Caute. Premyslam medzi tymito dvoma bikami:
1. http://www.merida.sk/prodej/Crossway-TFS-300-Sport-V
2. http://www.suncycle.sk/index2lapierre.php?nazov=CRONO%20Pro&id=1152&extra=1
Cenovo su priblizne rovnake s tym rozdielom, ze tu Meridu viem kupit v Kosiciach a ten Pells len objednat cez internet. Chcem robit cykloturistiku, sem-tam lesne cesty. Objektivne ktory je lepsi? Dikes
06.04.2009 - 07:29:30
00
Ja mam meridu crossway 8500, po 2 rokoch som dal len deore xt prehadzovacku a ficim na nom doteraz, co je cca 4 a pol roka, kamos ma merida matts TFX 300 D...obaja spokojnost maximalna, odporucam merida
06.04.2009 - 16:25:11
00
Oba sú dobré. Ak však nemáš možnosť vyskúšať toho Pell´s-a v nejakom obchode, aby si presne vedel veľkosť (o pocitoch z posedu a celého biku už ani nehovorím), tak radšej Meridu.

hrabynko: TFS, nie TFX. :wink:
06.04.2009 - 19:15:53
00
Dakujem za nazory. Naozaj toho Pellsa nemam moznost vyskusat. Problem je, ze ani Meridu nemaju na predajni a musel by som ju objednat, pretoze predajna mi ho na vyskusanie nedovezie. Cize asi nebudem mat moznost vyskusat.
A este nazor na Apache Kolla 2007. Viem ho kupit za 16k v Poprade. Toto som nasiel v popise:
Rám: Alloy 6061 D.B.
Vidlice: SR NCX-D-LO
Převodník: Shimano Deore
Střed. Osa: Shimano BB UN 26
Řazení: Shimano Deore
Měnič: Shimano Deore LX
Přesmyk: Shimano Deore
Kazeta: Sram PG-950 11-32/9
Řetěz: Shimano HG-53
Brzdy: Avid Single Digit 3
Přední náboj: Shimano HB RM 60
Zadní náboj: Shimano FH RM 60
Ráfky: Mach M 210 B.O.S.
Pneu: Ritchey Comp Speedmax 700x35
Pedály: Xerama SP 910S
Řidítka: Ritchey Comp Rizer
Představec: Ritchey Comp Adj.
Sedlovka: Ritchey 27,2
Sedlo: WTB Speed V Comp

Este raz vdaka
06.04.2009 - 20:56:10
00
V podstate to máš jedno. Všetky 3 sú +- vyrovnané (+ ani - nie sú výrazné). Šiel by som teda podľa dizajnu, podľa pocitu z posedu (ak sa dá vyskúšať) a podľa ceny, za akú vieš daný bike kúpiť.
07.04.2009 - 09:35:34
00
Dakujem za nazory. Naozaj toho Pellsa nemam moznost vyskusat. Problem je, ze ani Meridu nemaju na predajni a musel by som ju objednat, pretoze predajna mi ho na vyskusanie nedovezie


Tento prístup ma vždy irituje... Prečo mi je ochotný viedenský obchodník poslať bicykel na stredné Slovensko s tým, že ak mi nesadne, tak mu ho môžem poslať späť? Prečo Tanadsport v Banskej Štiavnici môže doviesť z veľkoskladu bicykel (úplnou zhodou okolnosti tiež Meridu Crossway, ale lacnejšiu verziu) s tým, že ak sa mojej žene nebude hodiť, tak nevadí, nechá ju na predajni? Tak prečo došľaka to nemôže urobiť aj iný obchodník? Toto je ešte stále socializmus ako delo ... :-(

Sorry za off topic, aj keď až tak off topic to nie je, keďže práve tiež kupujeme Crossway...
07.04.2009 - 21:02:40
00
keyboard_arrow_up