Zdravim vsetkych...
Chalani viete mi poradit ako spravne nainstalovat tachometer na byke,tak aby co najpresnejsie ukazoval...?Kde mam uchytit magnetku na spice(blisie k naboju alebo naopak co najdalej)zo senzorom?Ci mam odmerat obvod kolesa a tak ho nadstavit?Ked soim zmeral koleso vyslo mi 2080 mm ale ked som sa riadil podla gumy vlasne co je na nej napisane 26 x 1.90 vyslo mi podla tabulky co som dostal k tachacu 2073 mm.Poradte chalani lebo som stoho magor... :roll:
07.07.2006 - 10:00:24
00
Je uplne jedno ci das snimac blizsie ku stredu alebo ku rafiku, bude to merat stale rovnako. Dolezite je aby si nastavil dobre vzdialenost medzi snimacom a magnetom, aby to spolahlivo snimalo.
A do tachaca zadaj namerany obvod, nie tabulkovy, bo vidis ako sa tie hodnoty lisia.
07.07.2006 - 10:28:59
00
Je uplne jedno ci das snimac blizsie ku stredu alebo ku rafiku, bude to merat stale rovnako. Dolezite je aby si nastavil dobre vzdialenost medzi snimacom a magnetom, aby to spolahlivo snimalo.
A do tachaca zadaj namerany obvod, nie tabulkovy, bo vidis ako sa tie hodnoty lisia.
Takze mam normalne odmerat obvod kolesa metrom?Nemam pozerat na gumu 26 x 1.90?Aka by tam mala byt vzdialenost aby to nebolo prilis blizko alebo naopak prilis daleko?Vdaka za pomoc.
07.07.2006 - 10:47:58
00
Ak si dostal ku tachacu aj navod, tak tam by malo byt napisane aka ma byt vzdialenost snimaca a magnetu. Malo by to byt myslim 2-3mm, ale myslim ze cim blizsie tym lepsie, ale zas aby ti to o seba nesuchalo.

Obvod kolesa meraj tak, ze si spravis na plasti z boku kriedou rysku, tiez spravis rysku aj na zemi. Potom tieto rysky zarovnas k sebe, prejdes jednu otocku kolesa a zmeras vzdialenost na zemi, ktoru si presiel. Sprav to aj viackrat aby si to mal co najpresnejsie a ak sa to bude lisit, vypocitaj aritmeticky priemer.
07.07.2006 - 10:55:46
00
Ak si dostal ku tachacu aj navod, tak tam by malo byt napisane aka ma byt vzdialenost snimaca a magnetu. Malo by to byt myslim 2-3mm, ale myslim ze cim blizsie tym lepsie, ale zas aby ti to o seba nesuchalo.

Obvod kolesa meraj tak, ze si spravis na plasti z boku kriedou rysku, tiez spravis rysku aj na zemi. Potom tieto rysky zarovnas k sebe, prejdes jednu otocku kolesa a zmeras vzdialenost na zemi, ktoru si presiel. Sprav to aj viackrat aby si to mal co najpresnejsie a ak sa to bude lisit, vypocitaj aritmeticky priemer.
Pecka...Dik za pomoc...
07.07.2006 - 10:58:23
00
mozes pouzit aj metodu krajcirskeho metru ale nezabudni merat pri nahusteni pneumatik na ktorych budes jazdit a meraj pri zatazeni bicykla myslim tym ze si to odmeraj vtedy ked na nom budes sediet ja som si myslel tiez ze to bude zanedbatelny rozdiel ale nebolo to celkom tak
07.07.2006 - 21:16:42
00
Čiže modifikácia Mareka65 - neurobíš čiaru na boku plášťa ale na behúni, sadneš na kolo a kúsok sa prevezieš. Minimálne 2, ale možno aj viac čiar, nájdeš na ceste - no a tie potom zmeriaš. Odchýlka 7 mm je asi 0,3%, čiže na 100 km bude rozdiel 300 metrov.
07.07.2006 - 21:36:01
00
Čiže modifikácia Mareka65 - neurobíš čiaru na boku plášťa ale na behúni, sadneš na kolo a kúsok sa prevezieš. Minimálne 2, ale možno aj viac čiar, nájdeš na ceste - no a tie potom zmeriaš. Odchýlka 7 mm je asi 0,3%, čiže na 100 km bude rozdiel 300 metrov.
Kde je to behun,stred pneumatiky?Cim mam urobit ciaru aby to bolo vidiet na ceste?

mozes pouzit aj metodu krajcirskeho metru ale nezabudni merat pri nahusteni pneumatik na ktorych budes jazdit a meraj pri zatazeni bicykla myslim tym ze si to odmeraj vtedy ked na nom budes sediet ja som si myslel tiez ze to bude zanedbatelny rozdiel ale nebolo to celkom tak
A vydlicu mam mat zamknutu alebo odomknutu ked to budem robit...?Aj to ma nejaky vpliv,ci nie?
08.07.2006 - 10:12:45
00
Tu ciaru sprav na boku plasta. Inak mozes to robit aj podla ventilku, ja som to vzdy robil tak, ale vtedy sa nemusis az tak presne trafit na milimetre.
A ci budes mat vidlu zamknutu alebo odomknutu mas uplne jedno. Ono aj tak sa to neda nastavit uplne presne lebo niekedy jazdis na maksej gume, niekedy zas tvrdsej, tak vtedy su tam nejake malinkate rozdiely takze sa s tym az tak netrap.
08.07.2006 - 11:12:59
00
Za mojich mladých čias sa v škole používala na písanie na tabuľu krieda. Tá je na takéto účely vhodná.

Behúň je to, čím sa guma dotýka zeme, po čom sa jazdí. Bočná strana sa nazýva bočnica a to, čo sa dotýka ráfika je pätka.

Obvod kolesa je rovnaký, či máš uzamknutú vidlu alebo nie. Ale je rôzny pri rôzne nafúkaných gumách a pri rôznej záťaži a samozrejme aj pri rôzne zjazdených gumách.
08.07.2006 - 22:04:11
00
Aky mas ten cyklocomputer?
11.07.2006 - 19:02:25
00
keyboard_arrow_up