Pomooc pomozte mi niekto....prave som dal dole predne koleso lebo som chcel trochu precistit bike a to koleso nemozem nasadit naspat....na biku mam hydrauliky shimano m535...ked som mal koleso dole tak som parkrat stlacil brzdu a brzdove dosticky sa uz nevratili do povodneho stavu...suu uplne pri sebe....kua co mam robit???dam to dokopy aj sam ci bude jedinou mojou moznostou odviezt bike do servisu???
05.05.2009 - 12:37:02
00
Nie som servisman, takže neviem, či sa vôbec vyjadrím správne - ale plnými dúškami nasávam "taje hydrauliky", lebo moje brzdy ma vytrápili statočne, ale skúsme, prinajhoršom nebude rada o ničom :arrow: nie je problém, že sa prasa nevracia, ale ostáva "visieť"? Nepomohlo by špricnúť trochu WDčka medzi prasa a jeho "obal? To by ho mohlo pomôcť "rozlepiť", ak je problém v tom.
05.05.2009 - 12:46:41
00
preboha len žiadne WD alebo iné "maste"
nožikom, (napriklad), alebo niečím tenkým oddel od seba brzdové platničky a zatlač valčeky primerane do vnutra, tak aby sa dalo nasadit koleso s rotorom, len žiedna násile... ani chémia
a nabuduce to už neskušaj...... stláčať brzdu bez kolesa :-)


Naposledy upravil LL dňa 05.05.2009 - 12:57:12, celkovo upravené 1 krát.

05.05.2009 - 12:50:56
00
zle som sa vyjadril....dosticky nie su zlepene...oni sa vracaju ale medzera medzi nimi je mensia...nevopcham tam ani kotuc....akoby...no ja neviem...fakt som v tejto oblasti lamer ale snazim sa zlepsit....logicky mi pripada akoby sa dostal ku kvapaline vzduch...
05.05.2009 - 12:52:14
00
preboha len žiadne WD alebo iné "maste"
nožikom, (napriklad), alebo niečím tenkým oddel od seba brzdové platničky a zatlač valčeky primerane do vnutra, tak aby sa dalo nasadit koleso s rotorom, len žiedna násile... ani chémia
a nabuduce to už neskušaj...... stláčať brzdu bez kolesa :-)


To WD som myslela medzi valčeky a obal, v ktorom "chodia" :shock: jasné, že medzi platničky nič mastné a chemické ísť nesmie!
05.05.2009 - 13:05:27
00
joooj ludia pomozte:(((....do rici aj s bicyklom mal som si kupit libertu....(ked ich este vyrabaju :D) ale vazne....co s tym teraz...
05.05.2009 - 13:07:57
00
joooj ludia pomozte:(((....do rici aj s bicyklom mal som si kupit libertu....(ked ich este vyrabaju :D) ale vazne....co s tym teraz...


Nechytaj stres, to bude okej. :wink: Ale ak nemáš vybavenie na ovzdušenie, treba krásavca naložiť a vyklopiť u nejakého dobrého servisáka, sám to nespravíš. Navyše, ak nemáš dielňu alebo garáž, je kvoli kvapaline riziko robiť to doma.
05.05.2009 - 13:14:18
00
skusal si to, co ti radil LL?
05.05.2009 - 13:15:54
00
LL Ti poradil. Musíš spätne piestiky zatlačiť naspäť. šroubovákom, kónusovým klúčom a podobne. A opatrne aby si si zbytočne nepoškodil "neohlodal" platničky.
05.05.2009 - 13:16:50
00
super....uz to maaaam...dik moc...idem vam pivec :)...skusal som to aj predtym zasunut ten valcek spat na miesto ale neslo ...ked som vsak teraz trosku silnejsie zatlacil tak sa mi to poradilo zasunut spat....supeer koleso je uz tam kde ma byt :)fuuuu mi odlahlo ...uz som myslel ze budem cvakat v servise...a neslo ani vlastne o tie peniaze ako o to ze najblizsi schopny servis mam vo vedlajsom meste 30 km odo mna....takze zbytocne starosti by boli...kazdopadne este raz velmi pekne dakujem....
05.05.2009 - 13:44:50
00
presne ako pise turbi.... dali sa ti piesty k sebe lebo si ju stlacil ked si tam nemal kotuce.... aj mne sa to raz stalo na mojej brzde a vyriesil som to tak ze som ich odtlacil od seba.... a myslel som si nwm co z tym je....
05.05.2009 - 13:47:34
00
Preto je dobre pri zhodeni kolesa (hlavne ak je to na dlhsi cas) nieco medzi platnicky vlozit. K brzdam byvaju aj take plastove oneee :) co sa tam strcia a potom nevznikne ziadny problem.
05.05.2009 - 16:47:29
00
keyboard_arrow_up