kimlo jasan, bolo to cca 9 km
08.04.2009 - 13:03:02
00
Akurát som to poslala do Pieskoviska - tlačila som zo sobotného Uphillu cca. z polovice zjazdu na Ahoj až k Figaru...zradili brzdy...Už prvý raz na štart som zjazdovala ako staré hrdzavé táčky, kotúče vrešťali a celým zadkom trhalo...pri zjazde smerom domov to už tak trhalo, že som čakala, kde ma to vysadí zo sedla...ono to začalo blbnúť už deň pred Uphillom, pri zjazde asfaltkou z Kamzíka, ale tá je hodne hnusná, nedalo sa rozoznať, či to je tlmič, ale už to tŕplo. Ale už som bola včera u brzdára, to bola fachmanská robotička, teraz to brzdí ako zamat a sú na nepoznanie.Akurát na to, že mám bajk 4 mesiace, som si urobila škaredý názor na pôvodné nastavenie z domovskej predajne... :evil:
08.04.2009 - 13:39:24
00
stala sa mi pred pár rokmi taká sranda. Išli sme z BB cez Môlču na Poniky, po lesnej a ako sme vyšli z lesa na asfaltku, tak sme sa pekne rozbehli po ceste na Poniky. Predtým som tam nikdy nebol a tak som netušil čo bude nasledovať :mrgreen: . Tachometer som nechal doma a tak som nevedel ani akou rýchlosťou idem, len všetko naokolo tak pekne fučalo (kamarát na svojom nameral 57 km/h) ja som šiel za ním a netušil ako bude cesta vyzerať. Kochal som sa krajinou a pasúcimi sa kravami.Bola to chyba. Nasledovala prudšia zákruta, ktorú som už nestihol vytočiť. Nechcel som zabrzdiť na fleku aby som nedostal v tej rýchlosti šmyk a neodral si bok o cestu a tak som pribrzdil o trochu menej. Na prechode z asfaltu na trávu som preletel ponad rajdy( a aj spolu s celým bicyklom a ocitol sa o asi 3 metre v kríkoch). Cítil som len hrknutie mozgu a na chvíľu som nechápal čo sa stalo. Hneď na to na mňa kamarát volal či žijem, a ja som mu našťastie odpovedal.
Celý doškriabaný od kríkov som sa postavil že teda pôjdeme, ale to som netušil že niektoré súčiastky nebudú také ako predtým :lol: . Totiž riaditká pracovali nezávisle od kolesa a boli zvláštne ohnuté do jednej strany (ľavej). To preto lebo som pri páde zohol a nalomil oceľový predstavec (taký ako na starších bicykloch, nie tieto nové predstavce). A tak mi neostalo nič iné ako do BB bicykel tlačiť (aspon že to bola krátka trasa). Mal som však motiváciu- prichádzajúcu búrku ktorá bola stále bližšie a hromy, ktoré boolo počuť čoraz častejšie. Hneď ako som prišiel domov, ani bicykel som nestihol odložiť, sa spustil strašný lejak. Mokrý som vbeho dnu a bol šťastný že som doma.
A na druhý deň dávali v správach, že pri búrke na Ponikoch zabil blesk 17 kráv.

a odvtedy, milé deti, radofunny jazdí maximálne 40km/h a neobzerá sa po kravách v neznámom teréne :lol:

Prílohy:

Accident.jpg
Accident.jpg 120.29 KiB thumb_up0thumb_down

08.04.2009 - 17:48:58
00
dnes.. nastastie cestou domov sa mi uvolnila kluka :x
08.04.2009 - 18:42:11
00
minulu jar priblizne 20 km kolobezkovania so zlomenou patkou , prava noha na lavy pedal a odrazal som sa lavou nohou (dokopca to kupodivu nefungovalo az tak dobre a miestami som musel i potlacit:) , celkom to slo, len poniektori okoloiduci nechapali :)
08.04.2009 - 19:15:54
00
to je super.
kazdy tu, byva v blave, a vie aka je to vzdialenost...

ja chodim peso z ulice Komenskeho na namestie Dr. A. Schweitzera... v Starej Turej... dufam ze kazdy vie aka je to vzdialenost :roll:

Ja viem :mrgreen:

No posledne som tlačil,teda hore kopcom,dolu som sa viezol,keď som minulý rok urval pätku,ale mal som to len nejakých 5 km ,ináč by som bol skrátil reťaz a spravil singel :mrgreen: ,tak ako raz na synátorovom.Vždy nosím v cameli vercajch takže nebol by to problém.Teda nechápem ako môže niekto jazdiť aspoň bez lepenia a náhradnej duše :roll:
08.04.2009 - 20:31:20
00
Ja som dostal túto nedelu defekt a tlačil som presne 4.98 Km...naštastie všetko bolo dole kopcom. Idem hore ako vúl a teším sa na zjazd a pichnem... :mrgreen: Samozrejme som nemal pumpu, výbavičku...Ale už mám...
08.04.2009 - 20:37:43
00
Ja som túto zimu na rannom asfaltovom výjazde dostal defekt (skôr pretrhnutý ventil, zadné koleso), náhradná duša mi nešla nafúkať :D . Lepiť sa to nedalo a v tej zime by som to ani nerobil. Tak som cca 9 km po rovnej asfaltovej ceste išiel na biku s vyfučaným zadným kolesom, ten zvuk bol strašný, pri sídlisku kde bývam, sa len ľudia otáčali, že čo to ide :D Tlačiť som nechcel, lebo som sa ponáhľal do školy.
Koleso zatiaľ funguje.

Druhá blbá situácia sa mi stala cca 34 km od domu (na Konských hlavách), kde mi nejaký konár ohol pätku rámu v smere do kazety, čím sa zablokovalo koleso. Už som sa tešil na to ako si pochodím, ale našťastie sa mi to podarilo vyrovnať a s nalomenou prehadzovačkou prísť miernym tempom domov.

Takže tlačenie ma zatiaľ obchádza. :wink:
08.04.2009 - 21:34:27
00
Ja som túto zimu na rannom asfaltovom výjazde dostal defekt (skôr pretrhnutý ventil, zadné koleso), náhradná duša mi nešla nafúkať :D . Lepiť sa to nedalo a v tej zime by som to ani nerobil. Tak som cca 9 km po rovnej asfaltovej ceste išiel na biku s vyfučaným zadným kolesom, ten zvuk bol strašný, pri sídlisku kde bývam, sa len ľudia otáčali, že čo to ide :D Tlačiť som nechcel, lebo som sa ponáhľal do školy.
Koleso zatiaľ funguje.

Druhá blbá situácia sa mi stala cca 34 km od domu (na Konských hlavách), kde mi nejaký konár ohol pätku rámu v smere do kazety, čím sa zablokovalo koleso. Už som sa tešil na to ako si pochodím, ale našťastie sa mi to podarilo vyrovnať a s nalomenou prehadzovačkou prísť miernym tempom domov.

Takže tlačenie ma zatiaľ obchádza. :wink:
no mas stastie, ale to stym vyfucanym kolesom by som svojmu biku nespravil :)
08.04.2009 - 22:02:02
00
Bol som si vedomý všetkých možných dôsledkov, ale čas bol neúprosný. Plášť drží doteraz.
Ponaučenie: "Neísť sa bicyklovať, keď je málo času"

PS: necituje sa posledný príspevok.
08.04.2009 - 22:24:47
00
dneska som zahajil sezonu dojazdov peso domov ked som musel tlacit asi 12 KM
09.04.2009 - 12:46:08
00
co si ja pametam tak zatial som tlacil bike domov (alebo do ciela v druhom pripade) 2 krat
1. este na starom biku (vtedy uplne novy) som tlacil asi 4-5km kvoli defektu a nic som nemal zo sebou
2. na pretekoch na Poraci kde som 2 krat pichol a druhy sa mi uz nechcelo lepit kedze som bol asi 1,5 km pred cielom tak som to dotlacil a este ma aj diskvalifikovali :roll:
09.04.2009 - 12:52:29
00
preco diskvalifikacia?
09.04.2009 - 13:06:56
00
Ja som musel tlacit najviac asi 30 km z Tvarožnej lhoty (ČR) do Senice (SR). Najhoršie na tom bolo, ze som nemal ani dusu, pumpu, lepenie ale ani mobil, proste nič. 8)
21.04.2009 - 21:59:00
00
keyboard_arrow_up