tie bicykle na prepravu po meste su fajn len u nás by si videl akurat ako sa nejaký cigáni alebo ine individua na tom prevážajú a potom to odhodia dakde do potoka, alebo ho zaparkuju doma v pivnici...druha vec ze v zahranici maju cyklisti na bikovanie vlastne pruhy v širke cca 1m a viac, kdežto tuna je pruh jedine niekde na hradzi :( ked sa chcem dostat dakde do lesa tak pokial nechcem ísť po chodniku tak na ceste je to dost a drzku :x
08.01.2009 - 01:33:30
00
To poziciacanie je good idea. A toho kradnutia a pod. by som sa az tak neobaval - clovek si musi vybavit registracnu (asi cipovu) kartu a zaplatit kredit s tym, ze pri odnati biku zo stojanu tu kartu asi musi prilozit k nejakemu snimacu aby ho to zaevidovalo a rovnako aj pri vrateni. Inak povedane - vzdy sa bude vediet, kto bike nevratil a bude sa dat vymahat skoda. Ked pojdem do predajne BicyBa, tak sa popytam ci sa nieco take nechysta aj tu. Oni su dost aktivni v budovani cyklotras, pripomienkovani uzemneho planu, komunikacii s miestnymi zastupitelstvami etc.
08.01.2009 - 01:47:59
00
imho...čo sa týka budovania cyklo tras v mestach ale aj mimo miest (stále hovorime o asfaltových cestách) tak s tým je veľký problém bo soudrzi z NDR udelali chybu a v dávnej dobe výstavby neuvažovali s niečim takým ako prudky nárast cestnej dopravy a o budovaní cyklopruhov sa im asi zdalo len v tých najodvážnejších snoch, pretože väčšina ciest II a III triedy spĺňajú STN len tak tak resp ani nesplňaju súčasne STN čo sa týka širkového usporiadania komunikácie a cestách v meste ani nehovorím....rozširovanie ciest je jednou z možnosti, ale vzhľadom na to že min 90% pozemkov pod cestami II. a III. je nevysporiadaných je budovanie cyklochodníkov touto formou časovo aj finančne neúnosne riešenie.
Snaď len môžem prezradiť, že sa pripravuje vystriekanie cyklopruhu medzi Tepličkou n. Váhom a Gbeľanmy pretože tam to dovolí šírkové usporiadanie cesty a nízka intenzita dopravy vzhľadom na vybudovanie preložky cesty II/583.

P.S. V Žilinskom kraji sa vážne uvažovalo nad podporou výstavby cyklotrás (stále hovorím o cestách) ale žial neda sa svietiť. Ďalšia cesta kde je možné zriadiť cyklopruh je cesta II/487 v Turzovke ale žiaľ len v obci.
Inač podľa STN min. širka cyklopruhu je 1m, ale odporúča je 1,5m v jednom smere
howg
08.01.2009 - 05:06:08
00
biopaliva nepatria do tejto temy ale do temy o politike kedze sa hovori ze skodia ovela viac ako ropne paliva napr

http://tvojepeniaze.pravda.sk/sk_pludia.asp?c=A080114_144827_sk_pludia_p32
08.01.2009 - 07:49:22
00
Niečo o výsádzaní stromov, pekný príbeh:

http://www.plener.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=43
08.01.2009 - 15:10:40
00
No toto su riadny ochranari a este v mojej oblasti! :evil: http://www.youtube.com/watch?v=I6woGu5tQ80 A ja sa potom cudujem odkial su v lese vyjazdene take rigoly. :evil:
08.01.2009 - 18:06:25
00
Fakt pekne spracovane. A krasne videa (2007, 2008) a fotky.

www.tichawilderness.com
02.02.2009 - 00:39:34
00
No toto su riadny ochranari a este v mojej oblasti! :evil: http://www.youtube.com/watch?v=I6woGu5tQ80 A ja sa potom cudujem odkial su v lese vyjazdene take rigoly. :evil:

...tak na toto nenachádzam slov...ako sa devastuje náš milovaný Čergov...hoďte na nich sieť :!: :!: :!:
02.02.2009 - 07:55:21
00
To poziciacanie je good idea. A toho kradnutia a pod. by som sa az tak neobaval - clovek si musi vybavit registracnu (asi cipovu) kartu a zaplatit kredit s tym, ze pri odnati biku zo stojanu tu kartu asi musi prilozit k nejakemu snimacu aby ho to zaevidovalo a rovnako aj pri vrateni. Inak povedane - vzdy sa bude vediet, kto bike nevratil a bude sa dat vymahat skoda. Ked pojdem do predajne BicyBa, tak sa popytam ci sa nieco take nechysta aj tu. Oni su dost aktivni v budovani cyklotras, pripomienkovani uzemneho planu, komunikacii s miestnymi zastupitelstvami etc.
bicykle uz raz v bratislave boli.. sice zadarmo ale ktore sa neukradli sa aspon zdevastovali..
uz vidim partiu nadrbanych mamlasov ako idu okolo takeho stojanu s bicyklom a kedze im nepojde zobrat aby sa povozili (lebo bude pripnuty a bez dajmetomu tej cipovky to nepojde) tak ho aspon rozkopeme alebo rozobereme..
mozno by to kamerovy system pri stojanoch trochu zachranil..
02.02.2009 - 08:47:59
00
bicykle uz raz v bratislave boli.. sice zadarmo ale ktore sa neukradli sa aspon zdevastovali..
uz vidim partiu nadrbanych mamlasov ako idu okolo takeho stojanu s bicyklom a kedze im nepojde zobrat aby sa povozili (lebo bude pripnuty a bez dajmetomu tej cipovky to nepojde) tak ho aspon rozkopeme alebo rozobereme..
mozno by to kamerovy system pri stojanoch trochu zachranil..


ja by som to iste spravil tym chuliganom, rozkopal a rozobral
02.02.2009 - 12:55:16
00
ja by som to iste spravil tym chuliganom, rozkopal a rozobral GULE? hehe
02.02.2009 - 13:40:31
00
Parada...

http://mobil.idnes.cz/konec-nabijecek-blizi-se-doba-nevybitelnych-mobilu-fwq-/mob_tech.asp?c=A090313_105946_mob_tech_jm
16.03.2009 - 10:38:02
00
Ak to bude realita za dva roky, tak zjem hadovi nohy :D
16.03.2009 - 11:55:33
00
keyboard_arrow_up