Nazdar, chcem sa spytat na porovnanie brzd: V-brake, kotucove, hydraulicke-Magura.

Mozno sa vyjadrujem laicky ale tie hydrauliky som videl len od magury:) Ja mam hardtail horsky ctm zephyr a mam dost zniceny zadny rafik od v-brakeov oproti prednemu- zrely na vymenu. Je to asi stylom brzdenia alebo zmesou gumiciek-trojzmesove shimano, jazdim aj na snehu s tymi istymi.. Maju hydraulicke nejaku vyhodu oproti v-brake v opotrebeni rafiku, alebo sa oplatiaejake mechanicke kotucove?
nechcem dat za brzdy viac ako za bajk :mrgreen:

pripadne nejake linky na clanky s touto temou.. vdaka

Pistelny
01.06.2009 - 18:52:28
00
hydraulicke a mechanicke nederu rafik oni deru kotuc :idea:
02.06.2009 - 17:42:35
00
On asi myslel hydraulicke rafikove brzdy od Magury. :idea:

www.abcdshop.sk
02.06.2009 - 18:23:52
00
zas som sa dozvedel nieco nove :)
02.06.2009 - 18:30:15
00
On asi myslel hydraulicke rafikove brzdy od Magury. :idea:


Yes, tieto som myslel :D
02.06.2009 - 19:04:23
00
pises dost salamunsky, pytas sa na opotrebovanie ( predpokladam rafika ) tak tam je jedno ci je V-ckova brzda lanko alebo hydraulika, rafik drat budes. jedine pri kotucovych nebudes drat rafik :)

vyhody kotucoviek: nederes rafik, mensia potrebna sila na brzdenie.........................
nevyhody kotucoviek: starostlivost ( udrzba )
02.06.2009 - 20:51:44
00
na ten bajk ti je skoda davat kotuce musel by si vymenit paky aj naboje a ten zodraty raf....a samozrejme kotucovky...vela penez radsej daj novy pevny raf a gumicky trojzmesove napr BBB su meksie dobre brzdia a nederu tak rafky... len nie shimana su stasne tvrde otrasne .. :!: :!: :!:
ked chces investovat kup cele celuste avid SD5 .maju dobre gumicky a brzdia ako mechanicke kotuce :mrgreen:
02.06.2009 - 21:25:02
00
suhlasim so zihadlom, menil by som len rafik a gumicky by som dal z nejakou inou zmesou, ale jasne ze drat sa to bude stale - tak ako sa ti na kotucoch budu drat kotuce... takze nic nie je neznicitelne

tie hydraulicke magury su fantasticke, ale dost citlive na pripadne nepresnosti vo vycentrovani kolesa, takze tie by som nebral, taktiez bol dost problem zohnat gumicky do nich a ked uz sa zohnali tak ta cena bola veeeelmi zaujimava, teraz je to asi uz lepsie (avsak brzdenie naozaj luxusne). Cena tychto brzd je ale taka ze by si tam mohol dat hned aj hydraulicke kotuce - co je ale podla mna zbytocne.
02.06.2009 - 21:40:41
00
Skús menej brzdiť... Energia premenená v brzdách na teplo je najhoršie spotrebovaná energia.
02.06.2009 - 22:35:21
00
keyboard_arrow_up