Maratón Medzihorím - Memoriál Radovana Kaufmana

23.04.2011
2. kolo - Cyklomaratónska séria
2. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Partizánske - Malé Bielice (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (47)
andrej25CraObsFlinkerftakopyskGreywolficemanivodrnojakub023jasopetoJezusjurajko1975kalcokrtko333kubasLubiklubos73Manusmartin190martinantoni13matotopemibajkmilsuMiMiNomipo13mirec33miro80mishoxmismesmysteryoborPa3kPipikovicR-u-d-erichardleromanesromanxRoskotigeragontmaxunigenavankesVladko1vulpeculayojo
citujem z propozicii "preteká sa podľa pravidiel UCI a SZC pre preteky na horských bicykloch"
Ako taky pretekar ktory chodi občas aj na preteky UCI, som si myslel že sa to tyka aj značenia. Tešil som sa na krasne biele tabulky s čiernymi šipkami, ako je to v pravidlach UCI, aj na preteky dlhe 80-120 km a cas 1.pretekara min 4.hodiny.A že nikde nebude 1. pretekar dobiehat pomalšich.
.....ale bral som to z rezervou kedze sme na Slovensku.
Na prezentacii nikto nespominal že bude značenie ine, no ani to že bude uplne ine ako na vätšine SVK maratonov,Dokonca take kde som ešte nikde nezažil. Pred štartom som kružil asi 15 min na štadione, spíker sa ozval tesne pred štartom a nič nespominal.
Odštartovali sme, a hned sme sa šli zlym smerom, dalsi trapas na krizovatke kde regulovcik nezastavil auto, Policajne auto islo podla pravidiel cestnej premavky ale bezohladne na balik cyklistov. Motorkar je super vec, ale ked nevie ako ma jazdit pred prvymi pretekarmi, tak je skor na obtiaz, a zbytocne nas ohrozuje....
Dlha trasa bola velmi slabo značena a zabezpečena,(keby som v tom zjazde kde dostal defekt, nahodou spadol, neviem kto ma kedy najde a ošetrí, ked najbližši pretkar bol 10 min za mnou a po oprave som šiel hodne vela km bez toho že by som stretol človeka).
Na každej križovatke som zastal a hladal značku alebo faborku, viacmenej som si len vždy tipol a trafil som (na 2 vynimky).
Ja vyšku štartovného nekritizujem, niekde je za peniaze viac niekde menej, ale napr. ponožky jednej velkosti pre vsetkych berem ako uražku, a veci do ruky nedávaju ani na blšáku. Cena pre vyťazov tiež skor z kategorie uražok.
uz koncim lebo by som písal do rána......
24.05.2009 - 20:14:44
00
matt: nj.. len je to na suncycle.sk a ten ludia automaticky spajaju s tebou :)
btw gratulujem k tombole :D ako to robis? :D
24.05.2009 - 20:15:45
00
to scottman: co sa ti nepaci na cenach pre vitazov? Pokial boli tie iste co minuly rok tak fakt najkrajsie na Slovensku! Inde davaju len stupidny pohar ale tu nieco k veci.
24.05.2009 - 20:39:39
00
to TOMI: ked vela necakas sklamanie je tiez nevelke :wink:
ked si najdes prispevky z pred dvoch rokov, tu na fore, su presne o tom istom - takze co sa tyka partizanskeho - pekna trat ale treba ju poznat

inak super tu boli sprchy, tepla voda seeecko... a kedze na panskych bolo plno a nebolo sa kam zlozit medzi chleba, tombolu a pohare, tak som zamieril do damskych. Tymto sa ospravedlnujem jednej kocke co som ju tam "prekvapil" :oops:
24.05.2009 - 20:49:20
00
to scottman: co sa ti nepaci na cenach pre vitazov? Pokial boli tie iste co minuly rok tak fakt najkrajsie na Slovensku! Inde davaju len stupidny pohar ale tu nieco k veci.


Neviem ake boli min.rok..... cyklista je fakt original a pekny darcek, .....teda bol, 1.krat na 1kbm, ale uz to kopiruje kazdy a rozdavaju sa na kazdom druhom preteku.
A okrem cien mi nejak vadi aj to ked spiker precita uplne chybne meno pretekara a nazov klubu a sponzora..... Na SVK sa tazko hlada nejaky sponzor, a malo sa znich usmieva po takych preklepoch.
A to nehovorim teraz len o sebe, pri vyhlaseni vysledkov som sa najprv len usmieval,no miestami som mal chuť zobrať mu mikrofon.
24.05.2009 - 21:01:42
00
Nedalo mi a pozrel som si záznam z GPS. Zablúdil som (spolu s podobne postihnutými) niekde okolo 21,3 km a v tom zjazde som šiel vyše 50km/h. Ak človek nepozná trať, tak má problém.

Prílohy:

pe1.jpg
pe1.jpg 22.68 KiB thumb_up0thumb_down

24.05.2009 - 21:10:39
00
aj ja tu mam par fotiek.

Prichod Lapalomu vzbudil zaujem:
www.kamim.sk

Drotarovci:
www.kamim.sk

No a tu su zvysne fotky:
http://www.kamim.sk/mtb/medzihorie.php#pe09
24.05.2009 - 21:50:51
00
Vyber najlepsich fotiek + zname tvare

kto sa nenasiel a silou mocou chce fotku, tak dajte cislo, mozno najdem :)
24.05.2009 - 22:22:19
00
normalne som myslel ze dnes uz neprispejem, ale :
- "napr. ponožky jednej velkosti pre vsetkych berem ako uražku" :roll: ...ak si dobre pamatam, odovzdaval som ponozky v 4 velkostiach
- "Tešil som sa na krasne biele tabulky s čiernymi šipkami, ako je to v pravidlach UCI, aj na preteky dlhe 80-120 km a cas 1.pretekara min 4.hodiny.A že nikde nebude 1. pretekar dobiehat pomalšich."...ak mas v propoziciac ze trat ma 74, tak asi nebude mat 80-120. A to ze som dobiehal a nasledne kade tade cez les prebiehal pomalsich z kratkej trate mi teda vobec nevadilo rovnako ako na inych maratonoch na Slovensku
-"dalsi trapas na krizovatke kde regulovcik nezastavil auto, Policajne auto islo podla pravidiel cestnej premavky ale bezohladne na balik cyklistov"...ano, to ze regulovcik tak zaspal na krizovatke je pravda, ale taketo nieco sa stalo po starte uz na viacerych a aj renomovanych maratonoch a nikto zatial kvoli tomu neprskal...k druhej casti sa nebudem ani vyjadrovat

no a uz iba k dalsim veciam...ak boli ti cyklisti ozaj cena na smiech, treba jazdit svetovy pohar XC, alebo ine sutaze v zahranici ktore maju silnych sponzorov...myslim ze tam su financne ceny slusne.

a taktiez "keby som padol v nejakom zjazde"...tak na jednej strane je motorkar hlupost, na druhej sa mysli na najhorsie...tiez som si nevsimol na inych maratonoch zeby stal nejaky organizator na kazdom pol kilometri ... a taktiez nemas co padat :D ...myslim ze si si uz vsimol ze sa na slovenskych maratonoch nejazdi o zlate trenky tak nie je dovod ist zjazdy na "hrane"
24.05.2009 - 22:34:16
00
Matheos: 47, dakujem :wink:
24.05.2009 - 22:36:15
00
Matheos, prepac, ze hned otravujem :oops: (no myslim, ze nas bude asi viac, kedze mas fakt super fotky)...ak naaahodou by si nasiel cislo 92 (zlto-biely dres suncycle-kolokram.sk) mozes pripadne aj na mail, mam ho tu v profile. Vdaka :!:
24.05.2009 - 22:40:48
00
inak mne sa zda ze som na takej tej malickej fotke v zahlavy 8)
24.05.2009 - 22:50:36
00
Premyslam,co napisat k preteku.Asi len ze usporiadatelom vela zdaru v buducom rocniku pri zostavovani a oznacovani peknej trate a keby bolo treba pasky na trat dajte vediet.Inak bolo super. :!: :!:
24.05.2009 - 22:59:24
00
Maraton ako celok bol zorganizovany solidne, takze nejaku velku kritiku si nezasluzi. Skusim sem napisat svoju kritiku a nie nejake osobne frustracie dufam ze sa to podari ;)

Znacenie v povazujem za dostatocne, cize za styri ako v skole - je co zlepsovat. Nelubilo sa mi: kolieska kreslene ako keby kriedou na stromoch a biele ciary na zemi, preco neboli klasicke sipky/cedule v reflexnych farbach podla dlzky trate? faborky v zjazdoch v konaroch stromov oznacujuce prudke odbocenie - kto uz si to len vsimne?
No skoda toho znacenia, stratili sme zbytocne par minut ked sme sa v skupinke hnali rovno a neodbocili 90 stupnov vlavo hned po zjazde niekde na 30km. Potom uz som mal oci na stopkach.
Stredna mala mat 42km a Polar mi nameral 46km, 1395 prevysenie, takze tam kde vsetci cakali spasonosny posledny zjazdik boli este v pekle posledneho vyslapu.. ;) Obcerstvovacky som nevedel najst v profile trate v propoziciach a podla mna neboli celkom idealne rozmiestnene.

Za 20 EUR v den preteku som dostal startovne cislo, 3 pasky na upevnenie a listok na jedlo. Nejde o peniaze ale v porovnani s ostatnymi maratonmi sa mi to zda malo. Ma prekvapuje ze ziaden sponzor sa nezmohol ani na igelitku s katalogom svojich produktov.

Ale dost uz kritiky, bol to pekny maraton v krasnej prirode a pocasie vyslo paradne. Chcem este aj takto podakovat borcovi s cislom 288 za pozicanie pumpy a stahovakov a darovanie duse ked som chytil defekt na 36 kilometri. A dalsiemu borcovi ktory tu pumpu nasiel a zobral do ciela ked mi v tom poslednom zakrutovom zjazde do Partizanskeho vypadla z dresu. Pekne sportove gesta :!:
A tiez dakujem LuboviD a ostatnym fotografom za fotky. Matheos robis dost dobre fotky ak by sa naslo #206 budem povdacny :twisted:
24.05.2009 - 23:07:51
00
Co sa tyka ponoziek, tak bolo isto viacej velkosti..mi sme si s Katkom hned prehodili :lol: Inak Matheos, diky za super foto :wink:
24.05.2009 - 23:12:24
00
keyboard_arrow_up