tak mtb vidlica:
- zdvih 80 až 100 mm v tej cene
- viacero možností (suntour (xcm, xcr...), rock shox...)
- lepšie možnosti nastavenia
- ľahšia výmena v budúcnosti

cross vidlica:
- zdvih 63mm
- Suntour
- keď novú tak buď nejakú extra predraženú alebo opäť suntour :)

užšie plášte na mtb: nižší "odpor" na ceste, možno o 2km/h vyššia priemerná rýchlosť, potom myslím že už len nevýhody v náročnejšom teréne to má
širšie plášte na cross: v teréne rovnako na nič vďaka vidlici a pod. a na ceste si len pohoršíš :wink:
02.07.2009 - 09:15:24
00
cross je tak maximalne na rozky a mlieko do LIDLU a ako si pisala ty nechces jazdit to LIDLU.


CIZE MTB - nie je co riesit.
02.07.2009 - 11:07:13
00
Ak som spravne pochopila, ta vaha je asi dost dolezita. Predpokladam, ze ma suvis s tvrdostou vidlice, ale o nej nic neviem. Takze ak mozem niekoho poprosit, vysvetlite mi, prosim, ako to je s tymi vidlicami u crossov a mtb? V opisoch bikov pisu len jej typ, no ale co ma z toho obycajne ziena vediet??? :oops:

Druha otazka bude asi este viac amaterska, ale co uz ked chcem vediet...
Co ziskam, ked obujem uzsie plaste mtb okrem toho, ze to nebude hucat na ceste a pojde trochu lahsie? Preco nie je potom skor lepsie dat na cross hrubsie plaste?


vidlica pre Teba musí byť mäkššia aby mohla vôbec pracovať a plniť funkciu na pre ktorú bola vyrobená.
Plášťami získaš rýchlosť odpichu t.j.akceleráciu a bike tým bude ovládavejší s menším množstvom vynaloženej energie , a to je pre Teba rozhodujúce / myslím tým tých 55 kg /
t.j.niet o čom , najlepšie urobíš , keď vyberieš bike s dámskou geometriou napr.Merida , Author...
02.07.2009 - 13:18:53
00
mne sa zdá byť celkom zaujímavá voľba tento bicykel http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=224_408_413&products_id=9356
02.07.2009 - 15:34:58
00


ach jáááj :P
02.07.2009 - 15:38:19
00
Stale sa neviem rozhodnut, ci cross alebo MTB...
planujem jazdit hlavne na polnych, lucnych a lesnych cestach, dost zvlneny teren. Chystam sa vsak aj na cca 3-dnove "asfaltkove" cyklotury. Nechcem, aby ma cross v terene obmedzoval (hlavne, aby som sa nebala, ze ho v lese rozbijem), ale zase ani MTB, ktory bude na asfaltke velmi pomaly. Ake je z tohoto najlepsie "vychodisko"?

Cenu si predstavujem do 450e, odpruzenu, uzamykatelna vidlicu, asi nie kotucove brzdy.
Ak v tom nejako rozhoduje vaha, tak 55kg :roll: .

Vopred vdaka za rady!
Echeveria tak co uz si sa rozhodla :roll: :roll: :? ???
02.07.2009 - 15:41:47
00
Nebude to také ľahké drahááá
02.07.2009 - 15:42:47
00
keyboard_arrow_up