Ked vazis 55 kg a budes jazdit prevazne po meste tak ano :)
07.06.2009 - 21:50:15
00
vazim cez 70,ale jazdit budem prevazne asfalt
07.06.2009 - 22:29:38
00
toto je taka sprostost az to boli, a nechapem preco tu vsetci tomu pritakavate, to sa potom ti laici nikam neposunu a cely zivot budu drat gumicky.
Ja by som zasa tomu predavacovi odporucal sa nebicyklovat dole kopcom na V-eckach pretoze ako ty pises pri "intenzivnom drzani brzd" mozes prebrzdit rafik a zabit sa, nielen prizabit.

Neviem kde na svete je zjazd 10-15km a treba tam celu dobu "intenzivne drzat brzdy" ze by sa dala "kotucovka spalit" ale na Slovensku asi tazko. Standartny slovensky kopec ides z 1000mnm do 200-300mnm a to ked chces tie brzdy uvarit musis si to tych par jednotiek km dole "pekne kalit" co evidentne tvojej priatelke ani vo sne nehrozi. Ked sa ona bude z takeho kopca plazit dole po zvaznici 10-15km tak to nemusi brzdit vobec ale ked si je tak istejsia nech kludne brzdi brzdy 100% ani neohreje :lol:


Stačí ísť z Krížnej dole a kotúče máš na meko.... Budeš musieť stáť a čakať kým vychladnú, lebo pak nastupuje spálenie a brzdná účinnosť je nulová... Boli sme tam teraz v sobotu a dvaja sme mali kotúčové ( xt - magura luisa ) tretí klasika v-brake a my sme mali velmo velké potíže... Kotúče boli až fialové, ale to je extrém takže pri bežnom zjazde to až tak nehrozí. Taktiež je dôležitá aj hmotnosť jazdca. ps: také klesanie aké je z križnej po žltej do tureckej je asi len na obrovské dvojíte kotúče v predu.. ja mám 85kg brzdy boli naplno zatlačené a bike sa valil dole 20kou..po každých 200-300m sme čakali na vychladnutie kotúčov... Bude aj video len ho treba postihať.. (nik na youtube mám Osperatus1985 )
13.06.2010 - 11:37:43
00
:clap: uz aj idem zhanat adaptery, aby som mohol dat na mojho freerajdaka v-ecka. Zato ze oni nevedia na xc brzdach brzdit, automaticky to neznamena ze su kotuce zle!
13.06.2010 - 11:55:54
00
mj5: tú trasu som šiel včera, mám 80kg + nejaké 3kg v batohu a 12kg bike. Brzdy Hayes stroker ryde (na 180 XT kotúčoch) som síce zahrial ale kotúče určite neboli fialové ani som nemusel každú chvílku stáť ani nič podobné.
13.06.2010 - 19:23:16
00
Stačí ísť z Krížnej dole a kotúče máš na meko.... Budeš musieť stáť a čakať kým vychladnú, lebo pak nastupuje spálenie a brzdná účinnosť je nulová...


Z Krížnej dole ? Sak to neni ziadny zjazd :tmi: ... siel som to niekolkokrat a poprvykrat tusim aj s mechanickymi hayesmi 160/160 prave do Tureckej a nebol problem :) [ vaha cca 70 s camelom, 13kg bajk]

cauapistemi: no tak zase ako brzdy maju brzdit kedykolvek, ak nemas problem zist s Vckami, tak rozhodne s kotucmi by sa nemalo nic komplikovat. Zvalovat chybu na jazdca zas nemozes :) .. podla popisu by som povedal, ze asi zle dosticky .. sice je vela slabych brzd, ale ked su dosticky nahouby, tak je z toho peklo.
13.06.2010 - 20:22:29
00
to by som nikomu nedoporucuval. pri jazde dole kopcom je rozlozenie brzdnej ucinnosti cca taketo: 70% vpredu a 30%vzadu. takze striedat prednu a zadnu je pekna kravina a pri AM.EN zjazde je to nemyslitelne. Najlepsie je brzdit oboma naraz a naucit sa spravne davkovat silu stisku packy. A clovek co dokaze rozpalit brzdy tak ze uz nebrzdia uz musi byt riadny extremista :D


Staci jeden prudky rozbity kopec dole s rigolmi a slabsiu brzdu uvaris, mam taky testovaci kopec .. a je to len asi 150 prevysenie :) .. je sice pravda, ze dosticky nic moc, ale .. ;)
13.06.2010 - 20:30:22
00
Minuly rok. Korzika - bolo dost teplo. Kultove udolie La Restonica. Kotuce bez problemov - i ked sme vela nebrzdili, dokonca cestou dole dvakrat predbehli Maserati (v druhom pripade stal) bo sa bal, ze skrtne spodkom. :D
V-cka mali problem. Jazdec spuntlik sotva 120 kilovy mal podivny defekt. Potom sme zistili, ze tak prehrial rafik, ze prepalil dusu.

Prílohy:

Profil.jpg
Profil.jpg 79.38 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2010 - 20:36:18
10
Jj, toto sa moze stat s dusou :nod:
13.06.2010 - 20:40:11
00
Z Krížnej dole ? Sak to neni ziadny zjazd :tmi: ... siel som to niekolkokrat a poprvykrat tusim aj s mechanickymi hayesmi 160/160 prave do Tureckej a nebol problem :) [ vaha cca 70 s camelom, 13kg bajk]

cauapistemi: no tak zase ako brzdy maju brzdit kedykolvek, ak nemas problem zist s Vckami, tak rozhodne s kotucmi by sa nemalo nic komplikovat. Zvalovat chybu na jazdca zas nemozes :) .. podla popisu by som povedal, ze asi zle dosticky .. sice je vela slabych brzd, ale ked su dosticky nahouby, tak je z toho peklo.



Ale treba isť po žltej na salašky..to vedie cez vlek...
14.06.2010 - 13:42:59
00
Chcem sa vás spýtať, lebo z tejto témy som úplne vedľa a neviem si vybrať. Začala som si tuningovať bike (starý šmejd). Kúpila som mu úplne nové kolesá, celkom celé, sedadlo a chystám sa kúpiť prednú vidlicu odpruženú a samozrejme aj nové brzdy. Tie čo tam mám sú akésy hliníkové či aké Vbrake. Niesú bohviečo, ale už sa mi stalo, že mi z toho vyletelo lanko a ja som dole lesom nebrzdila, ale prežila som. Chcela by som niečo kvalitnejšie. Jazdím hlavne po poľných cestách, dole kopcom, milujem rýchlosť, nebrzdím veľa, len do riadne prudkých zákrut a keď sme viacerí a nestíhajú za mnou, tak ich čakám, niekedy jazdím so psom, ale len po rovinkách. Jazdím aj po asfalte, ale to len fakt málo. Rozmýšľam, nad kotúčovými brzdami, ale tak nemám až toľko peňazí. Chcem niečo do 40-50 eur (čím menej, tým lepšie, lebo ešte toho musím dosť nakúpiť). A tak neviem, či sa mi za tú cenu oplatí viac Vbrake alebo kotúčové. Na Vbrake jazdím dennodenne, na kotúčových som jazdila iba raz, porovnať to moc neviem :D A ako tu tak čítam, tak za tú cenu by boli asi lepšie Vbrake, či?
18.07.2011 - 10:31:47
00
Za 50 eur nové rozhodne nekúpiš...
Takže by som to poriešil takto nejako http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty-horske-brzdy_29/Brzdy-vecka_30/Avid-Single-Digit-7-2008_3409.html + http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty-horske-brzdy_29/Brzdove-packy-MTB_182/Brzdove-paky-Avid-Speed-Dial-7,-08_3408.html
18.07.2011 - 10:38:41
00
Páčky mi netreba, tie mám už.
18.07.2011 - 21:04:57
00
No ale aké ?
18.07.2011 - 21:28:50
00
tieto http://www.bicykle.eu/eshop/komponenty-na-bicykel/brzdy-na-bicykel/brzdove-paky/brzdove-paky-x-mission-comp.html
;)
19.07.2011 - 10:51:11
00
keyboard_arrow_up