1. Košický bike maratón

25.06.2011
6. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Jahodná pri Košiciach (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (26)
666bikeralfiretoandrej25dragoon17Hackojasopetokrtko333Lazilubo32ManiacmaparMarki007milsumiropesmisenoMisqa12nomadPajoncekpetrerekibRobert1Robo87Rudy79scr@tchtomddozuz
drotar, ja som nepisal nic o hlbke ostrosti ani o zachyteni rychlosti v zabere (rozmazanie pozadia) a ani o inych prvkoch, na ktore clovek potrebuje prax a skusenosti a spravnu fototechniku. Ja som pisal o tom, ze ked fotim cyklistu a odseknem mu polovicu tela, ale pritom zachytim kilometer oblohy nad nim, tak je asi niekde chyba. A urcite nie je chyba vo fotaku ci uz je to jednorazovy dovolenkovy fotak na kinofilm alebo profi zrkadlovka. Ano, kazdy robi chyby. Len je rozdiel ako sa k nim nasledne postavi - jedna skupina povie "Diky, posnazim sa.", druha skupina povie "Nie som profik, nemam profi zrkadlovku, tak co odo mna chcete?". To je to, o com tu pisem ak tomu niekto neporozumel. Radsej uz pisat nebudem, nie je mojim cielom znehodnocovat niekoho snahu. Len som chcel poukazat na to, ze je tu aj iny nazor nez ten presadzovany väcsinou (Cim viac, tym lepsie a je uplne jedno v akej kvalite.). Tym, ktori maju zaujem sa vo foteni zlepsovat drzim palce, urcite najdu plno www stranok s lekciami pre fotografov, kde sa v uplne uvodnych lekciach pise o kompozicii (umiestneni foteneho objektu v zabere atd.).

jfab: :)
28.06.2009 - 20:55:51
00
jezus ale potom podľa bodu 3..hm..padli tu slová o zlom značení trate.potom je lepšie trať neoznačiť ako ju zle označiť.o rok sa pôjde po neoznačenej a hotovo :mrgreen:
k tým toľko kritizovaným foto energizera ale aj ostatným.nie každý dáva pozor na to aby to bolo top.niekomu fakt stačí na pamiatku obyčajná fotka.okrem toho energizer je s tým foťákom dosť pohotový paparazzi.až prirýchly.sem-tam sa o tom niekto presvedčí aj na vlastnej koži:
http://picasaweb.google.com/benedik.juraj/Kojsovka152009#5330942958895463938
http://picasaweb.google.com/benedik.juraj/OkoloRuzina8509#5333536859453186978
a ako má vyzerať správne odfotená postava na foto?takto..(je to prefotené narýchlo mobilom z obyčajnej papierovej foto tak kvalitu si nevšímajte)
Príloha:
DSC00324.JPG
DSC00324.JPG 345.55 KiB thumb_up0thumb_down

energizer o rok fotíš jazdcov bez hlavy.oni tam chcú mať radšej nohy :mrgreen: :mrgreen:
p.s.ani takú foto som nevyhodil.bezhlavovci zatiaľ pobavili každého kto ich videl ;)
28.06.2009 - 21:09:17
00
kurnik...raz igelitky, potom fotky...mna stve nieco uplne ine, ze dva tyzdne som, kvoli pocasiu poriadne nesedel na biku :-)
28.06.2009 - 21:19:06
00
coco, opakujem este raz - nechcem, aby to vyznelo ako utocenie alebo znevazovanie niekoho snahy. Poukazoval som na postoj ku primeranej kritike - vsetci tahate za jeden povraz a pritom zial nespravnym smerom. Ved aj ti co prisli na Superstar a dostali sa do hviezdnej roty mali vo väcsine pripadov podporu celej rodiny, ktora ich presviedcala, ze zli a hluchi su porotcovia a zvysok Slovenska. Ja nemam rad, ked sa nasadzuju niekomu ruzove okuliare a ked je po objektivnej kritike niekto chlacholeny a utesovany, ze chyba nie je v nom. Len tolko a myslim, ze uz k teme kvality fotiek stacilo az az.

K tomu znaceniu - precitaj si vsetky 3 pravidla co som napisal. Ak to niekto nevie poriadne, tak ano, nema to robit - najde sa iny clen teamu, ktory je v tom lepsi. Ak sa nenajde a nezlepsi sa to, tak o rok-dva na maraton nikto nepride prave kvoli tomu, ze sa to nezlepsilo a ano, nebude treba znacit vobec a bude vybavene.

A k tomu co si prefotil z papiera - technicky vzate a podla nejakej slovnikovej definicie to naozaj je fotka, ale v skutocnosti to fotka naozaj nie je, to mi mozes verit. :) Ten pokus je seknuty presne ako x kusov z maratonu, len v opacnom smere na tej istej osi. A tym detom na tom pokuse o fotku asi uplne staci aj taka, ved oni hlavy maju, nie? Cize si tym len potvrdil to, preco sa tu bavime o kompozicii - Tebe sa to zda nanic, tym detom sa to moze zdat OK...
28.06.2009 - 21:24:49
00
a o tom to je,houk :mrgreen:
28.06.2009 - 21:31:35
00
jezus viem o čom píšeš ja len trošku srandujem.a takmer na každej foto sa dá nájsť niečo pekné aj keď kompozične nie je na profesionálnej úrovni.aj kvádre na dome v pozadí za postavou ma už dokázali na foto zaujať :mrgreen: pes bez chvosta atď..mám viac takých pokazených záberov a nechávam si ich.aj tie sú svojim spôsobom zaujímavé
28.06.2009 - 21:39:32
00
ostrost je jedna vec ale dostat sa na fotku druha.. jasne ze su vsetci radi za fotky ale fakt komplet by potesil..
staci cvakat jak blazon ako turbi na uphille http://picasaweb.google.com/turbinko02/UphillBratislava2009#
a je tam vyber od bezkolesovych cez komplet az po bezhlavovych :D

ved cvaknem prveho, zistim ze je nekompletny tak spravim polkrok dozadu a je to vyriesene :(
28.06.2009 - 21:50:18
00
nuz, ja len kratko:
uzili sme si dobre. vyzivne a stavnate MTB so vsetkym.
a tepla sprcha bola!
a este: aj ja chcem aby ma fotil zombi. ale on ma uz fotil, takze mi neni az tak luto hehe.
aj novu helmu som si kupil aby som na fotkach lepsie vyzeral :mrgreen:

a takto verejne velmi dakujem ja?no!vi za lanko do radenia, ktore prdlo kamaratovi
dufam ze to lanko uz nikto iny nepotreboval..

potesim sam ak niekto so spolahlivym vyskomerom da udaje o prevyseni a vzdialenosti pre 50tku trasu.
28.06.2009 - 22:07:18
00
Ani ja nechapem tu kritiku.Ked sa chce niekto obzerat ako manekyn nech sa pristavi a zapozuje potom bude spokojny.Treba byt vdacny za to ze vobec niekto vezme fotak a urobi zopar fotiek.Alebo si niekto toho fotofgrafa zaplatil?.Ja sa tesim na fotky nech su akekolvek.
ahojte,

neda mi nereagovat na kritiku , ktoru tu niektori z Vas vzniesli na fotografie autora Jubena..nakolko..zo srdca neznasam ludi, ktorí si ani za svet nevedia vazit snahu fotografov, ktori svojim fotkami chcu potesit oci, srdcia a ponechat v ucastnikoch bikemaratonu aspon daku pamiatku, aj ked nie je dokonala podla Vasich prestav. Radsej mat nekvalitne , ako nemat ziadne fotografie. Takze nabuduce by som rada poprosila radsej slusne podakovat zato, ze si Vas tí ludia fotia, aby Vam urobili radost. No mojho kritizovania by uz aj stacilo a tu JA tiez cista amaterka prikladam fotky z bikemaratonu 2009...tak prijemne sledovanie. :shock:

http://picasaweb.google.sk/ivuska83/KosickyBikemaraton2009#


Naposledy upravil slavomirk dňa 28.06.2009 - 22:54:35, celkovo upravené 1 krát.

28.06.2009 - 22:43:57
00
mne sa nepáči, že píšeš nad citovaný text :mrgreen: kazí to image 8) ale nie, neber to osobne :D
28.06.2009 - 22:47:10
00
mne sa páči ako moderuješ :)
28.06.2009 - 22:52:43
00
Ani ja nechapem tu kritiku.Ked sa chce niekto obzerat ako manekyn nech sa pristavi a zapozuje potom bude spokojny.Treba byt vdacny za to ze vobec niekto vezme fotak a urobi zopar fotiek.Alebo si niekto toho fotofgrafa zaplatil?.Ja sa tesim na fotky nech su akekolvek.

nechapem preco ste si to zobrali tak osobne :idea: proste padla poznamka ze je lepsie fotit tak aby bolo vidno aj jazdca aj bike celeho (resp hocaky objekt ked je foteny nech je cely)..
nikto vas nebuzeruje, berte to skor ako radu :!:
28.06.2009 - 22:59:42
00
...rád príjmem oprávnenú kritiku a rád si aj nechám poradiť. Možno som spravil chybu, že som všetko nenechal na automatiku a skúsil som manuál....fotil som sekvenčne a myslel som, že stiahnutú fotku si každý oreže sám... čo sa týka kompozície a umiestnenia objektu na fotografii uznávam, že v tom mám ešte rezervy, ale sľubujem,že v budúcnosti sa polepším...dovolil som si stiahnuť z albumu tvoje fotky Steju a orezal som ich...všetky pripomienky beriem ako radu :)

http://picasaweb.google.com/STEJU#


Naposledy upravil energizer dňa 14.11.2009 - 10:48:07, celkovo upravené 1 krát.

28.06.2009 - 23:02:30
00
ostrost je jedna vec ale dostat sa na fotku druha.. jasne ze su vsetci radi za fotky ale fakt komplet by potesil..
staci cvakat jak blazon ako turbi na uphille http://picasaweb.google.com/turbinko02/UphillBratislava2009#
a je tam vyber od bezkolesovych cez komplet az po bezhlavovych :D

ved cvaknem prveho, zistim ze je nekompletny tak spravim polkrok dozadu a je to vyriesene :(
super.díky za tip.niektoré som si stiahol.napríklad túto: http://picasaweb.google.com/turbinko02/UphillBratislava2009#5321874393409117042 ;)
28.06.2009 - 23:03:53
00
vidíš a to si zhodou okolností vybral Craobsa....ale už dosť OT...nejako je tu málo príspevkov o samotnom maratóne...snáď sa to zajtra zlepší, keď aj cezpoľní čosi napíšu :wink:
28.06.2009 - 23:07:00
00
keyboard_arrow_up