Kde by sa dal na Slovensku zohnat Hai Bike?
Mal som jeden Hai bike objednany z http://www.kubicasport.eu/uvodna-stranka/ lenze mi povedali, ze moju velkost budu mat az koncom maja, kto by tolko cakal...
Ako hladam, tak hladam, na nete ziaden obchod, kde by znacku Hai Bike predavali nenasiel...:( Bud som ja taky sprosty, alebo to vazne nikde nemaju:D Pls help, ak o niecom viete, bud nech sa to da poslat (teda e-shop) alebo BA/okolie...
Dik :evil:
14.04.2008 - 19:14:27
00
myslim ze Kubicasport je jediny kto tuto znacku v SR predava. Skus este domovsku stranku a kontakt na pripadneho dovozcu napr. v CR. Inak si budes musiet pockat.
14.04.2008 - 19:32:11
00
omg:( :cry: to je hrozne... To sa teda nacakam... Idem pozret stranku vyrobcu, snad niekto CZ/SK este bude predavat tuto znacku...
14.04.2008 - 19:34:39
00
Aj tu: http://www.bmbike.sk/bicykle.html Ale ked nemali ten Tvoj v Kubicasport-e, tak tu je sanca asi este mensia...
15.06.2009 - 23:14:20
00
hm, a co ta vedie k hajbajku? Asi cena, co?
16.06.2009 - 00:38:26
00
hh prave vcera som si objednal svoj z kubicasport :D:D:D
19.06.2009 - 22:37:10
00
hm, a co ta vedie k hajbajku? Asi cena, co?


samozrejme že cena ... čo iné. Kvalita (rámu) nie je o nič horšia ako u Canyon alebo Cube a servis (služby spojené s nákupom) sú na lepšej úrovni. Myslím že kupovať niečo len podľa obrázkov (Canyon) z netu je dosť veľký risk... no a cena ... je to výpredaj alebo predpredaj ... aj "známejšie" značky majú zľavy a nikto sa nezamýšľa nad tým že je to lacnejšie...
20.06.2009 - 21:58:31
00
Ako myslím si, že prirovnávať kvalitu rámov Hai ku Cube je dosť odvážne a je to hlúposť. U Cube vidno aj nejaký ten vývoj závesu zadnej stavby, teda Cube si biky vyrába, Hai ich nakupuje. O vývoji sa tam nedá moc hovoriť. Stačí sa pozrieť na využívanie hydroformingu u rámov, stenšovanie steny na miestach, kde nie je nutná taká pevnosť a podobné detaily ako lak geometria atd. Očakávam reakcie typu: ja mám Hai a som spokojný, bez problémov.
Kopu ľudí jazdí Fábiu a sú spokojní, alebo ja by som si topánky v čínskom obchode za 17,- € nekúpil. :?
21.06.2009 - 10:52:36
00
Haibike sa da kupit aj v cz http://www.online-kola.cz/haibike/ ale oproti Kubicasport su odost drahsi :idea: . Nevravim ze Hai su lepsie ako Cube,Lp,Canyon ale zas to niesu Olpran z Tesca, porovnať by mohli len ti co maly aj aj nie ti co maju jedno a zvysok si len myslia alebo vycitali na netu.
21.06.2009 - 12:55:54
00
bohuzial, musim suhlasit s lapierom. Haibike skratka pouziva osvedcene konstrukcie ramov okopirovane od konkurencie, cim jasne setri naklady na vyvoj. Kvalita ramov tiez nie je bohvieco, vid zname pripady korozie a nekvality laku. Usetrene peniaze moze venovat na marketing a trosku lepsie sady ako konkurencia, takze nadseny userko sa tesi, ze ma "napriklad" XTRko kluky a XTRretaz, pricom vsak vobec nechape, ze k danemu bajku je to uplne zbytocne a kedze ram+komponenty by mali byt vyvazene, rovnaku sluzbu by mu urobil napriklad stred deore a kluky LX. To, ze treba kupit kvalitny ram a komponenty postupne s udrzbou "upgradeovat" nikdy nepochopi a potom tu vyplakava, ze ma po 1/2 roku prasknuty ram, s cim ho samozrejme dodavatel posle do kelu...
21.06.2009 - 14:47:22
00
Skus Osterraich,mal by si to z BA este blizsie ako do ZA...
21.06.2009 - 15:10:19
00
bohuzial, musim suhlasit s lapierom. Haibike skratka pouziva osvedcene konstrukcie ramov okopirovane od konkurencie, cim jasne setri naklady na vyvoj. Kvalita ramov tiez nie je bohvieco, vid zname pripady korozie a nekvality laku. Usetrene peniaze moze venovat na marketing a trosku lepsie sady ako konkurencia, takze nadseny userko sa tesi, ze ma "napriklad" XTRko kluky a XTRretaz, pricom vsak vobec nechape, ze k danemu bajku je to uplne zbytocne a kedze ram+komponenty by mali byt vyvazene, rovnaku sluzbu by mu urobil napriklad stred deore a kluky LX. To, ze treba kupit kvalitny ram a komponenty postupne s udrzbou "upgradeovat" nikdy nepochopi a potom tu vyplakava, ze ma po 1/2 roku prasknuty ram, s cim ho samozrejme dodavatel posle do kelu...


...koľko bolo tých prípadov korózie a nekvality laku? Viem o jednom, ktorý predajca bez zaváhania vybavil k spokojnosti kupujúceho. Tiež ma zaujíma ku ktorému biku JE alebo NIE JE zbytočná XTR výbava? ...myslím že nie je ani tak dané na aký bike sa povešia to XTR-ko, ale skôr na to či to jazdec využije.
Ale s tou Fábiou je to pravda ona naozaj stačí. Podobne sa kedysi vo veľkom krútilo nosom nad značkami áut z východu a dnes tvoria takmer polovicu všetkých predaných aut na SK trhu. Myslím že aj na trhu s bicyklami si ľudia postupne uvedomia kde je hranica medzi využiteľným a cenovo dostupným a zbytočne predraženým ... Mňa ako užívateľa nezaujíma či výrobca nejaký patent vymyslel alebo kúpil a použil. Pre mňa je podstatný výsledok a to, že za dostupnú cenu prináša osoh mne. Iste Hai u nás nie je známa značka ale len čas a skúsenosti ukážu či za niečo stojí alebo nie ... treba tomu dať len šancu.
21.06.2009 - 17:13:30
00
Myslím si, že pokým nezačne vlastný vývoj bude stále na úrovni nižších značiek či chceš alebo nie. Aj automobilky z východu sa od tých čias posunuli trošku inam, prispôsobili sa Európskemu trhu a požiadavkám spotrebiteľov. Tým logicky stúpli náklady na vývoj a výrobu a logicky sa zdvihli aj ceny. Nezdá sa mi, že by boli tieto autá nejako výrazne lacnejšie od Európskych.
Rovnako, ak bude chcieť začať Hai vlastný vývoj, cenami sa posunie určite vyššie.
Ale ako píšeš, treba dať tomu čas: o pár rokov to môže byť slušná značka alebo naopak už nemusí vôbec existovať.
21.06.2009 - 17:44:43
00
Nazdar,

reagoval som len na Tvoju vetu: Kvalita (rámu) nie je o nič horšia ako u Canyon alebo Cube, s ktorou nesuhlasim, pretoze Haibike ma OEM ramy, Cube a Canyon si ramy vyrabaju sami (len mala cast je OEM). Ak poznas kvalitu OEM/own build, nemohol by si nieco podobne nikdy napisat. Tym samozrejme netvrdim ze Haibike je zly (urcite nie), ale zasa z neho netreba robit "top level" znacku. Samozrejme, kvalitou, pristupom a vyhodnym pomerom cena/vykon si podla mna svoje miesto hlavne u nas urcite najde...
21.06.2009 - 17:54:32
00
Vážení. Ja tiež kukám po Haibike. Podľa mňa pomer cena/výkon je fajn. Ja pokukávam po:
http://www.haibike.de/index.shtml?hai_edition_rx
http://www.haibike.de/index.shtml?hai_q_sl
Momentálne vlastním Specialized Rockhopper 2008, ktorý idem posunúť snúbenici a ja si idem kúpiť niečo s hydraulikami, bo sa gumičky nadmerne opotrebuvávajú pri mojom jazdení. Takže sa mi Haibike vidí ako dobrá voľba. Tiež som ale počul, že treba hlavne pozerať po kvalitnom ráme. Takže neviem, či zasa nebudem kukať po Specialized.
21.06.2009 - 18:59:04
00
keyboard_arrow_up