Poutieraš pekne a hotovo.
12.04.2009 - 20:36:49
00
Ja použivam Valvoline Silicone Spraya je to lepšie ako nič.
12.04.2009 - 20:48:30
00
Vavoline používam aj ja, no priznám sa, že teraz moc nemažem. Vidlica trochu púšťa olej cez semeringy, tým pádom je vidla dore premazávaná. Prebytočný olej z bordelom zotriem, očistím semeringy a ide sa ďalej niekedy premažem.
12.04.2009 - 21:28:07
00
Miro, mohli by sme možno prebrať tému prevádzková údržba Foxov - čistenie a mazanie prachoviek, servisné intervaly, etc. Ty máš asi najviac skúseností...
12.04.2009 - 21:33:51
00
No sú tu ľudia, čo jazdia oveľa dlhšie ako ja. :wink:

Najideálnejšie je očistiť prachovky po každom výjazde, mazať záleží od vidlice. Ako som písal ja nemažem takmer vôbec.
Kto maže pravidelne, najlepšie je po očistení semeringov nastriekať olej, prepružiť pár krát a prebytok oleja zotrieť. Samotné čistenie semeringov závisí od ich stavu, ak je na nich iba prach ideálne je nastriekať ich prepružiť a špinavé stopy utrieť. Ak je však na nich väčšia kôpka špinavého oleja/blata tak opatrne očistiť od hrubých nečistôt a dokončiť predchádzajúcim spôsobom.
Dnešné semeringy sú na tom konštrukčne lepšie ako pár rokov späť a neprepustia do vnútra takmer žiadne nečistoty. Prkaticky olej je ideálne vymeniť po roku jazdenia. Ani po tomto období však neobsahuje nejak veľa nečistôt a je v relatívne dobrom stave.

Tieto hodnoty ako čistiť vidlu po každom výjazde alebo meniť olej cca po 100 hodinách jazdenia sú len doporučené, a ak neočistíš vidlu po troch výjazdoch alebo nevymeníš olej po 150 hodinách pravdepodobne sa nič nestane. Ale náhoda je holt blbec. :?
12.04.2009 - 21:46:45
00
no :D kterak tulýs prerazil Rebu po 1000 km :D keď som v Dubnici v zjazde z ... (kopec za Baske, hore kríž) zistil, že vidla je nejaká... morálne pokleslá (skrátený travel) a dole som zistil že ani nelockuje - to bola kua náhoda :D
to som si všimol, že ten olej čo vyslzí cez semeringy dosť úspešne vytláča svinstvo von, takže otázka sa týkala toho, že ako dlho to vydrží bez domazania
12.04.2009 - 22:35:33
00
Myslím že ti pretiekol olej z MC do spodných nôh. Ale morálne pokleslá bola pravdepodobne už skôr, možno v menšej miere.

Inak teraz Floata nemaže?
12.04.2009 - 22:41:38
00
Presne ako vravíš, pretesnenie to vyriešilo.
A Floatka maže, teda o dosť viac ako Reba, tá skoro vôbec, však preto som sa pýtal.
12.04.2009 - 23:13:20
00
Lopovi akurát Floatka pustila. Teda tesnenie na vzduchovom piestiku.
Postupný únik tlaku z komory, opätovné dofukanie a prešlo to do takej miery, že pod piesom vo vonkajších nhách bol taký tlak, že začalo vytláčať semering (pravdepodobne pri pružení, tlak fúkal cca 50 psov). Ide to na reklamáciu, myslím, že to niekde aj spomínal tu na fóre.
12.04.2009 - 23:27:52
00
keyboard_arrow_up