Mna by zaujimalo, aky subor je potrebny pre GPS, napr. Garmin alebo tak. Totiz nemam nic podobne, pouzivam len TrackStick, ktory zaznaci prejdenu trasu. Viem generovat potom pomocou jeho software-u subory ako .kmz, .gpx, .kml. Aky je ale potrebny subor/format pre GPS cyklo/outdoor/fitness zariadenia? Mam v tom troska zmatok.

Dalej by ma zaujimalo aku verziu OZI explorera pouzivate, kedze full verzia je platena, moze niekto poskytnut fungujucu full verziu na domace pouzitie... VDAKA
11.05.2009 - 15:21:35
00
Neviem co presne myslis? I ked na forum sem chodi jeden odbornik. Hadam sa ozve :D
11.05.2009 - 16:03:22
00
GPS súbory: GPX je najpoužívanejší, štandardný formát, používa ho veľa aplikácií.
Garmin používa iné súbory, ale gpx vie exportovať (o importe neviem).
kml, kmz: súbory pre Google Earth.
Šikovný konverter mnohých formátov je tu

OziExplorer: z oficiálnej stránky si stiahni trial, ten je čiastočne funkčný, linky na warez tu nebudem dávať.
11.05.2009 - 19:33:06
00
Iny konverter: http://www.teambikeolympo.it/TCXConverter/TeamBikeOlympo_-_TCX_Converter/TCX_Converter_ENG.html
11.05.2009 - 19:51:43
00
mondzo: Skús sformulovať jasnú otázku, dostaneš jasnú odpoveď. Pýtaš sa aké formáty súborov sa používajú v rôznych GPS zariadeniach. Odpoveď by bola na jeden odborný článok. Buď konkrétnejší.

Píšeš, že používaš TrackStick. Nepoznám ho konkrétne, ale je to vlastne datalogger na záznam trasy. Z toho, čo píšeš, som vyrozumel, že máš k nemu nejaký sw, ktorým z neho stiahneš dáta uloženej trasy a skonvertuješ ich do súboru trasy napr. vo formáte GPX. Na prezeranie a editáciu takto stiahnutej trasy je najvhodnejší aj tebou spomínaný OziExplorer. Ten vie importovať GPX súbor (jeho vlastný formát pre trasy je však PLT). GPX súbor vie importovať aj Garmin MapSource, ale ten neodporúčam.

K OziExploreru: Ja používam osvedčenú verziu OziExplorer 3.95.4m. Nepoužívaj žiaden crack, buď má chybu, alebo je tam trojan. Používaj len verziu s platnými registračnými údajmi.

Na konverziu je veľmi dobrý sw GPSBabel.


Naposledy upravil laco dňa 13.05.2009 - 15:34:41, celkovo upravené 1 krát.

11.05.2009 - 22:04:26
00
No, ja som praveze nechcel konkretnu odpoved na konretnu otazku. Islo o to, ze ked niekde na nete budem chciet spristupnit urcitu prejdenu cyklotrasu, tak v akom formate je to najlepsie spristupnit, ale myslim, ze format .gpx je asi najpouzitelnejsi a kazdy si ho dokaze uz skonvertovat podla svojich vlastnych potrieb. Alebo?
13.05.2009 - 14:46:55
00
Dovolím si to zhrnúť:

Mondzova konkrétna otázka: V akom formáte je najlepšie sprístupniť prejdenú trasu na webe, ktorú zaznamenal GPS prístroj?

Konkrétna odpoveď: Najlepšie v GPX formáte, ten je dosť rozšírený.

Ak som zle pochopil, oprav ma, lebo ma mýli, že píšeš "ja som praveze nechcel konkretnu odpoved na konretnu otazku" a následne si sa konkrétne opýtal. Pod významom slova konkrétny si predstavujem "určitý", "skutočný".

Nechcem pôsobiť dojmom, že poučujem, aj keď sa tak už asi stalo. Ide mi čisto o praktickú vec. Aby pre toho, kto číta sekciu o problematike GPS, bolo to, čo tu je napísané aj zrozumiteľné. Rád poradím, keď viem (veľa ľudí radí, aj keď nevie), ale tiež sa mi nechce len tak zbytočne vypisovať odpovede na "konkrétno-nekonkrétne otázky". A myslím si, že ani druhým nie.
13.05.2009 - 15:22:10
00
Laco dik, vystihol si to...
Inak moja chyba. Ked sa clovek ponori hlbsie do problematiky a troska pogoogluje a posurfuje, tak po case si vie odpovedat aj sam :).
13.05.2009 - 16:01:38
00
keyboard_arrow_up