Caute, niekedy v lete chystáme výjazd na MH. Začiatok v Kuneráde. Chcem poprosiť tamojších bikerov o nejaké info. Napr. čo ochranári ? Na mape je hrebenovka značená ako cyklotrasa, je aj v reále? Medvede majú radi bikerov ?/nie k obedu/. A podobne.Dik
31.03.2009 - 11:41:00
00
Tato cast MF je len CHKO a nie NP, takze ochranari ziadny problem. Hreben je technicky narocny asi ako hreben Povazskeho Inovca.

Jeden offtopic: foto 2 - je to tvoj zapis?
viewtopic.php?f=10&t=17859&st=0&sk=t&sd=a&start=748

PS. Ak pojdete, daj vediet, by som sa mozno pridal.
31.03.2009 - 12:10:49
00
Medvede??? Sú tam iba mačičky,,, :lol:
31.03.2009 - 12:35:57
00
Tato cast MF je len CHKO a nie NP, takze ochranari ziadny problem. Hreben je technicky narocny asi ako hreben Povazskeho Inovca.

Jeden offtopic: foto 2 - je to tvoj zapis?
viewtopic.php?f=10&t=17859&st=0&sk=t&sd=a&start=748

PS. Ak pojdete, daj vediet, by som sa mozno pridal.


Ano je to odo mňa. Krásna spomienka. Ked pôjdeme určite Ti dám vedieť.
A mimochodom ked čítam to čo napísali tie baby po mne, som podozrivý z robenia bordelu v lese.
Nepamätám sa čo sa stalo pred 14 rokmi, ale nezvyknem to robiť teraz a ani vtedy.
31.03.2009 - 12:41:20
00
Medvede su tam, ale nestretnes ich pokial nebudes liezt do ich brlohov, cez mladiny, skal, jaskyn, nepristupnych miest a pod...musis byt videni a musia ta vidiet, aby ste sa nestretli. pokial ta nevidia, aspon obcas piskni, zaspievaj si, nadaj a pod..
Najlepsi pristup na Martinky z Kuneradu z bikom je od kuneradskeho zamku po zvazniciach s napojením sa na modru znacku tusim na sedlo pod Hornou lukou.
Ochranari ti nepovedia nic, kedze nie si v NP, ani v rezervacii...
Ludia a turisti nepovedia taktiez nic, pokial nebudes drzo a nebezpecne jazdit po "ich" turistickych chodnickoch. Problemom su len 4kolkari a motorkari, ti su ako mor, nevazia si prirodu..
31.03.2009 - 12:51:27
00
A toto je to miesto:

Prílohy:

DSC00058.JPG
DSC00058.JPG 316.25 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2009 - 12:52:05
00
2Sylvatic: Dik, dúfal som v niečo také /až na motorkárov/. Trasu mám naštudovanú po tých zvážnicách z Google Earth. Ak je to tam len z časti také pekné ako to vyzerá na googli a na priložených fotkách, tak to bude Bomba.
31.03.2009 - 12:57:24
00
nebude tá hrebeňovka z Kuneradu krátka? ja byť tebou prejdem do Rajeckej Lesnej a dám si to od Vríčanského sedla, resp. sedla pod Úplazom...tam je prístup jednoduchý, v podstate po zvažnici...

Prílohy:

hole.JPG
hole.JPG 315.75 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2009 - 13:03:08
00
Bomba je vsade v lese, lepsie vypadnut do lesa ako sediet v meste...tych tras na Martinky je neurekom...brutal kombinacia s kuneradom a zvaznicami je aj lesna cesta zacinajuca na konci kamennej poruby (vedlajsia dedina cez kopec blizsie k Rajcu) a je tam tzv. konsticka dolina, ked pojdes nou az na zaver, dostanes sa na sedlo Racovo a odtial prejdes (cca 950mnm) na kuneradsku stranu (doliny), podla dobrej mapy si mozes vybrat kadial chces dalej pokracovat, ci dole k zamku bystricskou dolinou resp. svitacovou, ale slapat dalej na sedlo pod Hornou lukou. Mas na vyber aj sedlo Marikova 990mnm (tu je vsak treba zosadnut a ist cca 30min. pesi strmo hore). Ale pozor konstickou dolinou je dost pusto ist samemu (raz v lese utekali ponad cestu dive svine, nestretnes tu nikoho), pekna dolinka najma na konci s lukami, ale opat treba aj slapat pesi najma zaver..ale stoji to zato..treba pozriet mapu a vybrat si tu najlepsiu volbu..
mnoho bikerov chodi aj z turia na martinske, alebo od strecna resp. stranav na sedlo Javorina (blizko je Polom) a po zvazniciach najprv dole a potom asfaltkou na martinky k vysielacu Krizava..
Osobne by som isiel z martinskej strany na Krizavu a potom po hrebeni a nejakou cestickou (napr. aj zo sedla pod Hornou lukou) dole do Kuneradu.
Ved pozri si forum: sukromne akcie a vyjazdy - bikovanie v okoli Ziliny, tam sa nechaj inspirovat, popripade vo fore: martin a okolie...
31.03.2009 - 13:09:40
10
Super, dík za tipy. Chcem ísť aspoň na Minčol a späť a ak to bude málo tak napr hrebenom na Hnilickú Kýčeru. Ved uvidím na mieste.
31.03.2009 - 13:36:45
00
Tato cast MF je len CHKO a nie NP, takze ochranari ziadny problem...

Martinské Hole nie sú ani CHKO, je to len časť Malej Fatry, konkrétne lúčanská a tá známejšia kriváňska patrí do NP. Oddeľuje ich od seba Váh > Domašínsky meander.

Ak už niekto spomínal, tak :oops: ... nečítal som všetko.
31.03.2009 - 13:57:40
00
... Trasu mám naštudovanú po tých zvážnicách z Google Earth...

Ak by sa zvaznice skryli v lese treba pozriet aj sem:
http://wags.nlcsk.org/LC/Default.aspx
31.03.2009 - 13:59:24
00
Konsticka/Hluchá dolina je pekná, ale je lepšie ňou ísť smerom dole, lebo popod Rácovo a Usypanú skalu sa ido po/popri potoku. Ísť do sedla Maríková turistickou trasou - hnusný výšľap :twisted: - neodporúčam, to radšej obchádzkou po zvážnici na hrebeň povyše Maríkovej (bližšie k Martinským holiam).
Ak som dobre pochopil, tak chceš ísť z Kunerádu na M.hole a Minčol - chceš sa do Kunerádu aj vrátiť, resp. chceš ísť tam aj späť po hrebeni alebo urobiť okruh, alebo ti je jedno kde skončíš?
Ak okruh, tak Kunerád-Minčol sa dá prejsť cez Medzihorskú dolinu, prekrižuješ zelenú, krátkym singlom na zvážnicu. ktorou sa napojíš na žltú na Minčol.

Prílohy:

120_mala_fatra_martinske_hole.jpg
120_mala_fatra_martinske_hole.jpg 573.79 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2009 - 14:19:06
00
RaBa: a nie je aj tazko prejazdny teren z konca medzihorskej na sedlo? (na zel. zn.?), mylsím tych cca 300-400m hore cez mlady porast plny medvedov?
Viem, v Kunerade smer sedlo Marikova je humus pre bikerov, strmak ako hrom, ale vsade sa taha bike..aj od turskej doliny na Skalky od poľ. chatky, aj od medzihorskej, aj od visnoveho, vsade, viac ci menej...
ale v podstate s tebou suhlasim, trasy si mu dal dobre, len si vybrat..a k tym Konsticiam este: mas pravdu je to taky blby usek po potoku, kamenoch, ale zaver cez luku je fajn na sedlo..
31.03.2009 - 14:25:23
00
V niečom máš pravdu - z konca Medzihorskej na zelenú je to podobný výšľap ako na Maríkovú, ale nie je to cez "mladý porast" lebo tam je zvážnica, ktorou ťahajú drevo. Smerom dole bola minulý rok dokonca aj zjazdná. Tlačiť hore, to je peklo :twisted: ale aj to treba.
31.03.2009 - 14:32:29
00
keyboard_arrow_up