ja len pripomeniem, že na tej fotke kde je tá kazeta je aj sťahovák, čiže mládencovi chýba už len bič a má po probléme...nechcem si ani len predstaviť, čo robil tým kladivom... :roll:

MarcoX, ak sa niečomu nerozumieš, tak sa do toho nerýp :!: a s tým jazdením na zadnom kolese... :cry: :cry: :cry:
16.04.2009 - 07:27:22
00
jezus: prijmem tvoje úprimné ospravedlnenie :mrgreen:
16.04.2009 - 08:53:09
00
mar_tin, uprimne sa Ti ospravedlnujem. :) Ale aj v buducnosti sa budem snazit nepodcenovat a naivne verit v ludske vedomosti/schopnosti a to napriek tomu, ze vyznavam rovnaku filozofiu ako Greg House, teda ze vsetci klamu! :P
16.04.2009 - 12:45:39
00
zapoj rozum a ten byc si vyrobis aj doma :lol:

btw kazetu zhadzujem dole uz niekolko rokov iba pomocov handry a ked to neslo stacilo spravit vacsiu paku na kluci
16.04.2009 - 15:36:06
00
Vidim, ze si myslite, ze som uplny debil mam vsetko potrebne naradie okrem bica. Mam naradie, ktore snad ani v tom servise nemaju. Btw naschval som tu fotku odfotil s tym klucom. Nic nepomohlo robime to dvaja ani velka paka ani velke kladivo ani handra kompletne obmotana o koleso ani velka sila je to zlisovane napisal som, ze som to spravil bez toho. Diky za pomoc, ktoru som nakonec obisiel (potrebovla som hlavne vedet ze existuje nejaky bic o ktorom som este nepocul) Teraz si spominam, ze starsi bike som spravil s handrou a islo to, ale to som nejazdieval po zadnom a nebol z druhej ruky od chalana co robil to co ja . Kto to chce moze si vypocitat aj o ake sily sa jedna a pochopi, ze jazda po zadnom kolese sa normalnej jazde zatazenim nevyrovna.


Naposledy upravil MarcoX dňa 16.04.2009 - 16:23:33, celkovo upravené 1 krát.

16.04.2009 - 16:20:56
00
akoze stale nechapem co ma jazdy na zadnom spolocne s kazetou (teda hlavne so zatziahnutim kazety)
16.04.2009 - 16:23:27
00
Jazda na zadnom nic ale nejak sa nato zadne musim dostat
16.04.2009 - 16:24:52
00
Uz mi konci trpezlivost a to si myslim, ze som relativne trpezlivy. Nemam rad, ked niekto pise hluposti a to so zatahovanim kazety pri davani na zadne je najväcsia hlupost aku som v poslednom case cital a pocul. Dam Ti jednu dobru radu: Ked nevies, tak nepis a aspon sa nestrapnis. Aj ked budem tri roky jazdit po zadnom alebo budem kazdych 25 metrov davat bike na zadne, tak to nema ziadny vplyv na utiahnutie kazety poistnou maticou. Pre Teba plati jedine - nerob comu nerozumies a ked nemas "byc" (Samalama je fakt tvrdy chlap) :) tak chod do servisu skor ako to znicis. :idea:
16.04.2009 - 17:14:09
00
Jazda na zadnom nic ale nejak sa nato zadne musim dostat

takze...
1. nemyslim si, ze na kazetu posobia vyrazne vacsie sily ked davas bike na zadne ako ked davam prudky vyslap na tazkom prevode

2. aj keby prvy bod neplatil tak to nema nic so zatiahnutim kazety...ono totizto kazeta sa opiera o drazky na orechu a poistnym kruzok ju drzi aby sa z orechu nevytiahla...teoreticky by sa malo dat jazdit aj bez zatocenej kazety ale prakticky by to az take ruzove iste nebolo ...ale este raz to, ze posobi na kazetu velka sila ti moze prinajhorsom zdeformovat drazky na orechu (odtocit by to malo ist rovnako iba by nemusela ist kazeta z orechu hladko stiahnut)


a ked to nemas nastudovane alebo v reale odpozerane ako to funguje tak nepustaj taketo nepravdive tvrdenia...niekto menej skuseny by ta mohol zobrat vazne
16.04.2009 - 17:27:54
00
Problem so zatahovanim bude predpokladam len v tom, ze nevie aky je rozdiel medzi kazetou a klasickym viackoleckom, ktore sa srubuje priamo na naboj .

Nic nepomohlo robime to dvaja ani velka paka ani velke kladivo ani handra kompletne obmotana o koleso ani velka sila je to zlisovane napisal som, ze som to spravil bez toho.


Ziadnu velku silu nemozes vyvinut, pokial nemas zaistenu kazetu , v tom ti handra bohuzial nepomoze , ak nemas bic tak jedine stara retaz
16.04.2009 - 17:58:46
00
Viem ale nejak sa to predsa tak natvrdo dotiahnut muselo ze ani kladivo nezabera
16.04.2009 - 18:19:31
00
co robis tym kladivom? zajdi radsej do servisu
16.04.2009 - 18:22:39
00
kladivo? hmm...destrukcne metody? :lol:
16.04.2009 - 18:25:28
00
posledný pokus: http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/vymena-kazety
16.04.2009 - 18:25:44
00
Klepem na ten zavit axialnou silou a potom so zasunutym klucom momentom. Nahrievam a nic ale jak som uz povedal nerieste to je to tam fakt nasilu a nechce sa mi verit, ze kgbckari by to tak rucne dotiahli. Urobil som to aj bez toho.
16.04.2009 - 18:31:09
00
keyboard_arrow_up