odborne sa to volá tuším "štafle" (JoKo určite bude vediet)

JoKo nevie, ako sa dvojstopý bicykel volá...Každoprípadne sa takýto povoz nemôže nazývať bicykel, lebo bicykel by mal byť zásadne jednostopý.
04.05.2009 - 22:24:20
00
Ja som sa tiež raz vyje8al ešte na žiletke a tiež som s nej urobil dvojstopovku a ešte som na nej 4 roky jazdil a až potom som sa dokrútil k novému rámu :mrgreen:
05.05.2009 - 19:35:14
00
a nebolo takto náhodou iba zle vycentrované zadné koleso? je medzera medzi plášťom a zadnou stavbou na oboch stranách rovnaká? ak nie, tak problém v ráme nebude...foto by každopádne potešilo...
05.05.2009 - 19:49:01
00
Aj to je jedna z možností :idea:
05.05.2009 - 19:50:27
00
Nie, chlapi, zle vycentrovanym kolesom to nebude. Koleso je presne v strede, su tam rovnake medzery na oboch stranach, odchylka 1 mm. JE TO URCITE RAM. Z Demy mi chlapik odpisal, ze to mam odniest do nimi uvedenej predajne bicyklov v Tornali (co je super, lepsie jak BA :D), dnes som to odniesol a prave dnes to malo vyzdvihnut odtial auto na reklamaciu. Uvidime, fotky mozem doplnit, uz som ich spravil. V kazdom pripade napisem, ako to prebieha, pripadne ako to dopadlo.
PS: Doplnam, ze som nemal ani fakturu (mama ju vyhodila :-( ) a bike nemal spraveny predpredajny servis (co je podmienkou uznania reklamacie), okrem toho v zarucnom liste chyba info o predajcovi, nakolko mi ho v tej predajni nepotvrdili. Islo o predajnu interstore.sk.
NAPRIEK TOMUTO VSETKEMU SUHLASILI S REKLAMACIOU, co ma veeeeeelmi potesilo. Dufam, ze mi ta dovera voci Deme vydrzi az do konca :D
12.05.2009 - 18:18:07
00
Nie, chlapi, zle vycentrovanym kolesom to nebude. Koleso je presne v strede, su tam rovnake medzery na oboch stranach, odchylka 1 mm. JE TO URCITE RAM. Z Demy mi chlapik odpisal, ze to mam odniest do nimi uvedenej predajne bicyklov v Tornali (co je super, lepsie jak BA :D), dnes som to odniesol a prave dnes to malo vyzdvihnut odtial auto na reklamaciu. Uvidime, fotky mozem doplnit, uz som ich spravil. V kazdom pripade napisem, ako to prebieha, pripadne ako to dopadlo.
PS: Doplnam, ze som nemal ani fakturu (mama ju vyhodila :-( ) a bike nemal spraveny predpredajny servis (co je podmienkou uznania reklamacie), okrem toho v zarucnom liste chyba info o predajcovi, nakolko mi ho v tej predajni nepotvrdili. Islo o predajnu interstore.sk.
NAPRIEK TOMUTO VSETKEMU SUHLASILI S REKLAMACIOU, co ma veeeeeelmi potesilo. Dufam, ze mi ta dovera voci Deme vydrzi az do konca :D



tak vies ako,vyrobcovia a predajcovia DEMY vedia o tomto fore,a nepotrebuju zle meno,to sa potom velmi tažko naprava,takže ak chce mať firma dobré meno musí sa aj činiť
12.05.2009 - 19:31:29
00
Tak mi bike konecne 27.maja v stredu dosiel domov z reklamacie. Reklamaciu uznali a ram mi vymenili. Vcelku som s postupom Demy spokojny, horsie je to uz s kvalitou noveho ramu. Tak, ako mal nedostatky reklamovany ram, ma nedostatky aj tento novy. Vseobecne nie som spokojny s presnostou zvarovania jednotlivych trubiek do konstrukcneho celku, aj ked zvary su pekne, upravene. Tak napr. zadna stavba je k sedlovej trubke privarena hore kusok nabok (3 mm od stredovej roviny), nie presne v strede, to sposobuje, ze je zadne koleso voci sedlovej trubke vyosene nabok. Vysledkom je, ze os predneho kolesa je opat nabok od osi zadneho o 1 cm. ZDORAZNUJEM, ZE TO NEMA ZIADNY VPLYV NA FUNKCNOST BICYKLA, JE TO LEN KOZMETICKA ZALEZITOST. Su to malickosti, ale podla mna by to malo byt vyrabane s dorazom na presnost a precizitu. Inak je bike velmi fajn a novy ram ma uz nabehanych necelych 350 km. Bez problemov. Dolezite je, ze odstranili problem, kvoli ktoremu som bicykel reklamoval.
Dakujem za vsetky doterajsie rady a nazory.


Naposledy upravil risofarago dňa 02.06.2009 - 15:24:15, celkovo upravené 3 krát.

31.05.2009 - 21:39:47
00
ja som jazdil kedysi na deme.. a na ráme som mal podobnú vadu ale neriešil som to..jazdil som na tom maratóny a bol som štastný. Teraz jazdím na scotte hliník 7005 a nemam žiaden problém...zatiaľ a v sobotu ma čaká prvý maratón na ňom tak som plný očakávani..
01.06.2009 - 21:15:07
00
Tak ja som ten DEMA IMPERIA prave kupil kuknem ci najdem nejake tie "krivosti".
26.06.2009 - 21:40:51
00
keyboard_arrow_up