diki moc :D
19.06.2009 - 00:02:00
00
ked som bol v servise s mojim saltrom sram X7, neslo im do hlavy preco sa mi tazko pretaca dozadu klukami (s nasadenou retazou), ked kluky samotne sa tocia lahko v oboch smeroch pri zhodenej retazi. Potom sme pozreli viacere nove biky s roznou vybavou shimano vs. sram a na kazdom bol vidno ako tahsie sa tocia kluky dozadu pri srame kym na shimano to odvaluje hladko, zrejme to bude niekde v kladkach sramu... to iste u priatelky kt. ma salter LX a truvativ kluky
19.06.2009 - 18:57:31
00
K ťažšiemu chodu reťaze pri Srame len toľko, že tento jav som zbadal aj pri prehodení originál Sram kladiek za KCNC. Pričom jedna ide ľahko, ale druhá trocha drhne.
19.06.2009 - 19:09:28
00
mne na sram-e blbla este jedna vec : ked bol bike odlozeny zaradil som malu pilu + maly pastorok, akonahle vsak cuvam dozadu (napr. z vytahu von) zoskocila mi casto retaz z vrchnej kladky k naboju a musel som ju vyprstovat nazad, samozrejme som sa zasral od oleja :evil:
Pritom X7 radilo inak celkom dobre a patka tiez nebola kriva ...
Dnes mi vsak dorazilo radenie XTR, tak som sramu po 14 r. dal zbohom.
19.06.2009 - 19:29:39
00
myslim si ze v rovnakej kategorii je jedno ci vyberies SRAM alebo Shi(t)mano, skor je to o osobnych preferenciach
ja osobne som viac verim japoncikom ako prije.anym amikom 8)
tmax; co sa tyka Deore a XT tak rozdiel tam urcite je (v presnosti a rychlosti radenia), ale na druhej strane keby som nemal peniaze tak Deore by plne postacovalo
19.06.2009 - 20:25:25
00
Viem, že rozdiel tam bude značný. No napísal som:
XT radenie som skúšal na minuloročnom Sport life a vôbec ma neoslovilo (neponúklo mi výrazne lepšie správanie oproti môjmu Deore).

Z toho vyplýva, že pre moje potreby som zhodnotil XT radenie ako zbytočnú investíciu, ak by som chcel zostať pri páčkach. To by som sa priklonil k Deore. No gripshift je gripshift. 8)
19.06.2009 - 20:40:03
00
rapid fire je rapid fire
dual je dual
kazdy povie nieco ine, ide o zvyk
ale co som najviac ocenil pri XT radeni je moznost vyberu podradovania, obycajne podradujem ukazovakom a zo zaciatku som sa cudoval ako niekto moze k tomuto ukonu pouzivat palec, az po par vyjazdoch som zistil ako neuveritelne dobre mi na tu packu zapadne palec ked mam ukazovak dole kopcom na brzdovej pake 8)
19.06.2009 - 21:00:42
00
U slx to iste, plec je lepsi ked ukazovak ma pracu z brzdou. :wink:
19.06.2009 - 22:05:15
00
Ja už tri roky jezdím ma SRAM X9. Tohto roku som mal problémy počas celej sezóny. Neuvedomol som si, že som celkovo najazdil cca 20 000km. Menil som už 10x reťaz. Viackrát lanká. 9-kolečko, ale kladky na prehadzovačke ani raz. Vžy som si skrátil reťaz o dva články. Keď som zakúpil nové kladky všetko už ide opäť ok. A to som aj jedny preteky vzdal a na mnohých sa trápil. Jední hovorili, je tam špina musiš mazať, iní ostatné rady, no nik mi neporadil nové kladky. Bicykel som dával opravovať po každých pretekoch a stále nič a to mi radili mnohí odborníci. Na problém, pravej chyby ma upozornil až spolujazec, vraj sa kladky v prehadzovačke netočia, alebo sa tam niečo deje. Ak ste to škúšali v stojane nič podozrivé nezistíte, ale v pretekoch to naskakuje, preskakuje a dokonca som viackrát roztrhal reťaz. Teraz viem, že kladky sa majú viackrát za života vymieňať a nie leh reťaz, viackoliečka, bowdény a pod. Samozrejme to môže byť aj ohnutá pätka, ale nie vždy je to tá chyby na ktorú sa zameriate. V určitých fázach môjho zúfalstva som si myslel, že to nedokážem opraviť.
18.10.2012 - 14:39:13
00
keyboard_arrow_up