ze zaber 0012.jpg bol urobeny setakom bez akejkolvek upravy farieb, kontrastu, svetla atd ma nepresvedcis.


Ved ja som to ani nikdy netvrdil:) Co ti konkretne prekaza?
16.06.2009 - 13:34:41
00
Vcera sme si dali vyjazd na Izru. Super bolo, no vela casu sme stratili bludenim kvoli nekvalitnemu a zmatocnemu znaceniu (cervene useky na mape). Museli sme preto kvoli casovemu sklzu od Slancika aj skratit trasu a ist naspat do KE po ceste. Nakoniec to bolo peknych 90km. Prikladam aj nejake foto.


nabuduce staci povedat, tuto cast mam pomerne dost prechodenu (kedze tu byvam :( ) a niektore tie cervene useky sa proste rozumne ist nedaju :)
16.06.2009 - 19:16:10
00
Ladislavova vyvieracka - je na Trone.
16.06.2009 - 19:33:19
00
Ideme opäť "rudohorsku 100"
z Roznavy po modrej na skalisko, potom po cervenej do kosic
piatok 19.06.2009 18:53 vlakom do RV prespanie v telocvicni a rano start
Nechce sa niekto pridať ???

P.S. je to docela brutal
škoda že som vtedy do robota.keby som nebol určite by som sa pridal

Vcera sme si dali vyjazd na Izru. Super bolo, no vela casu sme stratili bludenim kvoli nekvalitnemu a zmatocnemu znaceniu (cervene useky na mape). Museli sme preto kvoli casovemu sklzu od Slancika aj skratit trasu a ist naspat do KE po ceste. Nakoniec to bolo peknych 90km. Prikladam aj nejake foto.
to značenie trasy na izru vyzerá byť na foto vynovené.pár rokov dozadu som tam kvôli zlému značeniu (zelená zo skároša) pekne poblúdil.cca na čiernom bode sme zistili že sme v maďarsku.
Príloha:
Nepomenovaný.jpg
Nepomenovaný.jpg 191.76 KiB thumb_up0thumb_down

jednoducho sme pod ždanským vrchom neodbočili doľava lebo sme si nevšimli značku skrytú na tom hrubom strome pod listami.pokračovali sme rovno a pomýlilo nás maďarské značenie - ide po hranici a tiež je tam zelené len trochu svetlejšia zelená.potom sme šlapali naspäť po hranici hore teda skôr sme tlačili a nosili bajky lebo zjazdné to veľmi nebolo.vtedy bolo to značenie čerstvé maďari asi vtedy spravili novú turistickú trasu.svoju zelenú a ja som na nej poblúdil ako maďar :mrgreen: a vôbec veď prečo by nespravili práve zelenú keď sa na jednom kopci stretne s našou zelenou a kvalitne to pomýli toho čo sa neotočí dozadu aby si všimol že je to maďarská zelená a nie slovenská zelená.tá maďarská zelená vtedy ešte nebola na mapách.peší turisti si to všimnú ale na bike sa ide rýchlejšie tak smola..po napojení zo 'zelenej' na 'červenú' značku značenie trasy tiež za veľa nestálo aj na nej sme na jednej veľkej lúke dosť blúdili kým sme našli pokračovanie trasy.späť sme išli po ceste lebo inak sa nestíhalo a aj tak sme išli polovicu potme.bez svetiel po hlavnej ceste.je to hnusný adrenalín

xxxxxxxxxxxxx

spomínali ste tu fotky a mne sa tiež tie konkrétne zombiho páčia aj keď sú upravované.na kvalitné fotky treba veľa lóve a mne osobne nechýba na fotkách taká vysoká kvalita aby sa z toho dal spraviť plagát skôr sa mi páči estetická precítená fotka.stačí taká na ktorej je vidieť že fotograf si vybral dobré miesto na záber a dajme tomu aby napr. na krajinke nebolo vidno aj dráty elektrického vedenia alebo nejaký stĺp niekde na boku :mrgreen: alebo aby fotka bikera pri jazde na bike bola kompletná.myslím tým napr. to že bike je vidieť s celými kolesami a nie tak že spodok kolies je 'odrezaný' niekde do 'tatam'.a úplne mi stačí foto aj s mobilu keď to má aspoň 2 mpx.
a už keď je tu reč o foto tak sa aj rovno opýtam.mám starý foťák praktica múzeálny typ fotí to na film takže žiadna digitálna fotografia.je to však zrkadlovka tak mi je trochu ľúto že občas blbne uzávierka a fotku neurobí.pravdepodobne dozreli pružinky na uzávierke tak by ich trebalo vymeniť.keby ste poznali niekoho kto také niečo vie opraviť za normálnu cenu budem rád keď mi dáte vedieť.
16.06.2009 - 21:46:17
00
Značenie je tam mierne obnovené (stav z 12. 4. 2009), použili sa eurofondy. Okolo Miliča, Veľkej Marovky a spol. sú nové tyčky s tabuľkami, čiastočne aj nové značky na stromoch, je tam aj "náučný chodník".
Maďarská zelená je tam mätúca ale rovnako "naša" zelená je peklo pre Maďarov :D, takže by som apeloval na koordináciu turistických zväzov, ktoré si nevšimli, že sme v EÚ a že hranica už nie je plot.

Vie mi niekto dať gps súbor (záznam z navigácie, nie naklikaný v mape), ako sa dostať žltou zo Slanskej Huty na Veľkú Márovku a potom modrou do Vyšnej Mšle (prípadne z Vyšnej Myšle cyklotrasa do Nižnej Myšle)? Naposledy som tam zablúdil a musel som ísť zo Slanca po asfaltke :(
17.06.2009 - 07:23:56
00
Najdes z toho nieco na Trone. http://www.tronkosice.sk Napriklad Keked 27.5.2007 alebo Skaros-Izra 26.11.2006. Hladaj cez Akcie.
18.06.2009 - 08:40:24
00
pista vďaka za Ladislavovu vyvieračku - keď som videl foto toho zhoreného kostola, bol som veľmi zvedavý, kde to je a išiel by som si to pozrieť.
BTW: mám v pláne trasu z KE cez Podkovu, "Chatu sv. Anny" :D , Poproč, Kojšovku, a nejakým spôsobom naspäť do KE (buď cez Lajošku alebo K. Belú). Nevie niekto, či modrá z Poproča na Kojšovku je prejazdná?
Vďaka.
18.06.2009 - 10:15:48
00
To nie je zhoreny kostol ale konstrukcia postavena na tom mieste. Ten napad sa mi paci je to posobive. My sme isli tou cervenou smyckou ktora sa da skratit po zltej. Ktosi nam povedal ze nie je v dobrom stave pre bajky. Ak ju skusite tak dajte vediet. Pripadne aj o tej modrej z Poproca na Kojsovku.

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 194.24 KiB thumb_up0thumb_down

18.06.2009 - 10:29:08
00
pista vďaka za Ladislavovu vyvieračku - keď som videl foto toho zhoreného kostola, bol som veľmi zvedavý, kde to je a išiel by som si to pozrieť.
BTW: mám v pláne trasu z KE cez Podkovu, "Chatu sv. Anny" :D , Poproč, Kojšovku, a nejakým spôsobom naspäť do KE (buď cez Lajošku alebo K. Belú). Nevie niekto, či modrá z Poproča na Kojšovku je prejazdná?
Vďaka.

Tak na tu modru sa nepustaj. Ma to 8 km a prevysenie 700 m!! Cize vyzivny kopec. Minuly rok sme to isli opacnym smerom z KE cez Kojsovku na Biely kamen dole do Poproca. Vsetci cakali ako si pozjazduju, ale nebolo s toho nic. Viac sme biky prenasali ako na nich sedeli. Nasi skveli lesnici tu modru spravili neprejazdnou svojim stahovanim dreva po znackovanych cestach. Neverim, ze to dali za sebou do poriadku.
18.06.2009 - 10:42:43
00
Tá modrá je zlá aj dolekopcom. Odporúčam žltú z Vyšného Medzeva, ktorá vyjde až na červenú hrebeňovku (Trohanka-Tri studne), treba chvíľu ísť po červenej, potom odporúčam z červenej prejsť na lesnú cestu vpravo, ktorou sa dôjde na zelenú vedúcu z Lucia Bane, tá je zjazdnejšia (na červenej by sa tlačilo a nosilo). A zelenou hore na červenú (Biely kameň). Odtiaľ to už je po červenej vpohode. Tú modrú z Poproča naozaj neodporúčam.

... lakko ma tesne predbehol :)

BTW: Z Poproča do Lucia Bane a odtiaľ na žltú nad V. Medzevom sa dá dostať pekne po teréne.
18.06.2009 - 10:45:15
00
a už keď je tu reč o foto tak sa aj rovno opýtam.mám starý foťák praktica múzeálny typ fotí to na film takže žiadna digitálna fotografia.je to však zrkadlovka tak mi je trochu ľúto že občas blbne uzávierka a fotku neurobí.pravdepodobne dozreli pružinky na uzávierke tak by ich trebalo vymeniť.keby ste poznali niekoho kto také niečo vie opraviť za normálnu cenu budem rád keď mi dáte vedieť.


..stači dať do google: oprava fotoaparatov kosice :idea:
18.06.2009 - 10:51:02
00
Takto?
18.06.2009 - 10:54:41
00
Ešte by bola dve možnosti:
1. Z Poproča ísť cez Petrovu dolinu okolo zatvorenej bane a napojiť sa na modrú pod Volovým hrbom a ďalej Rozsypaný kameň, Biely kameň a po červenej na Kojšu.
Problematické miesto je tá zatvorená antimónka, pretože si už nikto nepamätá ako idú chodby a môže sa to zosypať.
2. Poproč - Kráľova lúka a po zvážnici na zelenú ktorá ide od bane Lucia. Tú zvážnicu by som asi trafil, aj keď do týchto miest na prázdniny nechodím už pekných pár rokov. :D
18.06.2009 - 11:01:00
00
..stači dať do google: oprava fotoaparatov kosice :idea:


dobréé :mrgreen: ja som s tým po košiciach pobehal a všade pokrútili hlavou.buď nie alebo to poslať von a taká cena že to nemalo význam.taký človek čo s tými starými foťákmi robil bude pravdepodobne teraz na dôchodku a nie niekde v opravovni.preto som sa pýtal či náhodou niekoho nepoznáte.ak nie nechajte to tak.yo a ďakujem za rady ;) keby som sa neopýtal v živote by som nespoznal pána google :mrgreen: :mrgreen:
18.06.2009 - 11:52:54
00
Modrou do Poproča sme išli asi pred 3ma tyždnami,až na 2 padnute stromy na začiatku je to paradny zjazdik,v polke trochu zdevastovany po lesakoch ale je to prejazdne.Zišli sme všetci,aj páni v rokoch a dokonca jedna kočka,sice svojim "bezpečnym" tempom ale zišla.Ale v opačnom smere by som to nešiel,je to dlhe a tie kameniste stojky,to je na tlačenie.
18.06.2009 - 21:29:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up