Po včerajšej skúsenosti s neznámymi "bajkermi" na chodníku z Alpinky do Čermeľa by som chcel poprosiť o trošku ohľaduplnosti. Na chodníku, kde cez víkend za pekného počasia sa dá stretnúť polovica Košíc - bajkeri, turisti, psíčkári, rodiny s deťmi (chýbajú už len korčuliari), sa:
1. nejazdí na plné gule - na to je dosť cestičiek ďalej od ľudí
2. keď niekoho predbieham, tak zakričím aspoň "uhni", "vypadni", prípadne "ďakujem", ako to robím ja. V prípade, že je niekto hluchonemý, tak by mohol aspoň hlasno prdnúť alebo grgnúť.
Ďakujem.


na podobne pripady je skvely vynalez zvany zvoncek. v zahranici sa ustalilo kricanie "On your left" pri predbiehani. ale suhlasim s tebou. cez vikendy je tam sem-tam dusno, ale o to ide nie? az pri zaplnenom chodniku sa vsetci naucia ako maju naozaj jazdit na obojsmernej cykloceste :)
27.04.2009 - 10:14:06
00
Je to jednoduché, keď je pekný víkend - zásadne obísť bankov, alpinka a spol...
je to tam preplnené autíčkármi a inými "turistami".- strach a hrôza-.
a jasne aj blbcami na bikoch čo kľučkujú medzi týmito rýchlosťou 40 km/hod a viac.
A ďalší prípad je spustiť sa z lajošky keď je to tam preplnené chodcami, dôchodcami atď
aspoň 50 km/ hod a revať na všetkých že ja som ten frajer čo ide dolu.
:evil:
27.04.2009 - 15:38:46
00
aj taký sobotný výletný rozkekešený pudlík na tom rapkajúcom dlhom vodítku mletý kolesom pre istotu ešte presitkovaný cez špice môže tiež vyzerať interesantne heh
27.04.2009 - 18:14:15
00
Toto som nedavno pisal do vlakna Bicyklovanie na Spisi: Ja sa s mojou polovickou chystam na Spis o tyzden neskor a to 1.5. ako som uz bol avizoval tu: viewtopic.php?f=7&t=13311&st=0&sk=t&sd=a&start=3960
Keby mal niekto chut sa pridat v Nalepkove vystupime z vlaku o 10:35. V pripade nepriazniveho pocasia to posunieme o tyzden neskor (8.5.).
...ale mozno by nebolo na skodu hodit to aj tu...
Vlak 1.5. z KE do Nalepkova ide 8:22 :!:
27.04.2009 - 19:44:00
00
to srsen:
neviem co si myslel poslednou vetou vo svojom prispevku. prosim vysvetli.
ja nemozem za to ze niekto musi dole kopcom pedalovat aby dosiahol cca40km/hod.
gravitaciu neoklames :mrgreen:
28.04.2009 - 17:41:02
00
Nedela Silicka planina - Aggtelek - Tornala je uz na Trone.
28.04.2009 - 20:37:50
00
to srsen:
neviem co si myslel poslednou vetou vo svojom prispevku. prosim vysvetli.
ja nemozem za to ze niekto musi dole kopcom pedalovat aby dosiahol cca40km/hod.
gravitaciu neoklames :mrgreen:

no podla tvojej reakcie srsen pisal prave o tebe. ja tu toho na tomto fore vela nepopisem ale niekedy mi to uz neda... je jasne ze zjazd je neoddelitelnou sucastou bikovania a ja si to tiez rad uzijem. ale na vsetko je miesto a cas. je ine ked zjazdujes z lajosky cez tyzden doobeda alebo v nedelu doobeda. tak ako nam (bikerom) nevonaju v lese motorkari, tak nevoniame ani mi pesim - co uplne chapem. keby som sa musel cestou na lajosku 50-krat vystupit bikerom zjazdujucim z lajosky pod vplyvom "gravitacie" ako mastodont tiez by som nebol nadseny. takze vsetko je to o tolerancii a o tom preco sme v prirode a preco su tam aj ostatni - vacsinou pre to iste...
29.04.2009 - 09:21:46
00
petho asi trochu zle si to pochopil.mastodont nepatrí medzi tých čo neberú ohľad na okolie.určite sa nerúti zbesilo dole svahom pomedzi odskakujúcich geriatrikov a vzduchom lietajúcich psov.ani tu nikde nič také nenapísal že mu má niekto uhýnať lebo teraz ide on.medvídek sa mám dole kopcom skôr pekne jemne kotúľa :mrgreen: edit: neplatí pri bajkovaní náhodou také nepísané pravidlo že ten kto šlape hore má prednosť?je to aj logické lebo hore to ide trošku ťažšie.
29.04.2009 - 13:46:19
00
Presne tak som to myslel ako to napísal aj petho.

A čo sa týka problému: "MASTODONT"
on totiž patrí do kategórie "TIR" =vysoky, mocný a jazdí na "22" lešení.
Tipnem si - celková jeho váha aj s bikom + batohom nie je ďaleko od 140 kg.
Toto by som fakt nechcel stretnúť v protismere :mrgreen:
On to myslel asi tak, že rýchlosť 40 km / hod
dosiahne na hocijakej, čo i len minimálne naklonenej rovine bez pedálovania
( možno aj proti vetru ? )
:lol:
29.04.2009 - 15:30:46
00
dnes na Jahodnej bolo super...aj to pivko...Na zdravie :mrgreen:

Prílohy:

Komentár súboru: nooo, celkom dobrý tréningový plán na ten Fatranský...
P4290214.JPG
P4290214.JPG 578.24 KiB thumb_up0thumb_down

29.04.2009 - 17:32:37
00
hej heej a to za čo ste si zaslúžili tú plzeň?veď len na jahodnej ste boli.slanej vody vám mali dať :mrgreen: dnes som prvýkrát rozobral náboje kolies že v akom sú stave a trochu som nechápal.do predného mi na jednu stranu dali o guličku menej
29.04.2009 - 20:56:35
00
to aby bol vyvážený :mrgreen:
29.04.2009 - 21:24:30
00
pozrite co sa chysta pri zacinajucich oslavach dni mesta Kosice

Sprievodné podujatie
30. 04. 2009
OTVORENIE CYKLOTRASY KRÁSNA - ŤAHANOVCE
Otvorenie stredne náročnej cyklotrasy z Košíc – Krásnej (od kostola) do obce Ťahanovce (ku železničnému priecestiu) s celkovou dĺžkou 22,4 km pre priaznivcov horskej cyklistiky
Čas: 11.00 hod.
Miesto: Lesopark Furča – začiatok promenádneho chodníka
Organizátor: Mestské lesy Košice a.s. - www.meleskosice.sk
29.04.2009 - 21:36:56
00
to petho: ano vidim ze si v obraze :|
to coco: dakujem ti, aspon niekto tu ma triezvy usudok :cry:
to srsen: hmm, 22 lesenie a 140kg?! si robis prdel?! som atletickej postavy a vobec niesom lenivy sa poriadne najest. a moje fotky na bilboard-doch su toho dokazom :mrgreen:
29.04.2009 - 21:43:37
00
to: Mastodont
OK, tak 150 kg ???
29.04.2009 - 22:13:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up