teď navíc upravený (úprava byla zlepšení citlivosti + právě výměna pružiny za měkčí). Chodem je teď super, i když zase je to jen 80mm zdvihu, takže to pohodlné být nikdy nemůže (ale v rámci zdvihu chodí super). Bohužel zůstává ta nízká tuhost, se kterou se nedá nic dělat.

Z těch dvou bych vzal raději Recon. Za cenu Recona bych ale určitě raději vzal upravený Epicon.
20.02.2009 - 12:42:08
00
ja som to z toho prispevku pochopil tak , ze toho skareba uz na biku ma ..
20.02.2009 - 12:52:48
00
Presne ako pise davhan toho skareba mam teraz.Je to rocnik 05 (80mm)...ta vidlica mi absolutne nesedi preto chcem nieco ine. Navyse som mal na ruke uz 5 operacii preto riesim hlavne tu citlivost.
20.02.2009 - 13:00:59
00
...pre chýbajúcu negatívku bude Recon menej citlivý a pre väčší objem vzduchu menej progresívny od Reby, ale je to celkom zlatá vidla...

topas píše o recone uturn, čo je pružinovka a samozrejme má aj negatívnu pružinu. a aj vzduchový recon má negatívnu komoru a vôbec by nebol menej citlivý od reby (keď neberieme do úvahy pasívne odpory), pretože tlaky v obidvoch komorách sú v prípade vzduchového recona rovnaké. navyše pri rebe vyšším tlakom v negatívke citlivosť nezlepšíš, len sa pripravíš o časť zdvihu. :idea:

k téme: tiež sa prikláňam k vyladenému epiconu z tuning-test.cz, teda ak nemáš menší rozpočet ako tých cca 200€ (cenu len odhadujem)
20.02.2009 - 13:04:28
00
Za cenu Recona bych ale určitě raději vzal upravený Epicon.


no nad tym som tiez uvazoval. Ale nad modelom 09 je lahsi a designovo krajsi. Stale sa vsak neviem rozhodnut co bude lepsie :| (zatial ten epicon 09 od M. Slanca vyhrava)
20.02.2009 - 19:05:40
00
kludne chod do toho epicona .. ja som spokojny... vidla zehli paradne ..
20.02.2009 - 21:59:48
00
ok diky za rady :) pojdem do toho epicona 09-tky z tuningtestu
20.02.2009 - 22:13:29
00
keyboard_arrow_up