Zdravím.

Vie mi niekto poradiť, ako dám dole pravú kľuku, na ktorej som strhol závit (ten, do ktorého sa zakrúca sťahovák)? Potrebujem dotiahnuť nisky na strede (puká) a neviem sa k nim ani dostať :/

Riešenie odpíliť osku som zvažoval, ale stred je snáď ešte dobrý, nechcem ho zbytočne ničiť.

Edit: ešte dopním, že stred je Chin Haur CH-52 a kľuky Shimano FC-TY70, 24/34/42 teeth.
24.05.2009 - 10:20:30
00
Zdravím.

Vie mi niekto poradiť, ako dám dole pravú kľuku, na ktorej som strhol závit (ten, do ktorého sa zakrúca sťahovák)? Potrebujem dotiahnuť nisky na strede (puká) a neviem sa k nim ani dostať :/

Riešenie odpíliť osku som zvažoval, ale stred je snáď ešte dobrý, nechcem ho zbytočne ničiť.

Edit: ešte dopním, že stred je Chin Haur CH-52 a kľuky Shimano FC-TY70, 24/34/42 teeth.


Mal by si to odpilit to a daj tam novu osku.To pukanie-to bude uz pravdepodobne vybita stredovka
24.05.2009 - 10:57:47
00
zanes to do servisu, tam si s tým budú vedieť poradiť...a hlavne nič nerozpiluj :!: :roll:
24.05.2009 - 11:19:45
00
Presne tak ! Vyfrézujú starý , a narežú nový , väčší závit za pár € .
24.05.2009 - 12:06:58
00
V servise som sa na to pýtal a ochotne mi poradili presne to čo sasovcan: uhlovú brúsku a odrezať.
Nevidí sa mi že by zapuzdrený stred bol po 4 rokoch kaput.

Kde v KE by mi vedeli "vyrobiť" nový závit?
24.05.2009 - 12:59:58
00
aj po dvoch ti kludne odijde zapuzdreny..ja som mal FSA platinum a vydrzal 4 r a mal pekny vakel...ale nepukal a dal som mu 20 tis km
ale ten cinsky ti vydrzal teda hodne :shock: ...urcite vymenit...uz asi cele aj s klukami v servise ti povedia v akom je to stave...
24.05.2009 - 13:10:23
10
Klobúk dole pred takými mechanikmi :!: Tam by som si nedal dofúkať ani duše . Bohužiaľ v KE Ti neporadím .
Stredová oska , ktorá ti vydrží 4 roky sa oplatila . Záleží na km a podmienkach používania ( váha jazdca , frekvencia šlapania , vapkovenie ... ) ! Niektoré tipy zlikviduješ aj po sezóne .
Ja osobne som však menil osku vždy až kvôli výmene kľúk .
24.05.2009 - 13:21:32
00
osku by som ešte nemenil - pukanie nemusí byť tam...
väčšinou stačí vyčistiť a premazať závity na oske a v ráme. :idea:
tú "fintu" so zväčšením závitu by mali robiť všade... či? :oops:
24.05.2009 - 21:04:46
00
tú "fintu" so zväčšením závitu by mali robiť všade... či? :oops:

mali by to robiť všade kde majú tú frézku, závitník a väčší sťahovák na kluky ešte záleží od ochoty mechanika
24.05.2009 - 21:13:40
00
Marek74:vies oni hovoria preto ze odrezat aby si ten clovek co to odrezal u nich nieco kupil aby mali zarobok...... inac to iba tak vidim... .
24.05.2009 - 21:14:45
00
No ale keď oni vyrežú nový závit tak ako tam dá ten sťahovák? Keďže závit bude väčší. A ešte či by mu to nešlo nejakými šróbmi ktoré sú ako samosťahovacie(neviem ako fungujú tak mi nenadávajte :D )
24.05.2009 - 21:35:56
00
V servise som sa na to pýtal a ochotne mi poradili presne to čo sasovcan: uhlovú brúsku a odrezať.
Nevidí sa mi že by zapuzdrený stred bol po 4 rokoch kaput.

Kde v KE by mi vedeli "vyrobiť" nový závit?


pozri si sukromne spravy.


:wink:
No ale keď oni vyrežú nový závit tak ako tam dá ten sťahovák? Keďže závit bude väčší. A ešte či by mu to nešlo nejakými šróbmi ktoré sú ako samosťahovacie(neviem ako fungujú tak mi nenadávajte :D )

ked vedia urobit vacsi zavit, asi maju stahovak s vacsim zavitom
na samostahovacie skrutky potrebujes tiez ten zavit, ktory on ma poskodeny...........
24.05.2009 - 21:37:59
00
väčšinou stačí vyčistiť a premazať závity na oske a v ráme. :idea:

Presne v to verím, mám v mozgu zafixované, že zapuzdrené stredy sú na furt - strýko má jeden stred od nova, na ca. 20 ročnom scotte, najazdených minimálne 50 000 km, ani ho ešte nemusel doťahovať, nepuká, nemá vôľu.
Marek74:vies oni hovoria preto ze odrezat aby si ten clovek co to odrezal u nich nieco kupil aby mali zarobok...... inac to iba tak vidim... .

Presne tak to vyzerá. Ešte priplatím aj za odborné odrezanie.
pozri si sukromne spravy.
:wink:

Stalo sa, ďakujem
24.05.2009 - 21:55:52
00
tak fajn vyrezu ti tam novy zavit /co velmi pochybujem,v hlavnej sezone sa babrinkat s takou vecou ked tam maju povacsine v takomto čase roboty až až/ ale predsa len,keby ti ho vyrezali /za co si samozrejme zapytaju/ , tak sa nakoniec zisti ze mozno je ta stredovka aj tak zla a treba ju vymenit. /a ver tomu ze ti tam nahodia novu,pretoze jednoducho povedia stara bola zla a basta/a za novu zaplatis tak ci tak , tak ja nechapem preco sa s tym babrat. Odrezu,nahodia novu. Stredova oska sa daj aj od 10 eur tam zavesit / mna napr stala 6 eur zapuzdrena,teraz som menil/ a ak vydrzi dva roky,tak co,neriesim ,proste ju potom vymenim.....ved povodna tam bola 10 rokov a pukat v nej zacalo az tento rok.a podotykam ze nebola NIKDY servisovana.... ja by som ju na tvojom mieste vymenil a neriesil by som ziadne rezania zavitov. ale uz sa ty rozhodni ako uznáš za vhodne...
24.05.2009 - 21:58:42
00
áno a potom keď mu odídu prevodníky a bude chcieť dať dole kľuky, aby ich mohol vymeniť, príp. kúpiť nové, tak potom tiež odreže osku však... :roll:
24.05.2009 - 22:20:36
00
keyboard_arrow_up