4 laco:

pozri čo som našiel.je to klasická papierová turistická mapa č.136 volovské vrchy košice 2.vydanie.asi aj to ma doplietlo s tou 'chatou' lebo do tej mapy som svojho času dosť čumel a som si to ešte doupravil podľa seba pri tom pobyte na nej :)
Príloha:
chata pri chate svätej anny.jpg
chata pri chate svätej anny.jpg 414.01 KiB thumb_up0thumb_down



a tu je tá spomínaná chata hore nad kostolíkom (tesne nad tým prameňom myslím že som tú vodu tu už spomínal.inak veľmi dobre sa v tej ľadovej vode holí heeh) a je to fakt chata :wink:
Príloha:
chata svätej anny.jpg
chata svätej anny.jpg 348.79 KiB thumb_up0thumb_down



ps: čo stojí to pivo na jahodnej?vyzerá dobre narobil si mi chute asi ho dám do nuka do brucho keď tam pôjdem.keď mi bude chutiť tak budem volať jahodnú lahodná :mrgreen:



4 mastodont:

nečkalo sa mi ale keď som sa ráno vybral konečne oddýchnuť do robota tak sa mi začali podlamovať kolená na schodoch že som sa z nich skoro strieskal.ešte dobre že nebývam vysoko.vidíš čo robia dva dni s tebou na bike.normálne som z toho hotový a kolená sa mi podlamujú :mrgreen: :mrgreen:
09.05.2009 - 21:26:27
00
for energizer: a si zabudol dodať že to stálo za to ;)


príspevok editovaný... :lol:
10.05.2009 - 09:59:56
00
@coco: ... ale aj tak nech to už ostane "CHATA SV. ANNY". Aj ja som si myslel, že ťa práve táto mapa nainfikovala. Tiež som do nej často čumieval.

K pivu ERDINGER: http://web.erdinger.sk/
Na Jahodnej majú fľaškové. Treba pýtať originál 1/2 l pohár, lebo v prazdrojovom to nevyzerá tak dobre.

Je to kvasinkové (jačmeň + pšenica) nefiltrované (mútne) pivo. Keď dolievaš spodok fľaše, treba ňou trochu zamiešať, to najlepšie je na spodku (usadené kvasinky). Majú v 1/2 l fľaškách svetlé aj tmavé. Obidva druhy sú dobré. Stoja po 1,26 €. Majú aj tretinkové svetlé, to si však dávam iba keď nemajú pollitrové. Hrdosť nepustí. ... a ešte majú tmavý špeciál s prívlastkom PIKANTUS s obsahom 7,3% alkoholu. Netreba sa zľaknúť, treba ochutnať.

Kvasinkové pivo by sa malo podávať ešte chladnejšie ako normálne. Treba pýtať dobre vychladené (radšej obsluhu pre istotu dopredu poučiť). Lepšie kvasinkové pivo varia hádam len u Golema na Dominikánskom námestí. Tam je výborné, hlavne keď ma raz za čas miestny sládek vezme dozadu a načapuje mi čerstvého piva rovno z nerezových tankov.
10.05.2009 - 10:01:39
00
dík za info.ochutnám.v goleme je dobré ale tam je nepasterizované a možno práve preto ho tam nemôžem.dám dve a ledva dobehnem domov :mrgreen: iné kvasinkové mi nevadí.keď už sme ot pri pive tak kto nemá rád v pive co2 v bývalom nere je teraz piváreň kde sa čapuje klasicky s veľkou čepičkou viacero druhov piva z čiernej hory.moravský sen
10.05.2009 - 11:09:05
00
zavana to tu alkoholizmom, skoda ze idem do nocnej :|
10.05.2009 - 12:26:52
00
dnes sme dali taký malý okruh okolo Ružína....niečo nad 100 km....

edit: STÁLO TO ZA TO....


Jasne že to stálo za to.
Takže dnes som si to dal ešte raz.
A zistil som, že keď ideš sám, tak penzion SIVEC Ti poskytne spoločníčku:

Prílohy:

10052009310.JPG
10052009310.JPG 198.96 KiB thumb_up0thumb_down

10.05.2009 - 22:30:59
00
Caute,
udriem trosku mimo temy, ale nemate prehlad kde vsade v KE sa da umyt bike na wapke?
Byvam na severe (nie som z KE) a viem jedine o wapke na OMV na juznej triede a tam sa mi nechce chodit za kazdym.

dik
11.05.2009 - 11:13:25
00
da sa este na furci na Jet-ke tusim. no co ja viem tak bike by si wapkou umyvat radsej nemal :wink:
11.05.2009 - 11:50:15
00
Tlakom vody z wapky "natlacis" vodu do lozisk a boudenov, co nie je dobre. Vedro, spongia, handra a TF2 uplne stacia.
11.05.2009 - 12:35:36
00
srsen: a vedela ta ,,spolocnicka,, aspon zamiesat kavu? :mrgreen:
11.05.2009 - 12:44:36
00
viem ze wapka nie je ideal ale aspon z dialky ho trosku pokropit ked je teraz zapraseny, lebo nezaprsi a nezaprsi a vsade prach a prach.

A keby som ho dal v byte do vane tak niekomu by som to tazko vysvetloval :)
11.05.2009 - 13:32:20
00
- veru zanedbana vychova sa naprava tazko (tym myslim vychova rodicov resp. partnera k "tolerancii")... :wink: to ja som svojho casu mal obcas "rozrobene" aj 3 biky v byte naraz a v obyvacke mi raz nedopatrenim vytiekol olej z vidly na vlneny koberec... :oops: co sa tyka umyvania biku vo vani tak to je samozrejmost tak ako sa ani oni predsa nesprchuju na zahrade studenou vodou z hadice na polievanie :twisted:
11.05.2009 - 13:38:39
00
.....co sa tyka umyvania biku vo vani tak to je samozrejmost tak ako sa ani oni predsa nesprchuju na zahrade studenou vodou z hadice na polievanie...

prid to prosim ta vysvetlit aj k nam domov :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
11.05.2009 - 13:44:10
00
vdacne. ja tam nebyvam a tu chvilku "cirkusu" prezijem :mrgreen:
pri zaobstaravani svojej najblizsej nehnutelnosti na trvaly pobyt mam naplanovany sprchovaci kut prave tak aby mi tam bike v pohode zaparkoval :wink:
11.05.2009 - 13:56:58
00
Ja som napriek tolerantnej ženuške umýval bike vo vani len raz. Kým som dal kúpeľňu do požadovaného pôvodného stavu, tak som sa namakal viac ako predtým s vedrom a handrou.
V takmer každom paneláku je však miestnosť, ktorá sa predtým volala práčovňa, takže po dohode so susedom - domovým dôverníkom teraz všetky tri bicykle umývam tam. Nemá to chybu.
11.05.2009 - 14:08:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up