Caute. Kupil som si novy bike Dema Imperia 09 http://dema-bicycles.com/index.php?page=bicycle_detail&id=45 a vsimol som si, ze ked idem rovno po ceste, zadna cast predneho kolesa nie je v jednej rovine s ramom, ale je akoby o kusok vybocena dolava, t. j. akoby som bocil doprava. Potom som sa pozeral na stojaci bike zozadu a fakt kolesa nejdu v jednej stope. Moze to mat vplyv na zivotnost pneumatik, pripadne je to mozne reklamovat? Je to chyba ramu alebo coho? Je to casty jav na bikoch tejto cenovej kategorie? Priatelka ma author zenith a je to dokonale v poriadku. Chlapci, mozno je to blba zalezitost, ale mam chrobaka v hlave :)
Vopred vsetkym dakujem
01.05.2009 - 10:25:44
00
ťažko dedukovať z popisu idem "rovno a koleso mám akoby som bočil doprava" ale snáď to bude len nakrivo nasadený predstavec čiže keď máš riadidlá kolmo na rám tak nieje vidlica v tej správnej polohe tak aby bolo koleso vodorovne s rámom. Skús si to pozrieť.

ak to nebude tým, tak máš možno zle založené kolesá, pravdepodobne to zadné ... skús ich založiť poriadne, na doraz.

ak nič nepomohlo tak bude krivý rám, zadná stavba ... ale to by si si pravdepodobne všimol a tiež je to málo pravdepodobné.
01.05.2009 - 10:59:46
00
Brat mal tiež podobný problém, lenže na starom favorite. Pri zatláčaní rýchloupínaka sa mu koleso posúvalo na jednu stranu. Vypol som koleso, znova nasadil a zlepšilo sa to.
01.05.2009 - 13:51:37
00
Bohuzial, predstavec je rovno, aj zadne koleso je presne zalozene. Samotne koleso nie je v rovine s ramom, je akoby o 1 cm vybocene z roviny ramu. takze to bude nakoniec ramom?
01.05.2009 - 15:00:09
00
Hmm, to bude asi len zlým nasadením kolesa... Máš tam rýchloupinák alebo obyč. skrutky (zväčša 15mm)?
PS: Ja som 2-stopý už vyše roka a žijem.
01.05.2009 - 15:27:07
00
Skontroluj uchytenie oboch kolies, prejdi cez mlaku, potom pokracuj v jazde co najviac rovno. Ak nakreslis dve ciary, chod reklamovat. Ak nakreslis jednu, pozeras na bike velmi krivo a krivdis mu:).
01.05.2009 - 15:31:25
00
Tak som dal bike "dolu hlavou", vybral kolesa, su tam rychloupinaky, ved je to novy bike :), kolesa dal spat a zistil som, ze rovina predneho kolesa je asi o 2 cm nabok od roviny zadneho zadneho, cize jedno koleso precnieva to druhe o 2 cm. Potom som nan posadil brata, a zozadu som pozeral na kolesa: nejdu v jednej stope. Takze asi chyba ramu alebo vidlice? Ako sa preboha dnes v svete, kde su bicykle zvarane za pomoci presnych meracich pristrojov, da vyrobit krivy ram? Mam s tym nieco robit, t. j. reklamovat, alebo to mam nechat tak? Vdaka
01.05.2009 - 16:45:43
00
Ak si v záruke, rozhodne reklamovať. Podľa zákona padajúceho hovna sa snáď po pár tisíc reklamáciách patriční žlťosi naučia zvárať. A možno aj nie...
tmax: ako sa ti podarilo sa odvojstopiť? :D
01.05.2009 - 19:18:46
00
Tak som este skocil za jednym kamosom, ktory mi potvrdil, ze je nakrivo pozvarany ram. Ak si vezmeme os otacania rurku, do ktorej ide sedlovka, tak prave zadna cast je kusok pootocena okolo tejto osi. Cize ram, resp. predna alebo zadna cast od tejto zvislej rurky, je kusok natocena a teda rovina vedena stredom hlavoveho zlozenia a stredom zadnej casti bicykla neprechadza stredom sedlovky. Ukazal mi to, ako to zistil, a je to evidentne. Som z toho smutny :(
01.05.2009 - 20:15:35
00
risofarago: Je to také zlé? Ak to nie je príliš, nebráni to funkčnosti niektorých častí biku alebo ťa to príliš neotravuje, kašli na to. Dá sa s tým jazdiť.
tulenik: Veľmi jednoducho. Stačili 3 pády minulú zimu (počas 10-tich minút), keď bola hrádza komplet pod ľadom. Nie je vhodné sa na ľade obzerať za seba, ani rýchlo sa vyhýbať prekážke. :P Odvtedy to pozorujem. Asi som nešťastne padol a skrivil zadnú stavbu. Pozorovať to najmä na V-brake pivotoch (pravý o 3-4mm nižšie) a samozrejme kolese (cca tie isté 3-4mm viac vľavo).
01.05.2009 - 20:52:13
00
odborne sa to volá tuším "štafle" (JoKo určite bude vediet)
ak je bajk v zaruke a nie je to po páde,
jednoznačne reklamovať
01.05.2009 - 21:26:00
00
samozrejme že reklamovať
01.05.2009 - 21:39:11
00
Napisal som do Demy mail, tak som zvedavy. Myslite, ze to mozem reklamovat len v tom obchode, kde bol kupovany, alebo v ktorejkolvek z predajni obchodnej siete Dema? Samozrejme, bajk nebol padnuty :)
01.05.2009 - 21:51:19
00
tam kde si kúpil
tmax: drsoň :D
02.05.2009 - 00:01:12
00
No tak som sa dnes dockal mailu z Demy, chlapik sa v nom ospravedlnoval za vzniknuty problem a bol dost ustretovy. Vidim, ze maju zaujem seriozne vyriesit problem, a nakoniec asi ten bike nebudem musiet z Tornale nosit do Blavy :) Dufam, ze to skonci happy endom.
04.05.2009 - 16:20:12
00
keyboard_arrow_up