Nazdar vsetci,

checm si kupit crossovy bicykel, avsak problem je v tom, ze neviem aku znacku a aky konkretne potom. Do uvahy pripadaju viacere. Kazdy predavac hovori nieco ine. Checm nieco lepsie, pretoze predtym som mal "tesco" bicykel, za par korun z Kaktusu ale to uz je davno. Takze pls poradte znacku - ci Author, alebo Kellys, Merida, Leaderfox a pod.

Pozeral som po tychto:

http://www.merida.sk/prodej/crossway-tfs-500-v-08
http://www.author.sk/verbal/2633/

Problem je v tom, ze Author je drahy (u nas) avsak v madarsku v gyory sa da zohnat za cca 650 EUR.

Potom mi este radili tento na Marianskej
http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=catalog&cPath=1_225_232&pID=17947

Cena az tak velmi nerozhoduje. Jazdit bys om chcel tak casto ako sa len bude dat, hlavne cesty, lesne cesty atd.

Predavac v Libike mi povedal, ze radsej Authora ako Meridu, ze tie Meridy sa v Blave moc nepredavaju. A odporucil mi este Leaderfox (nie konkretny). Ze za malo penzai vela muziky.
Kazdopadne by som chcel, aby bike nieco vydrzal....

Dik za rady, typy atd....
26.05.2009 - 11:31:30
00
ten author
26.05.2009 - 20:00:46
00
Teraz som sa vratil z obchodu, v podstate ma nalomili, ze mam ist do horskeho. No bojim sa, ze to bude drina na ceste na horskom, nech akokolvek pokrocila technika za 10 rokov, mensie koleso je mensie koleso. Takisto vraj na crossovom biku treba davat pozor po akom terene sa jazdi, ked to neni asfalt...

to znamena, ze teraz som uz uplne v keli, uz fakt neviem. Ked budem z 80% a viac jazdit po cestach a z casu na cas si "odskocim" do lesa, to by predsa crossovy mal zvladnut, nie?

Alebo mam kupit horsky a dat nanho uzsie gumy, nejake mi aj ukazovali tam...nebude to ozaj drina na horskom nariek tomu? Pravduovediac, som vyznavacom viac cesty ako terenu ale v dnesnej dobe je zas riziko jazdit po beznych cestach....
26.05.2009 - 20:15:13
00
Nemyslím že by to mala byť vačšia drina ako na cross-e. Mám aj cross. Ja som tiež spočiatku iba z času na čas odskakoval do lesa, až to dospelo do takého stavu, že tam prakticky chodím stále. A skončil som pri fulle. Ja mám pocit že aj s veľrybami čo mám na Canyone mi to po asfalte ide lepšie ako na cross-e s crossovými plášťami.
Na tvojom mieste by som šiel do horského. A na cesty môžeš obúvať napríklad nejaké semislicky.
26.05.2009 - 20:41:46
00
embe, ani keď som išiel na XC HTčku s Maxxismi ADvantage 2,1" po hrádzi, ma nikto na crosse nepredbehol :D
27.05.2009 - 02:10:14
00
No lebo vacsinou na hrazdi vies kto bicykluje....
Inak to som zabudol napisat, ze na hradzu urcite chodit nebudem a ked tak, tak iba kvoli priatelke...
27.05.2009 - 10:03:33
00
Ale zas chlapci ho nemotajte. Samozrejme, že cross je na asfalt lepší a samozrejme, že cross bez problémov zvládne bežné lesné a poľné cesty. Myslím si, že 75% ľudí, čo má MTB, jazdí iba po terénoch, ktoré bez problémov zvládne aj cross. A samozrejme, že rozdiel medzi crossom a bikom je nielen v gumach, ale napríklad aj v geometrii, posede - cross je pohodlnejší, človek "viac vidí", užíva si pohodovú cyklistiku, ale zase nie je taký obratný a ide sa mu ťažšie pri XC... Nie je to len o gumách, ale najmä o účele, potrebách a pohodlí.

No a za 650 EUR je každý cross kvalitný, ba dokonca by som povedal, že je to až zbytočné (samozrejme, v závislosti na účele). V tejto cenovej kategórii už nie je dôležité, ako sa ten bicykel volá, ale ako Ti sadne a preto si určite vyberaj z takých, ktoré môžeš vyskúšať.
27.05.2009 - 10:16:15
00
hlavne to bolo myslené ako dosť málo vhodná kombinácia obutia a terénu... inak povedané: na crosse ma ani na ceste ešte nikto nepredbehol
teda... JoKo na Stupavskom hej :D ale ten je iná kategória :D
27.05.2009 - 13:16:47
00
Chalani dik! JaroH: to som potreboval pocut :) Lebo chcel som hned cross ale zacali ma namotavat na MTB....
Dik moc!
27.05.2009 - 14:08:34
00
chlapi prosim vas, este jedna otazocka - co si myslite o Meride model 2008 Crossway TFS 500 V?
Je to najdrahsi model od Meridy co momentlane maju na stranke....

http://www.merida.sk/velkyobrazek.php?url=/imgs/products/Merida/177940_crossway-tfs-500-v-08_main_large.jpg
27.05.2009 - 18:52:26
00
hlavne to bolo myslené ako dosť málo vhodná kombinácia obutia a terénu... inak povedané: na crosse ma ani na ceste ešte nikto nepredbehol
teda... JoKo na Stupavskom hej :D ale ten je iná kategória :D

Však preto!!!
A tá kategória je preddôchodcovská...
28.05.2009 - 00:34:21
00
keyboard_arrow_up