len cakam kedy Lubik napise: "dobra prilba je jak vino..." :D
21.06.2009 - 17:51:56
00
Aj ja si myslím, že 15 rokov je vcelku dosť na prilbu. Teda ak je z rovnakých materiálov ako dnes, t.z. pod vsokým tlakom lisovaný polystyrén (? to by mohol vedieť skôr tulenik čo to presne je ale myslím, že polystyrén). On má totižto takú jednu blbú vlastnosť, po čase sa začne rozpadať. Teda nehovorím že doslovne pod rukami, no pevnosť prilby už asi nebude taká ako za nového stavu. Neviem či sa to už raz na fóre nerozoberalo, myslím, že doporučený limit výmeny bol 5 rokov. Tu je zas otázne, či to neuviedol niekde výrobca pod úmyslom "prinútiť" zákazníkov aspoň raz za 5 rokov vymeniť prilbu.


Všetko sú to nepodložené informácie, preto to nemusí byť pravda, ak sa mýlim opravte ma. 8)
21.06.2009 - 18:06:45
00
len cakam kedy Lubik napise: "dobra prilba je jak vino..." :D
"Dobrá prilba je jak víno" Takto si to chcel? :lol: Padnutá nebola , prasknutá nieje tak neviem prečo by mala byť na H0VN0. VeĎ je to RUDY :mrgreen:
21.06.2009 - 20:38:27
00
Miro no otázne to je či ta vymena neni iba marketingový ťah ale podla mna je tam určite nejaká tá unava materialu pri používani.
21.06.2009 - 22:19:37
00
Náhodou,ja som malému tiež jeden čas dávala na hlavu prilbu,lebo bez nej bol tak dokatovaný,potom,keď prišlo k úrazu,aj sa snažil zaplakať,len zrazu nevedel,prečo by mal.. :mrgreen:
21.06.2009 - 22:44:38
00
psychologicka finta Fň :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
22.06.2009 - 08:12:52
00
Tá výmena helmy po 5 rokoch je určite *****. PRÍKLAD: Aj pred pár mesiacmi som kúpil novú kosačku a pán v predajni mi povedal , že po piatich odkosených hodinách mám vymeniť olej a keď som ho asi po 10 hodinách vymieňal - "keby ozaj niečo" tak bol taký istý ako keď som ho do nej nalial čistý žiadne zafarbenie - opotrebenie :idea: A na tej prilbe to bude to isté - veď prečo si nekúpiť novú po piatich rokoch možno horšiu ako tá čo budem meniť :idea: :roll: :lol:
22.06.2009 - 18:07:09
00
Hmm. 5 rokov je fakt asi malo. Pri dnesnej technologii vyroby si myslim ze prilba vklude vydrzi viac... pokial teda neni po nejakom pade. Ale napr. o 15 rocnej prilbe by som vklude teda netvrdil ze je v rovnakom stave ako ked bola nova - to z coho to je teda nie je zrovna material ktoremu by cas nic nerobil si myslim. A ano - je to pod tlakom tvarovany polystyren bud do vonkajsej skrupiny (in-molded) alebo len tak a ten vrch plastovy je tam len na okrasu (pru lacnejsich modeloch. A toto co pisem neviem o nic opriet :oops: ale 15 rocna bikova prilba - asi by som tomu tak neveril.
22.06.2009 - 18:20:52
00
A ešte mimochodom k takémuto biku a k jej asi 100 km mesačne do obchodu na rožky a na zmrzku s kámoškami je aj keby bola prasknutá napoli a prelepená lepiacou páskou tak je viac ako dobrá. žiadny Downhill nejazdí a asi ani nebude :mrgreen:

Prílohy:

kappa.jpg
kappa.jpg 58.89 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2009 - 18:56:14
00
keyboard_arrow_up